Szlifowanie elementów w zawrotnym tempie z Okamoto

Okamoto
Reklama
Reklama

Do szybkiego i ekonomicznego szlifowania powierzchni o najwyższej gładkości potrzebna jest nowoczesna technologia szlifowania. Właśnie taką technologię zaprezentuje producent szlifierek Okamoto na targach EMO w Hanowerze – na stoisku C69 w hali nr 11.

Do urządzeń wykorzystujących nowoczesną technologię szlifowania zalicza się między innymi innowacyjne szlifierki ze stołem obrotowym, szlifierki bramowe, szlifierki do płaszczyzn i do szlifowania kształtowego oraz maszyny do docierania i polerowania.

Reklama

Okamoto oferuje obszerne portfolio kompleksowych rozwiązań szlifierskich do ekonomicznej, ultraprecyzyjnej obróbki w najwyższym tempie. - Konstruując urządzenia w Okamoto, skupiamy się głównie na zwiększeniu prędkości procesu, a jednocześnie na precyzyjniejszym i bardziej opłacalnym szlifowaniu. W Okamoto udaje się to pogodzić między innymi dzięki nowym koncepcjom łoża maszyny i wrzecion, postępowej technologii liniowej i hydrostatycznej oraz łatwej w obsłudze, inteligentnej technologii sterowania -  Kamil Guttmann z działu sprzedaży w Okamoto.

W centrum uwagi podczas targów będą między innymi szlifierki do płaszczyzn i szlifowania kształtowego ACC-SA1 oraz ACC-42SAiQ wyposażone w system sterowania Fanuc, które są następcami sprawdzonej serii ACC-SA. Na targach EMO zostaną również zaprezentowane precyzyjne szlifierki do płaszczyzn i szlifowania kształtowego z nowej serii ACC-GX, następcy cieszącej się dużym zainteresowaniem serii DX. Urządzenia serii ACC-GX o strukturze krzyżowej oraz z drogą posuwu od 500 do 1000 mm w osi podłużnej oraz drogą posuwu poprzecznego od 200 do 500 mm świetnie sprawdzają się w produkcji narzędzi i urządzeń, a także w małoseryjnej produkcji przemysłowej. Urządzenia tej serii z systemem sterowania SP charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym i łatwością obsługi. Stabilna konstrukcja głowicy wrzeciona oraz system podwójnych prowadnic V w osi podłużnej i poprzecznej gwarantują niezmienną precyzję. - To zaledwie ułamek naszej kompleksowej oferty rozwiązań szlifierskich. Na odwiedzających targi EMO czeka wiele niespodzianek. Ponieważ Okamoto oferuje rozwiązania dopasowane nawet do złożonych lub trudnych przypadków - komentuje Guttmann.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Okamoto

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama