Technologie przyrostowe w przemyśle

MTP

Szybkość, oszczędność, możliwość wydruku skomplikowanych geometrii to zalety, dzięki którym, w wielu obszarach tradycyjne metody wytwórcze zostają wyparte przez druk 3D. Technologie przyrostowe to kolejna rewolucja w świecie przemysłu.

W branży nie brakuje nowości i pomysłów na jej rozwój, a najlepszym miejscem dla poszukujących takich rozwiązań są targi 3D Solutions, organizowane wraz z największymi targami przemysłowymi w Europie Środkowo-Wschodniej – ITM Polska.

Wymiana idei i doświadczeń

„Drukowany w 3D element silnika rakietowego, pomyślnie przechodzi testy wytrzymałościowe”, „Pionierski zabieg całkowitej wymiany stawu biodrowego możliwy dzięki zastosowaniu druku 3D”, „Michelin obiecuje realizację bezpowietrznych, drukowanych 3D opon samochodowych”. Powyższe cytaty wbrew pozorom nie pochodzą z książek fantastyczno-naukowych, ale są odzwierciedleniem zmian zachodzących w podejściu do produkcji przemysłowej – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów 3D Solutions.

3D Solutions to wyjątkowa okazja do podjęcia współpracy biznesowej, wymiany idei i doświadczeń. Obecność zwiedzających m.in. z takich branż jak automotive & aerospace, odlewnictwo, logistyka, w której technologie przyrostowe mają być częścią łańcucha dostaw, powoduje, że obecność na targach 3D Solutions każdego producenta, dystrybutora czy też usługodawcy nowoczesnych technologii wytwórczych jest obowiązkowa.

Druk 3D – technologia przyszłości

Druk 3D, czyli technologie przyrostowe, to przyszłość dla wielu gałęzi przemysłu, logistyki i e-handlu czy też medycyny. Świadczy o tym nie tylko coroczny wzrost sprzedaży maszyn oferujących coraz to nowe technologie druku zdolne do pracy w seryjnej produkcji, ale także innowacyjne podejście, które pozwala przedsiębiorstwom unikać błędów już w fazie prototypowania oraz zoptymalizować swoje procesy produkcyjne pod kątem oszczędności materiałów – dodaje Mateusz Nowakowski.

W ramach ekspozycji będzie można obejrzeć nowoczesne drukarki 3D czy skanery 3D. Będzie można odwiedzić także stoiska firm zajmujących się usługami druku i skanu 3D oraz wirtualizacją procesów technologicznych.

Warsztaty, czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze

Zainteresowani nowymi możliwościami skanerów 3D nie powinni przeoczyć warsztatów dotyczących przemysłowego zastosowania tych urządzeń. Prelegentem będzie ekspert firmy Smarttech, Marcin Lewandowski, dyrektor Działu Pomiarów i Wsparcia Technicznego Smarttech.

Inżynieria odwrotna w przemyśle – to temat warsztatów, które potrwają codziennie, przez 4 dni targów w godz. 10.00-11.00. Natomiast od godz. 13.00 do godz. 14.00, również od 4 do 7 czerwca, uczestnicy będą mogli zapoznać się z kontrolą jakości w fabrykach 4.0.

Źródło: MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę