Seminarium Foundry Goes Green na targach METAL

Seminarium Foundry Goes Green na targach METAL Targi Kielce

Poprzednie lata za sprawą pandemii nieco wywróciły kalendarz imprez targowych, ale w tym roku targi METAL wracają do swego tradycyjnego terminu. Wydarzenie skupiające firmy z branży odlewniczej cały czas otwarte jest na kolejnych wystawców, a towarzyszące mu seminarium Foundry Goes Green będzie znakomitą okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań dla branży i olbrzymią dawkę praktycznej wiedzy.

Dwudniowe seminarium pn. Foundry Goes Green będzie częścią targów METAL i odbędzie się 20 i 21 września w godzinach od 11.00 do 13.00. Spotkanie z uczestnikami, podzielone na dwa bloki tematyczne, będzie ważnym uzupełnieniem oferty i programu wydarzenia. W jego trakcie poruszone zostaną m.in. tematy związane z: czystym powietrzem, nowoczesnymi technologiami przemysłu czy obróbką cieplną metali. Ciekawym punktem spotkania z uczestnikami będzie wykład na temat redukcji kosztów eksploatacji dla procesów obróbki cieplnej, który przeprowadzi firma BURKERT.

Cyfryzacja, która dotyka niemal każdej dziedziny życia i różnych sektorów przemysłu będzie tematem kolejnej prelekcji podczas seminarium Foundry Goes Green. Abas Business Solutions Poland w swoim bloku mówić będzie o „Cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej: optymalizacji 8 kluczowych obszarów z abas ERP”. W jej trakcie uczestnicy poznają m.in.: osiem najważniejszych procesów w branży odlewniczej i sposoby ich optymalizacji. System nagrodzony został „Symbolem Innowacji” za wsparcie procesu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i wyjątkową elastyczność.

Z kolei firma LUNEOS Polska omówi zagadnienia związane z transformacją energetyczną w odlewniach. Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, obecni podczas jesiennych targów METAL, powiedzą z kolei o Technologii Przemysłu 4.0., która jest jednym z kierunków kształcenia na krakowskiej uczelni. Jej absolwenci po ukończonych studiach są gotowi do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę