Seco/Warwick India ma 5 lat

Seco/Warwick India ma 5 lat Seco/Warwick

Przez ten czas odnotowała kilkadziesiąt zamówień na urządzenia do obróbki cieplnej metali od czołowych przedsiębiorstw na azjatyckim rynku. Do grona stałych klientów spółki należy m.in. Grupa TATA – największe i najstarsze (154 lata) hinduskie przedsiębiorstwo, które generuje obroty na poziomie 314 miliardów USD.

Seco/Warwick w Indiach obchodzi piąte urodziny, choć aktywnie działa na tym rynku już od 2007 r. Przez pierwsze dziesięć lat obecności w tym regionie zrealizował dziesiątki zamówień.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Początki były wyzwaniem

– Nasze początki w Indiach były wyzwaniem, ale dzięki doskonałym produktom i ugruntowanej – wśród klientów – opinii, szybko udało nam się osiągnąć status firmy będącej pierwszym wyborem dla przedsiębiorstw hinduskich poszukujących rozwiązań z zakresu obróbki cieplnej aluminiów, CAB czy urządzeń próżniowych – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick.

Aktywna działalność stała się przyczynkiem do założenia spółki ukierunkowanej specjalnie na ten rynek. I tak, w 2017 r., założone zostaje Seco/Warwick Systems & Services (INDIA) Pvt. Ltd., które ma się koncentrować na sprzedaży i serwisowaniu urządzeń do obróbki cieplnej w próżni, metalurgii próżniowej i aluminium w Indiach, zapewniając najwyższą obsługę i wsparcie dla indyjskich klientów.

Przez lata działalności na hinduskim rynku Seco/Warwick wypracował sobie pozycje partnera godnego zaufania, o ogromnych kompetencjach w urządzeń do obróbki cieplnej metali. Świadczą o tym liczne kontrakty z rodzimego rynku. Kilkukrotnie partnerem Seco/Warwick był koncert TATA (zarówno spółki z branży motoryzacyjnej jak i stalowej).

W Indiach jesteśmy firmą pierwszego wyboru w zakresie urządzeń do obróbki cieplnej metali, o czym często informują nas sami klienci. To wspaniałe, że stworzyliśmy przedsiębiorstwo, które jest partnerem dla największych producentów regionu. Zdecydowana większość klientów wraca do nas i składa zamówienia na kolejne rozwiązania technologiczne. To potwierdza, że założenie dedykowanej spółki było właściwym krokiem – powiedział Manoranjan Patra, dyrektor zarządzający Seco/Warwick India.

Jednym z pierwszych klientów Seco/Warwick India był Harsha Engineers. Spółka dostarczała temu partnerowi urządzenia w 2018 i 2019 r. Ogromnym sukcesem było uzyskanie pierwszego zamówienia, od globalnego producenta z sektora motoryzacyjnego, na piec CaseMaster Evolution-T z hartowaniem w oleju i technologią LPC. Uruchomienie i wdrożenie technologii LPC, to zwiększenie produktywności Partnera aż o 20 proc. Sam kontrakt był wyzwaniem, ponieważ wcześniej spółka nie korzystała z rozwiązań próżniowych.

Do grona klientów Seco/Warwick India zaliczają się także spółki Bharat Forge czy Kalyani.

Przez te kilka lat kamieni milowych było wiele. Na pewno należy wspomnieć, że produkcja dużych urządzeń (z segmentu aluminium) częściowo odbywa się, tu na miejscu w Indiach, co na pewno przyczynia się do naszej konkurencyjności Montowaliśmy największy w historii całej Grupy Seco/Warwick piec Vortex czy największy VertiQuench dla Grupy TATA. Pokonywaliśmy konkurencję, która miała w pierwszych latach naszej działalności przewagę w postaci znajomości rynku. Jednak dobre produkty, doskonały i błyskawicznie reagujący zespół, a także lokalny serwis zwiększyły naszą przewagę i dziś pozwala optymistycznie patrzeć na kolejne lata naszej rynkowej obecności – dodaje M. Patra.
Hinduski ślad Seco/Warwick.

Gospodarka Indii jest jedną z szybciej rozwijających się na świecie. Nie dziwi więc, że coraz więcej topowych przedsiębiorstw wybiera nowoczesne technologie, które pomagają zwiększać efektywność i wydajność produkcji. Indie to bardzo ciekawy rynek i piąty producent samochodów na świecie. Inwestują tam również europejskie koncerny. Volkswagen zapowiedział program inwestycyjny w Indiach, opiewający na 1 mld €. Projekt ten zakłada ekspansję marek VW i Skoda, Tesla zaś ogłaszała, że będzie produkować w Indiach.

Biorąc pod uwagę silne centrum produkcji motoryzacyjnej w Indiach, nasze nowoczesne technologie próżniowe będą tu coraz popularniejsze. Prognozowany rozwój rynku pojazdów elektrycznych i związany z tym wzrost zapotrzebowania na chłodnice baterii stanowi także bardzo dobry prognostyk dla segmentu zajmującego się lutowaniem i obróbką cieplną aluminium. Liczne instalacje na całym świecie, doświadczenie techniczne i innowacyjne podejście sprawiają, że nasze rozwiązania CAB są to najchętniej wybieraną technologią lutowania płyt chłodnic akumulatorów pojazdów hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV). Seco/Warwick ma także tą przewagę, że swoje urządzenia może produkować w zakładach w Chinach. Zatem koszt dostawy jest mniejszy, a cała logistyka kontraktu znacznie prostsza niż gdybyśmy mieli dostarczać je z Europy. Gratuluję całemu zespołowi Seco/Warwick India. Widzę ogromny potencjał dla dalszego, dynamicznego rozwoju naszej Grupy na tym rynku. Wszystkiego najlepszego z okazji piątych urodzin – powiedział Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy Seco/Warwick.

Rozwiązania Seco/Warwick w Indiach

Również innowacyjna technologia ZeroFlow ma przed sobą wspaniałą przyszłość w Indiach. Coraz więcej klientów preferuje ją ze względu na krótszy proces w porównaniu z tradycyjnym azotowaniem gazowym i azotonawęglaniem z bezpiecznym środowiskiem pracy i mniejszą emisją gazów. Seco/Warwick dostarczyło retortowy piec do azoto-nawęglania ferrytycznego, do Harsha Engineers Limited, wiodącego producenta koszy łożyskowych w Indiach.

Światowej rangi, hinduski lider komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego korzysta z pieca próżniowego CMe z technologią LPC. Urządzenie to miało rozwiązać problem utleniania międzykrystalicznego występującego w tradycyjnych piecach atmosferowych. Piec próżniowy Seco/Warwick przeznaczony do obróbki cieplnej elementów małych i dużych kół zębatych, zębników oraz innych rodzajów zębatek samochodowych.

W ostatnich miesiącach hinduski koncern produkujący maszyny paszowe i realizujący rolnicze projekty inżynieryjne „pod klucz” – zamówił też piec próżniowy Vector z pionowym załadunkiem wsadu. Urządzenie będzie wspierać produkcję matryc pierścieniowych i rolek do urządzeń do paletyzacji. Są to części wielu popularnych, wielkogabarytowych maszyn rolniczych.

Jednym z tegorocznych klientów Seco/Warwick India jest producent elementów złącznych – Sundram Fasteners Limited – dla którego Seco/Warwick dostarczy piec próżniowy Vector. Będzie on służyć do produkcji najwyższej jakości śrub lotniczych.

– Jest to sprawdzona konstrukcja, która dysponuje rozbudowanym systemem pompowym. Okrągła komora grzejna z bardzo dobrym rozkładem temperatury oraz wydajny i ergonomiczny system pompowy rozbudowany dodatkowo o pompę dyfuzyjną, pozwoli osiągnąć wysoką próżnię roboczą rzędu 10-4. Dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia opartemu na dmuchawie, piec zapewnia maksymalne ciśnienie hartowania do 15 bar abs. To nasza flagowa konstrukcja, która od wielu lat sprawdza się przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, stąd nie dziwi wybór tej technologii, która zapewnia wysoką jakość komponentów, co ma krytyczne znaczenie w tej branży wysokiego zaufania – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych Grupy Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę