teamtechnik z kolejnym ważnym zamówieniem na linie montażowe modułów akumulatorowych

teamtechnik z kolejnym ważnym zamówieniem na linie montażowe teamtechnik

Firma teamtechnik potwierdza swoją silną pozycję rynkową w obszarze technologii do montażu modułów akumulatorowych. Dzięki kolejnemu zamówieniu na osiem linii do montażu modułów baterii, niemiecki producent akumulatorów BMZ zwiększył całkowite zamówienie do 13 linii. Wzmacnia to udaną współpracę między obiema firmami.

Zamówienie o milionowej wartości oparte jest na współpracy, która rozpoczęła się w 2021 r. Wzmacnia ono ścisłą współpracę obu firm i potwierdza silną pozycję firmy teamtechnik w obszarze technologii produkcji akumulatorów.

Na ośmiu liniach montażowych modułów baterii do zastosowań domowych będą przeprowadzane testy funkcjonalne, takie jak kontrola wzrokowa i różne testy elektryczne. Na powierzchni zaledwie 12x6 m na maszynę w ciągu godziny przemieszczanych jest do 7200 ogniw. Nawet uchwyty ogniw są umieszczane na nośnikach przedmiotu obrabianego w pełni automatycznie. Od pojedynczych ogniw po w pełni zmontowany „pakiet podstawowy” – linie oferowane przez teamtechnik odwzorowują wszystkie istotne etapy procesu.

Technologia produkcji baterii dla ogniw okrągłych

Dzięki standardowemu portfolio produktów do produkcji modułów akumulatorowych z okrągłych ogniw firma teamtechnik ugruntowała swoją pozycję na rynku w ostatnich latach. Zapotrzebowanie na rozwiązania automatyzacyjne do produkcji modułów i ogniw w formatach 18650, 21700 i 46X utrzymuje się na wysokim poziomie.

Firma teamtechnik odniosła ponadto spory sukces w dalszym rozwoju platformy do pakowania ogniw EOL. Obejmuje ona wszystkie etapy produkcji od formowania i starzenia do pakowania ogniw baterii do kartonów.

Źródło: teamtechnik

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę