Skaner laserowy HP-L-10.10 – nowe standardy dla skanerów na maszynach współrzędnościowych

Skaner laserowy HP-L-10.10 – nowe standardy dla skanerów Hexagon

Najnowocześniejsza technologia skanowania laserowego w połączeniu z unikalnym oprogramowaniem i funkcjami sprawia, że skaner laserowy HP-L-10.10 jest jedynym tego typu urządzeniem, które z niezrównaną precyzją i wydajnością może sprostać najbardziej złożonym wyzwaniom maszyn współrzędnościowych.

Niezależnie od tego, czy użytkownicy tworzą programy pomiarowe, wykonują skany laserowe na złożonych częściach, czy potrzebują szczegółowych raportów i danych do dalszego przetwarzania, HP-L-10.10 – w połączeniu z oprogramowaniem metrologicznym PC-DMIS – wspiera użytkowników wyjątkowymi funkcjami i właściwościami. W każdej fazie procesu kontroli i oceny jakości.

Dokładność

Dzięki błędowi kształtu sondy, który wynosi 8 μm, HP-L-10.10 wypełnia lukę w precyzji między dotykowymi metodami pomiarowymi a bezdotykowymi skanerami laserowymi. Pomiary są zgodne z normami ISO dotyczącymi dokładności.

skaner laserowy

Wszechstronność

HP-L-10.10 rejestruje wiarygodne dane pomiarowe na wielu powierzchniach, nawet tych odbijających światło i błyszczących. Oferuje również unikalne opcje, które pozwalają sprostać różnym potrzebom aplikacji i procesów jakościowych.

skaner laserowy

Niezrównana szybkość

Skaner laserowy HP-L-10.10 zwiększa wydajność produkcji. Przechwytuje 2000 punktów z prędkością 300 Hz, co daje do 600 000 pojedynczych punktów na sekundę.

skaner laserowy

Łatwy w obsłudze

Dzięki takim funkcjom, jak zmienna prędkość skanowania, rozszerzone pole widzenia czy wbudowana kamera poglądowa, HP-L-10.10 jest marzeniem każdego miłośnika technologii. Ten skaner laserowy nie tylko wykonuje pracę, ale także sprawia, że jest ona przyjemna.

skaner laserowy

Zastosowania skanowania laserowego

Pomiar łopatek z wąskimi tolerancjami

Ze względu na bardzo wąskie tolerancje pomiary łopatek do sprężarek i turbin są niezwykle istotne. Złotą zasadą jest, że urządzenia pomiarowe swoją niepewnością powinny pokrywać jak najmniejszą część pola tolerancji. Możliwe jest jednoczesne uchwycenie wielu sekcji profilu lotniczego, ponieważ laser przesuwa się wzdłuż ścieżki łopatki bez potrzeby przechwytywania poszczególnych sekcji.

skaner laserowy

Pomiar części z blachy w celu kontroli, analizy profili i powierzchni

Powierzchnia lub wartości części blaszanych z różnych powodów często różnią się od tolerancji podanych na rysunku, np. z powodu efektu sprężynowania. W przypadku dużych powierzchni części skanowanie laserowe jest idealnym sposobem szybkiej kontroli jakości na każdym etapie produkcji – od pojedynczego elementu do końcowego montażu.

skaner laserowy

Pomiar nieregularnych kształtów

Sprawdzanie dużej liczby obiektów o nieregularnych kształtach i powierzchniach to podstawowe zadanie skanerów laserowych. Jeden z klientów firmy Hexagon czas potrzebny na pomiar kołków na karoserii samochodu skrócił z 3 godzin przy użyciu sondy dotykowej do zaledwie 20 minut przy użyciu skanera laserowego.

Laserowe skanery HP-L zapewniają maksymalną wydajność w przypadku złożonych powierzchni i przedmiotów wykonanych z materiałów trudnych do zmierzenia, działających precyzyjnie przy najwyższych prędkościach. Zadanie tworzenia szybkich i dokładnych danych skanowania laserowego przy minimalnym wysiłku może być jednak osiągnięte jedynie tylko dzięki idealnie dopasowanym elementom systemu, z których każdy wykonuje swoją pracę w doskonałej koordynacji.

skaner laserowy

Hexagon opracował kompletny system, który wykonuje pracę zgodnie z wymaganiami klienta. Niezależnie od tego, czy wymagana jest najwyższa możliwa wydajność, czy też kluczowa jest elastyczność, platforma GLOBAL S w połączeniu ze skanerami laserowymi HP-L i oprogramowaniem PC-DMIS może zostać dostosowana do wszystkich wyzwań pomiarowych.

Artykuł sponsorowany (Hexagon)

Hexagon Metrology Sp. z o.o.

Hexagon Metrology Sp. z o.o.

Hexagon Metrology oferuje szeroki zakres produktów oraz usług dla wszystkich zastosowań metrologii przemysłowej w sektorach takich jak samochodowy, kosmiczny, energetyczny oraz medyczny. Dostarcza klientom informacje przydatne w działaniu, również informacje o pełnym cyklu produkcyjnym produktu - od rozwoju i projektu przez produkcję, montaż aż po kontrolę ostateczną. Mając ponad 20 zakładów produkcyjnych oraz 70 ośrodków precyzji, w których dokonuje się serwisowania, jak również demonstracji urządzeń, a także sieć ponad 100 partnerów dystrybucyjnych na pięciu kontynentach, firma ta umożliwia naszym klientom pełną kontrolę swoich procesów produkcyjnych, tym samym poprawiając jakość produktów oraz zwiększając wydajność w fabrykach produkcyjnych na całym świecie.

Hexagon Metrology stanowi część Hexagon (Na giełdzie skandynawskiej: HEXA B; www.hexagon.com). Hexagon jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii projektowych, pomiarowych oraz wizualizacyjnych, umożliwiającym swoim klientom projektowanie, mierzenie i pozycjonowanie obiektów, a także obróbkę oraz uaktualnianie danych.

Profil Firmy

Hexagon Metrology Sp. z o.o.