System pasów klinowych norelem

System pasów klinowych norelem norelem

Asortyment pasów klinowych i kół pasowych firmy norelem zapewnia płynną i wydajną pracę układów przeniesienia napędu, przy jednoczesnym przenoszeniu wysokiej mocy. Nowa seria, zaprojektowana do użytku z napędami pasowymi lub łańcuchowymi, jest w stanie przenosić i wytrzymać wysoki moment obrotowy oraz tarcie.

Łatwe w instalacji i konserwacji pasy klinowe norelem są dostępne w kilku rozmiarach i nadają się do zastosowań, w których konieczne jest przenoszenie mocy w maszynach oraz wyposażeniu, takim jak komponenty samochodowe, sprzęt gospodarstwa domowego (m.in. pralki), a także urządzenia przemysłowe. Wszystkie pasy klinowe firmy norelem mają przekrój trapezowy, co zapewnia wysoki docisk umożliwiający przenoszenie wyższych momentów obrotowych na mniejszej przestrzeni w porównaniu do pasów płaskich, a zdolność do minimalizacji naprężeń pozwala inżynierom z czasem ograniczyć wymogi konserwacyjne i częstotliwość wymian łożysk w tego typu zastosowaniach.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Pasy klinowe norelem, wykonane z neoprenu z poliestrowym kordem, są dostępne w dwóch formach, czyli DIN 2215 i DIN 7753. Pas DIN 2215 jest dostępny w długościach zewnętrznych od 463 mm do 5038 mm, w trzech wersjach. Asortyment pasów klinowych norelem spełnia normy ISO 1813 pod względem przewodności elektrycznej i wytrzymuje temperatury w zakresie od -55°C do +70°C. Chociaż pasy są odporne na olej, zaleca się unikanie stałego kontaktu z olejami i smarami mineralnymi w celu zapewnienia ich dłuższej żywotności.

W przypadku wymogu przenoszenia wyższej mocy idealnym rozwiązaniem są wąskie pasy klinowe norelem (DIN 7753), charakteryzujące się większym stosunkiem głębokości do szerokości i dodatkowymi zębami, co pozwala umieścić większą część koła pasowego bezpośrednio pod wzmacniającym kordem pasa. Dostępny w trzech szerokościach i w długościach zewnętrznych od 524 mm do 5022 mm oraz w trzech różnych wersjach wąski pasek klinowy norelem jest przystosowany do pracy w zakresie temperatury od -55°C do +70°C.

Ostatnim omawianym elementem w asortymencie norelem są koła pasowe rowkowe. Części te, wykonane z żeliwa szarego, posiadają zwężający się otwór dla stożkowych tulei mocujących, które są wymagane do montażu kół pasowych na wale. Koła pasowe zostały zaprojektowane dla maksymalnej prędkości obwodowej 35 m/s i są dostępne w 12 różnych formach. Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem, podkreśla, że napędy z paskiem klinowym są od dawna używane przez inżynierów ze względu na ich unikatowy kształt ułatwiający utrzymywanie na miejscu szybko poruszających się pasów, dzięki ich klinowaniu w rowku/ach koła pasowego. Oferta firmy w zakresie łatwych do instalacji i konserwacji pasków klinowych i kół pasowych jest szeroko dostępna, zapewniając płynną i wydajną pracę układów przenoszenia mocy.

Wszystkie komponenty można znaleźć w uznanym katalogu firmy norelem, nazywanym The Big Green Book. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę