System UNI lock to oszczędność czasu przezbrajania

Kipp

HEINRICH KIPP WERK oferuje wiele systemów mocowania, które są kompatybilne ze sobą. Przykładem może być system modułowy 5-osiowy UNI lock połączony z systemem mocowania z punktami zerowymi UNI lock.

Katalog KIPP systemy mocowania zawiera wiele systemów i komponentów o modułowej konstrukcji. Są one kompatybilne ze sobą i można je dowolnie łączyć. Dwa z tych systemów, oznaczone jako „UNI lock”, idealnie się uzupełniają. Połączenie „Systemu mocowania z punktami zerowymi” oraz „Systemu modułowego 5-osiowego” pozwala na bardzo wydajne wykorzystanie maszyny.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Stół maszynowy wyposażony jest w system mocowania z punktami zerowymi. Inne systemy mocowania KIPP, takie jak system modułowy 5-osiowy czy nawet imadło 5-osiowe, można wymienić w ciągu kilku sekund.

Założony system modułowy 5-osiowy znakomicie nadaje się do obróbki pięciostronnej złożonych detali o mniejszych i większych wymiarach. Przedmioty obrabiane mogą być mocowane w systemie modułowym 5-osiowym lub bezpośrednio w systemie mocowania z punktami zerowymi. Okresy bezproduktywne, takie jak zmiana mocowania czy ustawianie przedmiotu obrabianego, są całkowicie eliminowane.

Precyzja powtarzalności obu systemów znajduje się w zakresie 0,005 mm. Elementem centralnym jest sworzeń mocujący stosowany niezmiennie do wszystkich systemów mocujących. Dzięki dużemu wyborowi sworzni możliwe jest zamocowanie prawie każdego dowolnego przedmiotu. Sworznie mocujące blokowane są za pomocą elementu mocującego w sposób dopasowany kształtowo.

System modułowy 5-osiowy firmy KIPP dzięki rozszerzeniu dostępny jest nie tylko w rozmiarze systemowym 80 mm, ale również w rozmiarze systemowym 50 mm. Oba można łączyć ze sobą w jednym zamocowaniu. Daje to dalsze wszechstronne możliwości mocowania przedmiotu obrabianego.

Zalety systemu 50 mm: możliwość optymalnego wykonania 5-stronnej obróbki niewielkich detali bez zakłócających krawędzi. Siła zacisku wynosi do 10 kN.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę