Terminal HMI do monitorowania procesów produkcyjnych

Pepperl+Fuchs
Reklama
Reklama

 

Jedną z najnowszych innowacji firmy Pepperl+Fuchs jest inteligentny terminal VisuNet RM GXP z nowym oprogramowaniem firmware RM Shell 4.1, zaprezentowany na targach Hannover Messe. Zaprojektowany dla nowoczesnych aplikacji przemysłowych Industry 4.0 zapewnia komunikację poziomą i pionową w obrębie systemu produkcyjnego. Umożliwia uzyskanie dostępu do danych ze wszystkich poziomów hierarchicznych, aż po poszczególne czujniki.

Internet of Things oferuje szeroką gamę możliwości mogących być w pełni wykorzystanych w inteligentnym systemie HMI: komunikuje się z systemem kontroli procesu lub MES (mogącym być ulokowanym w tzw. chmurze), zapewniając wygodną kontrolę i monitorowanie zakładu produkcyjnego. VisuNet GXP zapewnia dostęp do czujników z poziomu przeglądarki internetowej, pomagając w ich rozruchu, konfigurowaniu i konserwacji.

Reklama

Jednym z ważniejszych, prezentowanych na targach elementów było oprogramowanie VisuNet Control Center do zdalnego zarządzania systemami monitorowania bazującymi na inteligentnych terminalach. Dzięki komunikacji opartej na protokole IP mogą być one konfigurowane i monitorowane z centralnej stacji roboczej. Inżynier nie musi już być fizycznie obecny w strefie zagrożonej wybuchem czy w cleanroomie, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dzięki mechanizmom zdalnego serwisowania, udostępnianym przez VisuNet Control Center, administratorzy mogą połączyć się z każdym inteligentnym terminalem wyposażonym w oprogramowanie firmware RM Shell 4.1. Użytkownicy mogą być więc wspierani w miejscu pracy nawet z odległych lokalizacji, co daje możliwość taniej i szybkiej korekcji błędów. Inteligentny system HMI VisuNet GXP z oprogramowaniem firmware RM Shell 4.1 oferuje dzięki temu zalety Industry 4.0 również dla procesów technologicznych prowadzonych w strefach 1 i 21 zagrożenia wybuchem.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama