Seco/Warwick wspiera producentów aluminiowych wymienników ciepła

Seco/Warwick wspiera producentów wymienników ciepła Seco/Warwick

Lider technologii CAB – Seco/Warwick – dostarczy do wieloletnich partnerów z Polski i Czech kolejne linie EV/CAB do lutowania w atmosferze ochronnej chłodnic baterii pojazdów elektrycznych. Zamówione urządzenia to odpowiednio trzecia i ósma linia dostarczona do tych producentów.

Linie ciągłe EV/CAB to produkt dedykowany sektorowi motoryzacyjnemu. Służą do lutowania w atmosferze ochronnej chłodnic baterii. Rozwiązania EV/CAB pracują u czołowych producentów wymienników ciepła i są wykorzystywane do masowej produkcji wielkorozmiarowych chłodnic baterii samochodowych. 

Powiązane firmy

Rośnie zapotrzebowanie na samochody elektryczne

Obaj partnerzy od wielu lat współpracują z Grupą Seco/Warwick. Czeski producent zamówił właśnie 8 linię CAB, z kolei do polskiego producenta zostanie dostarczona linia numer trzy. Kolejne zamówienia na te same rozwiązania są najwyższą formą uznania jakości dostarczanych produktów, jak i ogólnego zadowolenia ze współpracy. Seco/Warwick ceni długofalowe kooperacje i bardzo docenia, gdy klient zgłasza się z następnymi potrzebami. Partnerstwo i wzajemne zaufanie to fundament ponad 20-letniej współpracy z branżą motoryzacji. 

– Zamówienie, o których mówimy, pochodzą od naszych wieloletnich partnerów, którzy w sumie posiadają kilkanaście rozwiązań marki Seco/Warwick. Globalnie wzrasta zapotrzebowanie na samochody elektryczne, a tym samym na chłodnice baterii. Ponieważ nasze urządzenia pracują u producentów chłodnic od lat, mają oni pewność ich jakości i niezawodności. Chcąc mieć powtarzalną produkcję, szukają najlepszych rozwiązań w zakresie lutowania w atmosferze ochronnej, a my staramy się skutecznie realizować ich potrzeby. Jesteśmy dumni, że potrafimy to robić, o czym świadczą kolejne zamówienia. Należy podkreślić, że linia EV/CAB nie jest standardowym produktem, ogólnie dostępnym na rynku. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło stworzyć nam urządzenia optymalnie dostosowane do produkcji w tej branży. Cieszy, że w segmencie EV jesteśmy dla wielu preferowanym i globalnym dostawcą pieców do lutowania ciągłego aluminium. To zaufanie, na które długo pracowaliśmy – powiedział Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick. 

Produkcja chłodnic do baterii dla samochodów elektrycznych rośnie w błyskawicznym tempie, a na całym świecie zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne wzrasta. Z uwagi na swoje rozmiary ten rodzaj wymienników nie może być lutowany w standardowym piecu. Potrzebny jest do tego specjalny produkt, którym jest EV/CAB. EV/CAB to kompletna linia przystosowana do produkcji ponadgabarytowych wymienników ciepła. Dzięki ciągłej pracy gwarantuje niezakłócony proces produkcji i dużą wydajność zakładów. Jej największym atutem jest perfekcyjna równomierność rozkładu temperatury na całej szerokości taśmy produkcyjnej, dzięki czemu otrzymuje się idealne i powtarzalne elementy, co jest kluczem do sukcesu w produkcji masowej.

Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) przez pierwsze trzy kwartały 2022 r. w państwach członkowskich Unii Europejskiej zarejestrowano ok. 717 tys. nowych samochodów osobowych, które są całkowicie elektryczne (BEV). To aż o 26% więcej niż w analogicznym okresie roku 2021. Największym rynkiem segmentu e-mobility w Europie pozostają Niemcy, gdzie od stycznia do września 2022 r. zarejestrowano ponad 273 tys. BEV. Kolejne miejsca (uwzględniając wyłącznie państwa członkowskie UE) zajęły Francja (141 tys.), Szwecja (58 tys.), Niderlandy (46 tys.) oraz Włochy (36 tys.). Procentowo co najmniej dwucyfrowy wzrost sprzedaży samochodów całkowicie elektrycznych rok do roku odnotowano w każdym państwie członkowskim UE, z wyjątkiem Austrii i Włoch. Do europejskich liderów sektora e-mobility należą również Norwegia i Wielka Brytania, w których zarejestrowano odpowiednio 80 tys. i 176 tys. nowych, osobowych BEV. Uwzględniając hybrydy typu plug-in (PHEV), sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym przez pierwsze trzy kwartały 2022 r. wyniosła ponad 1,2 mln szt. zaś wzrost rok do roku – prawie 8%.  

Rozwój elektromobilności szansą dla Grupy Seco/Warwick

– Takie dane bardzo cieszą. Z jednej strony to pozytywny sygnał dla rozwoju naszej Grupy, z drugiej wielki krok w drodze do ochrony naszej planety. Przypuszczam, że analogicznie do roku 2021 i 2020 dane za czwarty kwartał 2022 r. również będą wskazywały na wzrosty w tym segmencie. Rozwój branży pojazdów elektrycznych sprawił, że zdecydowaliśmy się uwypuklić nasz produkt i jego przeznaczenie dla przemysłu elektromobilności. Stąd wprowadzenie nowej marki dla linii CAB – EV/CAB, która trzeba przyznać nie tylko znakomicie się sprzedaje, ale także zyskała zaufanie wśród naszych partnerów. Jako Seco/Warwick nie pozostajemy obojętni na światowy trend związany z elektromobilnością. Jesteśmy także w procesie elektryfikacji własnej floty pojazdów – dodał Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Grupa Seco/Warwick mocno akcentuje swoje działania proekologiczne. Dba o to by produkty, które dostarcza były jak najbardziej zrównoważone. Jednocześnie Seco/Warwick podejmuje liczne społeczne inicjatywy, które mają chronić naturalne środowisko. Spółka obecnie inwestuje we flotę samochodów elektrycznych a na terenie firmy jest już stacja ładowania takich pojazdów. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę