Targi TIMTOS x TMTS 2022 – ważne wydarzenie dla branży obrabiarkowej

TIMTOS x TMTS 2022 – ważne targi branży obrabiarkowej TAITRA

O połączeniu dwóch najważniejszych imprez branży obrabiarkowej na Tajwanie już informowaliśmy. Podczas niedawnej konferencji poznaliśmy więcej szczegółów nt. targów TIMTOS x TMTS 2022, które odbędą się w Taipei Nangang Exhibition Center od 21 do 26 lutego 2022 r.

Jak zapewiają organizatorzy targów TIMTOS x TMTS 2022, łącznie ponad 900 wystawców zaprezentuje swoje produkty na 5200 stoiskach. Warto zauważyć, że będą to nie tylko największe targi na Tajwanie od wybuchu pandemii, ale jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu obrabiarek na początku przyszłego roku.

W odpowiedzi na ograniczenia w przemieszczaniu się, targi będą miały formułę hybrydową: wystawa fizyczna w połączeniu z targami online, w tym oprowadzenie z przewodnikiem po stoiskach dla gości online, transmisja na żywo z powierzchni wystawienniczej, prezentacje premierowych produktów, wirtualny pokaz  i oczywiście spotkania B2B online.

Na konferencji prasowej poświęconej targom TIMTOS x TMTS 2022 przedstawiciele organizatorów: James C. F. Huang, przewodniczący TAITRA (Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego), Larry Wei, przewodniczący TAMI (Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego) oraz Wen-Hsien Hsu, przewodniczący TMBA (Tajwańskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek i Akcesoriów) zasiedli ramię w ramię z reprezentantami dwóch gigantów branży: Jimmy Chu, przewodniczącym Fair Friend Group, oraz Jui-Hsiung Yen, przewodniczącym TTGroup. Panowie wzięli udział w dyskusji panelowej na temat „Skutki, wyzwania i możliwości dla globalnego przemysłu obrabiarek po pandemii”.

James Huang stwierdził na początku, że Tajwan odgrywa kluczową rolę we wspieraniu globalnego łańcucha dostaw obrabiarek, ponieważ słynie z personalizowania produktów i stosowania innowacji. Co więcej, tajwańska wiedza specjalistyczna w zakresie komunikacji i technologii informatycznych umożliwia tamtejszym producentom obrabiarek opracowywanie najlepszych rozwiązań dla użytkowników maszyn na całym świecie. Przewodniczący TAITRA zwrócił również uwagę, że na targach TIMTOS x TMTS 2022 będzie prezentowana szeroka gama nowych rozwiązań topowych tajwańskich producentów. 

Larry Wei, przewodniczący TAMI, dodał, że dotychczasowy łańcuch dostaw został zasadniczo zmieniony, ponieważ globalna pandemia stworzyła graczom z Tajwanu okazję do odkrywania nowych możliwości w erze po pandemii.

Tymczasem Wen-Hsien Hsu, przewodniczący TMBA, zachęcał do ciągłego rozwoju inteligentnej produkcji, SaaS i spójności interfejsów. Wydarzenie pod wspólną marką TIMTOS x TMTS 2022 daje nadzieję na równie spektakularne wyniki, jakie osiągnął tajwański przemysł maszynowy w zeszłym roku.

Rozwijające się gałęzie przemysłu, na przykład pojazdy elektryczne, wywarły dotychczas ogromny wpływ na globalny łańcuch dostaw obrabiarek. Jimmy Chu, przewodniczący Fair Friend Group i Jui-Hsiung Yen, przewodniczący TTGroup, podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi transformacji przedsiębiorstw w obliczu takich wyzwań. Wskazali na wysoki poziom elastyczności firm tajwańskich w podejściu do rozwiązywania problemów związanych z łańcuchem dostaw.

Oprócz Fair Friend Group i TTGroup wsród wystawców pojawią się m.in. takie firmy jak: Hiwin, PMI, Victor Taichung, YLM, Shinbu, Kafo, Chmer, Fanuc, Mazak, YOU JI, Takisawa, YCM, Trumpf, Delta, Mitsubishi i Siemens.

Przemysł maszynowy stał się trzecim wartym miliardy dolarów przemysłem na Tajwanie po sektorze  półprzewodników i paneli. Całkowity eksport tajwańskich obrabiarek od stycznia do października br. osiągnął poziom 2,245 miliardów USD, co stanowi wzrost o 27,6% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Przy rosnących wskaźnikach szczepień przeciwko COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniu oczekuje się, że eksport tajwańskiego przemysłu maszynowego osiągnie kolejny rekord w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Rejestracja online dla odwiedzających TIMTOS x TMTS 2022 oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.timtos-tmts.com.tw.

Źródło: TAITRA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę