Tarnów ma ofertę dla Mielca

Reklama
Reklama

 

Prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów Krzysztof Jagiełło przedstawił propozycję zatrudnienia zwalnianych pracowników PZL Mielec. Oferta skierowana do zarządu mieleckiej spółki dotyczy wykwalifikowanych – głównie w zakresie obróbki metali - pracowników działu produkcji, jak również kadry inżynieryjnej: konstruktorów mechaników, konstruktorów elektroników oraz technologów. Na zatrudnienie mogą liczyć także specjaliści z zakresu zarządzania projektami oraz zarządzania i organizacji produkcji.

To, ilu pracowników ostatecznie znajdzie pracę w Tarnowie, będzie zależeć od ich kompetencji i zaangażowania. – Mam nadzieję, że propozycja przyczyni się do znalezienia nowego miejsca zatrudnienia przez część załogi PZL, co złagodzi  spodziewane, bolesne skutki społeczne procesu restrukturyzacji zatrudnienia. To szczególnie istotne, ponieważ jako jeden z członków Doliny Lotniczej czujemy się współodpowiedzialni za kondycję innych podmiotów, należących do tego stowarzyszenia – napisał prezes Jagiełło w propozycji przesłanej na ręce prezesa PZL Mielec Janusza Zakręckiego. Pierwsza kwalifikacja zainteresowanych pracowników PZL może się odbyć w Mielcu.

Reklama

Jak informuje zarząd Polskich Zakładów Lotniczych Mielec, restrukturyzacja zatrudnienia nastąpiła po wykluczeniu oferty PZL z przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla Wojska Polskiego oraz jest pochodną procesu wyodrębniania się firmy Sikorsky, zarządzającej operacyjnie PZL, z koncernu UTC.

Reklama

Przypomnijmy, że Zakłady Mechaniczne Tarnów finalizują właśnie proces tworzenia najnowocześniejszego w polskim przemyśle obronnym Centrum Badawczo-Rozwojowego. Zainwestowanie blisko 64 mln zł przyczyniło się też do powstania nowych miejsc pracy dla kwalifikowanych specjalistów. Po przeprowadzonej konsolidacji spółek sektora obronnego spółka jest jednym z członków Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Produkuje szeroką ofertę uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze, karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze oraz zdalnie sterowane moduły uzbrojenia i sprzęt szkolno-treningowy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama