Stypendia GHF dla polskich szkół

Thinkstock.com
Reklama
Reklama

Dwanaście polskich szkół o profilu technicznym otrzyma stypendia ufundowane przez Fundację Gene’a Haasa (GHF).

Najwyższą kwotę – 15 tys. dolarów – przyznano Zespołowi Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania. Ponadto na liście stypendystów znalazły się: Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Centrum Kształcenia Praktycznego w Strzyżowie, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie oraz Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Łączna kwota przyznanych im stypendiów wynosi prawie 75 tys. dolarów. Ich celem jest wspieranie rozwoju edukacji technicznej w Europie, Ameryce Północnej i Afryce, a także podniesienie jakości kształcenia w zakresie produkcji. Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Gene’a Hassa, firmy Haas Automation oraz amerykańskiego Narodowego Instytutu Obróbki Metali.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama