System frezów z szybkowymiennymi końcówkami Seco X-Head

System frezów z szybkowymiennymi końcówkami Seco X-Head Seco Tools

Aby zapewnić producentom wszechstronność i opłacalność, firma Seco wprowadziła na rynek nowy system wymiennych głowic frezarskich X-Head. System umożliwia użytkownikom szybką i łatwą zmianę geometrii i rodzajów frezów z węglików spiekanych w celu optymalizacji frezowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji i zapasów narzędzi.

Końcówki frezarskie można montować na oprawkach o różnych dostępnych długościach, co zapewnia jeszcze większą wszechstronność, z krótkim i długim zasięgiem dla różnych wielkości wysięgów. Wymiana końcówki wymaga tylko prostego obrotu klucza, co eliminuje konieczność zdejmowania oprawki z maszyny w celu wymiany frezu. Użytkownicy nie muszą również resetować długości narzędzi dzięki bezpiecznemu i niezawodnemu połączeniu, które zapewnia dokładność do 50 mikronów.

Według Gary’ego Meyersa, kierownika produktu ds. frezów z węglików spiekanych w firmie Seco, warsztaty często muszą kupować wiele różnych frezów i uchwytów, aby obrabiać różne elementy obrabianego przedmiotu, co zwiększa koszty projektu.

– System wymiennych końcówek frezarskich Seco X-Head z możliwością szybkiej wymiany dostosowuje się do różnych potrzeb obróbki z różnymi geometriami i typami, ale bez dodatkowych uchwytów – powiedział.

Dzięki 194 typom dostępnych końcówek skrawających użytkownicy mogą wybierać między różnymi frezami do wielu operacji, a także między specyficznymi, wydajnymi, wszechstronnymi geometramami o wysokiej wydajności i uniwersalne. Firma Seco oferuje również wersje metryczne i calowe końcówek oraz oprawek.

Źródło: Seco Tools

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę