Targi INNOFORM ponownie stacjonarnie

Targi INNOFORM 2022 ponownie stacjonarnie INNOFORM

Po rocznej przerwie, wynikającej z ograniczeń epidemicznych, Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM wracają do Bydgoszczy. Ta jedno z największych imprez branży narzędziowo-przetwórczej w naszym kraju odbędzie się w dniach 8–10 marca 2022 r.

Choć to dopiero 5. edycja targów, to jednak mają one już dość mocną pozycję na polskim rynku. Co zresztą nie powinno specjalnie dziwić. To jedyna w Polsce impreza poświęcona formie wtryskowej i peryferiom. Stolica woj. kujawsko-pomorskiego stanowi centrum polskiej Doliny Narzędziowej. W samym mieście działa około 30 narzędziowni, a w całym regionie blisko 1000 firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i produkcją narzędzi specjalnych. To właśnie w Bydgoszczy podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12 000 klientom.

Podczas targów producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze technologie, maszyny i narzędzia. Targi to również arena premier i nowości produktowych oraz miejsce konferencji, podczas których naukowcy i praktycy poruszają aktualne problemy związane z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

Wyjątkowość targów INNOFORM potwierdzają opinie wystawców poprzednich edycji: – Cieszę się, że mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę odwiedzającym w 2020 r. i nawiązać sporo ciekawych kontaktów biznesowych. Z czystym sumieniem mogę polecić ten event, jako miejsce istotne dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – mówi Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins.

Do grona stałych wystawców co roku dołączają nowi przedsiębiorcy, którzy przekonani atrakcyjną ofertą oraz wysokim poziomem kontaktów biznesowych, decydują się zaprezentować swoją ofertę właśnie podczas targów.

Targi INNOFORM to dla nas jedno z ważniejszych miejsc w tym regionie Polski, gdzie nasza firma może kompleksowo przedstawić swoje możliwości. Liczymy na klientów z konkretnymi, sprecyzowanymi potrzebami, które u nas zrealizują gwarantując przy tym pełen profesjonalizm – dodaje Krzysztof Sóstka, Sales Manager Metal Poland.

Targi INNOFORM to interesujący przygotowany program towarzyszący, odpowiadający na potrzeby wystawców i odwiedzających. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – zaprasza na konferencję pt. „ Przemysł 4.0 w branży narzędziowo-przetwórczej”. Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w przedsiębiorstwach.

Równie ważnym tematem konferencji będzie: „Jak nie Chiny to kto? Skracanie globalnych łańcuchów wartości szansą dla branżowych przedsiębiorstw.” Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Z drugiej strony, żeby móc z nich skorzystać, trzeba będzie sprostać nowym wymaganiom.

Jak co roku istotnym elementem wydarzenia jest Strefa Usług Przemysłowych dedykowana firmom podwykonawczym, świadczącym usługi z zakresu produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Często to właśnie kooperacja jest narzędziem pozwalającym sprostać wyzwaniom stawianym przez klientów, w zakresie jakości i terminowości dostaw zamówionych produktów. Specjalna oferta wyposażonych stoisk modułowych pozwala na maksymalizację korzyści, przy minimalizacji kosztów.

Rokrocznie targom towarzyszy Giełda Kooperacyjna organizowana przez Enterprise Europe Network przy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W ramach poprzednich edycji odbyły się łącznie 394 kilkunastominutowe spotkania B2B, podczas których rozmawiali ze sobą przedsiębiorcy z wielu krajów. Nowością kolejnej edycji jest jej hybrydowa formuła – przedsiębiorcy nawiążą współpracę zarówno w przestrzeniach BCTW oraz spotkają się wirtualnie.

Trzeciego dnia targi odwiedzi młodzież szkół technicznych z regionu, aby podczas zorganizowanych lekcji praktycznych zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi ich przyszłych pracodawców. Zarówno na stoiskach, jak i w strefie kariery będą mogli poznać oczekiwania przedsiębiorców związane z przyszłymi kadrami technicznymi a także znaleźć propozycje zatrudnienia.

Źródło: Targi w Krakowie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę