System wytaczarski Multipafana

System wytaczarski Multipafana PAFANA

W 2021 r. PAFANA obchodzi 76. rocznicę powstania. Początkowe lata istnienia firmy to produkcja narzędzi dla potrzeb rolnictwa i rzemiosła. Teraz PAFANA prezentuje modułowy system wytaczarski.

Do zalet i zastosowania modułowego systemu wytaczarskiego Multipafana należą m.in. uniwersalność (możliwość zamocowania na tych samych chwytach głowic wytaczarskich zgrubnych i dokładnych, w całym zakresie średnic), oraz sztywność (wysoka sztywność całego zestawu wytaczarskiego).

Grafika

Do zalet zalicza się też możliwość zwiększenia długości wytaczania poprzez np. zastosowanie dwóch przedłużek.

Grafika

A także zastosowanie standardowych płytek wieloostrzowych (ISO).

Tymi samymi narzędziami można realizować: wytaczanie dwuostrzowe – duża wydajność skrawania, wytaczanie jednoostrzowe i wytaczanie stopniowe.

Informacje wymagane do konfiguracji modułowego systemu wytaczarskiego Multipafana to: rodzaj chwytu, zakres średnic do wytaczania, długość wytaczania, rodzaj obróbki, maksymalna waga narzędzia we wrzecionie obrabiarki i obrabiany materiał.

Tak skonfigurowane zapytanie, trafiając do doradcy techniczno-handlowego PAFANA, umożliwia dobranie do potrzeb obróbkowych klienta właściwe narzędzie do wytaczania. W celu znalezienia doradcy warto skorzystać z Mapy Regionów Działania Doradców Techniczno-Handlowych PAFANA SA.

Jednym z elementów modułowego systemu wytaczarskiego Multipafana jest zestaw wytaczarski NWGW 10300.

Grafika

Grafika

Grafika

Korzyści dla klienta to szeroki zakres wytaczania od 10 do 300 mm i dokładność wytaczania 0,02 mm na średnicy. Głowica jest kompatybilna i montowana do chwytów wytaczarskich z systemu wytaczarskiego Multipafana.

Profesjonalne wyposażenie zestawu umożliwia wykonanie: wytaczania otworów w zakresie 10 do 300 mm, wytaczania wstecznego (zwrotnego) od 94 do 300 mm i otaczania powierzchni walcowych (czopów) do 86 mm.

W nożach wytaczarskich będących na wyposażeniu głowicy montowane są płytki wg ISO typ CCMT 0602… i CCMT 09T3…
 

Grafika

Grafika

Zestaw jest zapakowany w trwałe opakowanie w formie walizki.

Osoby chętne do szerszego zapoznania się z ofertą powinny skontaktować się z Działem Marketingu i Eksportu PFN (PAFANA) SA. E-mail: marketing@pafana.pl.

Źródło: PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę