SIAD kolejny raz partnerem technologicznym Targów STOM

SIAD kolejny raz partnerem technologicznym Targów STOM Targi Kielce

Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania. 

Zaangażowanie firmy, aktywnej w sektorze spawania i cięcia metali od ponad 90 lat, w przemysłowy cykl Targów Kielce okazuje się niezwykle mocnym wsparciem. SIAD jest partnerem cyklu spod znaku STOM od edycji  w 2019 r.

SIAD jest jedną z najważniejszych spółek chemicznych we Włoszech, która dostarcza kompleksową ofertę gazów technicznych, specjalistycznych i medycznych, przede wszystkim dla przemysłu budowy maszyn, przemysłu spożywczego, chemicznego, metalurgii, elektrotechniki, zdrowia i ochrony środowiska. Spółka została założona w Bergamo w 1927 r. SIAD może się pochwalić solidną tradycją. Z czasem udało się jej wejść na nowe rynki (zwłaszcza w krajach Europy Środkowej), a także do kolejnych sektorów. Stale rośnie jako elastyczna i dynamiczna organizacja i gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość, niezawodność i profesjonalizm.

Spółka SIAD weszła na polski rynek poprzez spółkę zależną SIAD Czech w 2015 r., kiedy przejęta została spółka Technogas założona w 2008 r. Od tej pory, spółka z powodzeniem dostarczała klientom gazy techniczne i spożywcze oraz inne mieszanki. Działała głównie na Śląsku i południowych województwach Polski. Obecnie współpracuje również z podmiotami, które zlokalizowane są w innych częściach kraju, a nawet za granicą (Czechy, Estonia). W listopadzie 2015 r. firma zmieniła nazwę na SIAD Poland.

Spółka ma zakład produkcyjny w Rudzie Śląskiej, posiada własną rozlewnię butli oraz zapewnia dostawy skroplonego gazu. Spółka ma certyfikat systemu jakości ISO 9001: 2000 i ISO 22000: 2005.

Obecnie firma SIAD Polska dostarcza pełny asortyment gazów technicznych, medycznych i specjalistycznych, gazów skroplonych, mieszanin gazowych, mieszanin laserowych, dodatkowego wyposażenia, materiałów spawalniczych i akcesoriów. Ponadto instaluje zbiorniki do magazynowania gazu skroplonego, sprzęt do mieszanin, palniki tlenowe, systemy technologiczne, a także zapewnia usługi doradcze i konsultingowe dla wszystkich rodzajów zastosowań.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę