Seco/Warwick wesprze produkcję systemów klimatyzacji osobówek

Seco/Warwick wesprze produkcję systemów klimatyzacji aut Seco/Warwick

Seco/Warwick podpisał kontrakt na dostawę linii ciągłej do lutowania w atmosferze ochronnej elementów systemów klimatyzacji. Nowa linia będzie wykorzystywana do produkcji skraplaczy i parowników klimatyzacji. To trzecie zamówienie od tego chińskiego klienta.

Pierwsze urządzenie Seco/Warwick dostarczyło ponad 10 lat temu. Nowa linia CAB pomoże chińskiemu partnerowi utrzymać kluczową pozycję na rynku producentów samochodowych systemów klimatyzacji. Wymienniki ciepła produkowane są w wysokospecjalistycznych, ciągłych linach do lutowania w atmosferze ochronnej, a jednym z najważniejszych ich producentów jest właśnie Seco/Warwick.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Wzrost zapotrzebowania na linie CAB

– Widzimy wzrost zapotrzebowania na linie CAB w obszarze produkcji wymienników ciepła. Sprzedajemy ich coraz więcej, a nasze urządzenia pracują na pięciu kontynentach. Piece ciągłe CAB wykorzystują (do przenoszenia produktów) napęd o zmiennej prędkości z taśmę transportową z siatki ze stali nierdzewnej. Proces lutowania twardego w atmosferze kontrolowanej nagrzewa produkt do temperatury lutowania, utrzymując jednocześnie jednorodną temperaturę produktu w ochronnej atmosferze azotowej pozbawionej tlenu. Na rynku chińskim ten produkt jest bardzo dobrze znany. W 2021 r. sprzedaliśmy w samych Chinach kilkanaście linii CAB. Kilka z nich to rozwiązania, które będą służyć do produkcji chłodnic baterii samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wzrost segmentu elektromobilności, regulacje prawne oraz coraz większa globalna świadomość społeczeństwa związana z potrzebą troski o środowisko naturalne sprawia, że Seco/Warwick wiąże ogromne nadzieje z linią produktową dedykowaną do segmentu Battery Coolers – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick.

Skraplacze i parowniki

Skraplacz, zwany też chłodnicą klimatyzacji, jest wymiennikiem ciepła, którego zadaniem jest odprowadzenie ciepła z czynnika chłodniczego przejętego przez parownik od powietrza z kabiny. Skraplacz umieszczony jest zwykle z przodu auta, tuż przed chłodnicą wody. Parownik jest natomiast elementem układu klimatyzacji, który odbiera ciepło z powietrza dostarczonego z kabiny pojazdu. Inną bardzo ważną funkcją parownika jest osuszanie powietrza. Oba elementy są kluczowe dla poprawnego działania systemu klimatyzacji w samochodzie. Powstają one w wysokospecjalistycznych liniach do lutowania aluminium.

Przewagą zamówionej linii jest wydajna metoda ogrzewania gazowego, która zapewnia dużą oszczędność energii, dzięki odzyskiwaniu ciepła. Linie CAB Seco/Warwick są gwarantem efektywności, powtarzalności produkcji oraz niezawodności pracy.

Obecne zamówienie, które zostanie dostarczone już w czerwcu, to kolejna współpraca obu firm. Wysoka pozycja Seco/Warwick w segmencie CAB jest efektem doskonałej współpracy z klientami, zarówno w okresie sprzedaży jak i obsługi posprzedażowej. Seco/Warwick, znane jest z szybkiego, efektywnego (lokalnego) serwisu urządzeń oraz ich niezawodnej pracy.

Dobra reputacja

– Seco/Warwick ma znakomitą reputację na chińskim rynku. Dostarczamy linie CAB do wielu czołowych producentów wymienników ciepła. Naszych partnerów przekonuje wydajna i oszczędna metoda ogrzewania gazem, a jednocześnie niezawodność urządzeń Seco/Warwick i profesjonalny serwis posprzedażowy – podkreślił Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę