Targi Kielce biorą udział w dużym przetargu

Targi Kielce biorą udział w dużym przetargu Targi Kielce

Kielecki ośrodek wystawienniczy bierze udział w przetargu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) na organizację i obsługę 11. edycji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach wraz z imprezami towarzyszącymi. Tematem przewodnim 11. edycji Forum będzie przesłanie: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się między 26 a 30 czerwca 2022.

Zgodnie z informacjami MFiPR oferty złożyły dwa podmioty: Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Targi Kielce.

Reklama

Na potrzeby tego przedsięwzięcia stworzyliśmy konsorcjum, którego jesteśmy liderem z agencjami Berm i El Padre oraz portugalską firmą CPL Meetings&Events – informuje prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Te firmy tworzy uznany i doświadczony zespół profesjonalistów, odpowiedzialny za realizację największych projektów eventowych w swoich krajach, ale też na świecie, m.in. Internet Governance Forum w Katowicach (grudzień 2021) czy Polsko-Arabskie Forum w Dubaju (grudzień 2021).  Oprócz organizacji i obsługi Światowego Forum Miejskiego konsorcjum ma odpowiadać za wybudowanie pawilonu i wystawy polskiej podczas wydarzenia.

Jak informuje na swoich stronach Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, oferta konsorcjum z Targami Kielce opiewa na blisko 86 milionów, natomiast Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje usługi wyceniły na ponad 89 milionów.

Reklama

Nie oznacza to rozstrzygnięcia przetargu. Cena stanowi bowiem 60% spośród elementów branych pod uwagę przy ocenie ofert. Na ostateczną decyzję trzeba będzie poczekać kilka tygodni – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń. – Jedną ze składowych przy punktacji jest między innymi jakość oferowanych usług. Ten element uważam za nasz atut. Przygotowaliśmy bardzo precyzyjny, profesjonalny projekt. To dla nas bardzo duże wyzwanie.

Światowe Forum Miejskie to prestiżowa, międzynarodowa impreza, w której Targi Kielce chcą mieć swój udział, wykorzystując wieloletnie doświadczenie wystawiennicze. Organizowane jest co dwa lata przez UN-Habitat, czyli Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich. Ostatnia – dziesiąta – edycja odbyła się w lutym 2020 r. w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednie edycje kongresu organizowanego przez ONZ odbywały się m.in. w Nairobi, Barcelonie, Vancouver, Medellin, a także Rio de Janeiro i Neapolu.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę