Targi STOM oraz METAL razem – będzie hit!

Targi STOM oraz METAL razem – będzie hit! Targi Kielce

Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się równolegle, co stanowi wyjątkową okazję do jednoczesnego zapoznania się z ofertą liderów rynku obydwu wystaw. W tym roku „Przemysłowa Jesień” odbędzie się od 19 do 21 października i zajmie aż 7 hal wystawienniczych.

Podczas „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” odbędą się pierwsze targi branży odlewniczej od 2018 r. Swój udział w wystawie potwierdziło już 150 firm z Polski, Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Francji, Włoch, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Indii, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Te statystyki jasno pokazują, że kielecka wystawa wciąż jest największym wydarzeniem dla branży odlewniczej w Polsce i jedną z najważniejszych na świeci.

Targi METAL odwiedzają przedstawiciele sektora odlewniczego, maszynowego i elektromaszynowego, kolejowego, stoczniowego, zbrojeniowego, robotyki i automatyki, motoryzacji oraz przemysłu lotniczego. To nie tylko doskonała możliwość podtrzymania dotychczasowych kontaktów biznesowych, ale także pozyskania nowych klientów. Każda edycja targów, to także możliwość promocji produktów i możliwość spotkania z międzynarodowymi autorytetami.

ludzie na targach

Ofertę Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL uzupełniają liczne wystawy towarzyszące. Podczas poprzedniej edycji udany debiut zaliczyły Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT. Nowoczesne maszyny i urządzenia, surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych zaprezentowane zostaną podczas Międzynarodowych Targów Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM&NONFERMET. METAL 2021 to także targi RECYKLING, które obejmują przerób metali nieżelaznych.

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM wraz z wydarzeniami uzupełniającymi (EXPO-SURFACE, CONTROL-STOM, KIELCE FLUID POWER, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO, Targi TEiA oraz DNI DRUKU 3D) zapowiada się również bardzo dobrze – swój udział w wystawach potwierdziło już ponad 300 wystawców z Polski, Turcji, Portugalii, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Czech, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Zeszłoroczna edycja STOM-ów wyraźnie pokazała, że można zorganizować bezpieczne i skuteczne targi w czasie pandemii oraz, że właśnie w kryzysie takie spotkania są potrzebne jak nigdy.

ludzie na targach

Tradycyjnie na wystawach będzie można zobaczyć firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawią się producenci maszyn do obróbki blach oferujących najwyższej klasy urządzenia. Można będzie także zobaczyć wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowane będą branże: Druku 3D oraz robotów przemysłowych.

W ofercie prezentowane będą także maszyny, urządzenia i akcesoria spawalnicze, nie zabraknie również przemysłowych robotów. Część wystawy będzie poświęcona technologiom antykorozyjnym oraz ochronie powierzchni. Bogatą ofertę zaprezentują wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego.

Merytoryczne spotkania

Uzupełnieniem oferty przemysłowych kolosów będą merytoryczne spotkania. W pierwszym dniu (19 października) odbędzie się Posiedzenie Komisji Odlewnictwa PAN. 20 października Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską i Centrum Laserowych Technologii Metali. W ostatnim dniu na„Warsztaty 4.0 dotyczące” kompetencji przyszłości zaprasza Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ludzie na targach

Bezpieczne spotkania

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia dotyczące wydarzeń targowych określają, że na jedną niezaszczepioną osobę musi przypadać 10 m2, osoby zaszczepione nie są objęte żadnym reżimem. Rząd nie planuje zaostrzenia obostrzeń w październiku.

Zgodnie z takimi zaleceniami od początku września kielecki ośrodek tętni życiem. Targi Kielce rozpoczęły targową jesień mocnym uderzeniem – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odwiedziło 11 tysięcy zwiedzających z całego świata. Weekend po MSPO należał Targów Lotniczych, a od 15 września hale kieleckiego ośrodka zapełniły się instalacjami za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Kalendarz kieleckiego ośrodka na wrzesień i październik jest całkowicie zapełniony. Zaraz po Targach EXPOGAS odbyło się jednodniowe FORUM KIELCE BIKE-EXPO. A w kolejnym tygodniu Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, zaraz po nich Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME. Wydarzenia, które już się zakończyły wyraźnie pokazują, jak bardzo przedsiębiorcom brakowało spotkań. Wystawcy każdej z branż podkreślają, że wydarzenia targowe to najlepsze miejsce do nawiązywania kontaktów bezpośrednich, a pandemia tylko to udowodniła.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę