Suszarka do blach

Reklama
Reklama

Przedsiębiorstwo Techniki Cieplnej PiecoSerwis z Gliwic przedstawia suszarkę służącą do suszenia mokrych blach przed dalszym procesem technologicznym. Jest ona wyposażona w napędzany przenośnik wałkowy, układ dysz grzewczych z palnikami zabudowanymi poniżej osi wałków oraz układ recyrkulacji gorącego powietrza.

Suszarka wyposażona jest w dwa palniki z rurami rozprowadzającymi spaliny w przestrzeni pod suszonymi blachami i w wentylator powietrza recyrkulacyjnego. Palniki umieszczone są w przedniej części suszarki, a wentylator na konstrukcji stropowej.

Reklama

Spaliny wytwarzane w palnikach rozprowadzane są przez szereg otworów w dyszach wylotowych, na całej szerokości suszonej blachy. Prędkość wypływu spalin, rzędu 20 m/s, wytwarza duże turbulencje w dolnej przestrzeni suszarki, powodując zwiększenie współczynnika wnikania ciepła do suszonego materiału.
Spaliny odciągane są z tylnej części suszarki i poprzez wentylator recyrkulacji, nadmuchiwane z prędkością ok. 15 m/s na górną powierzchnię suszonej blachy. Taki obieg spalin gwarantuje szybkie, obustronne nagrzewanie suszonych blach.
Jednocześnie zastosowanie tkaniny żaroodpornej do uszczelnienia szczeliny wlotowej i wylotowej ogranicza ucieczkę ciepła do otoczenia.

Charakterystyka techniczna suszarki:
· temperatura w komorze suszenia: do 280°C
· gabaryty suszonych blach :
- długość: wg możliwości rolotoku
- szerokość: do 3000 mm
- grubość: do 60 mm
· moc grzewcza: ok. 800 kW
· maksymalny, chwilowy pobór gazu: do 80 Nm3/h
· zapotrzebowanie mocy elektrycznej: do 20 kW

Reklama

Charakterystyka palników:
· moc cieplna: ok. 400 kW
· zapłon: elektryczny
· kontrola płomienia: skaner UV

www.piecoserwis.com.pl 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama