Targi AMB na plusie

Hanover Messe

Międzynarodowe Targi Obróbki Metali AMB, które w dniach 13-17 września br. odbywały się w niemieckim Stuttgarcie, przyciągnęły prawie 1,5 tys. wystawców i 90 tys. zwiedzających, z których aż 16% stanowili obcokrajowcy reprezentujący 83 państwa.

W poprzedniej edycji udział ten wynosił 15%, a przybyli goście reprezentowali 68 krajów. Jak oceniają organizatorzy, rekordowa liczba wystawców i odwiedzających (w tym decydentów) oraz pozytywne nastroje w branży pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Oprócz maszyn przyszłości i Przemysłu 4.0 program ramowy targów obejmował m.in. wydarzenia z zakresu wspierania kształcenia specjalistów i młodzieży, salon ekspertów AMB Experten Lounge, prezentacje i wykłady na żywo, spotkania tematyczne (np. dzień lekkiego budownictwa), a także liczne fora i konferencje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie informacyjne dotyczące targów AMB Iran 2017 – najnowszej inicjatywy organizatorów niemieckiej edycji mającej się odbyć w dniach 23-26 maja 2017 r. w Teheranie.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyła gala wręczenia nagród MM-Award za najbardziej innowacyjne produkty w branży obróbki metali, organizowana po raz trzeci przy okazji targów AMB przez redakcję MM MaschinenMarkt – naszych kolegów z niemieckiej edycji MM-a. Jury konkursu przyznało łącznie 8 nagród branżowych i jedną nagrodę specjalną. Otrzymały je firmy: J. G. Weisser Söhne za technologię toczenia rotacyjnego 2.0, LTI Motion za wrzeciono magnetyczne LeviSpin, Walter AG za narzędzia z serii Tiger-Tec Gold, Hommel CNC Technik za system sterowania ECO Idling Stop, Hainbuch za dotykowy uchwyt zaciskowy TOPlus IQ, RSA Cutting Systems za piłę tarczową RASACUT LS 150, Renishaw za system pomiarowy XM 60, Spring Technologies za oprogramowanie NCSIMUL 4CAM oraz Chiron Werke za oprogramowanie DataLine.

Nagrodę specjalną przyznano firmie Gebr. Heller Maschinenfabrik za Profitrainer PT 16 – obrabiarkę pozwalającą zapoznać się z procesem wytwarzania maszyny obróbczej, a jednocześnie będącej produktem tego typu maszyny. Kolejna edycja targów AMB zostanie zorganizowana w dniach 18-22 września 2018 r. w Stuttgarcie. Oprócz dotychczas zajmowanych hal wystawcom i zwiedzającym zostanie udostępniona nowa hala 10 o powierzchni 15 tys. m2.

www.messe-stuttgart.de/amb

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę