Termo-Rex z certyfikatem ISO

termo-rex
Reklama
Reklama

Firma właśnie uzyskała Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji w obrębie głównych procesów takich jak produkcja, serwis i sprzedaż urządzeń oraz usługi pozyskiwania i sprzedaży mikrosfer.

W siedzibie firmy w Jaworznie, odbył się audyt certyfikujący w oparciu o normy PN-EN ISO 9001:2009 „Systemy zarządzania jakością” oraz PN-ISO/IEC 27001 „Technika informatyczna. Techniki bezpieczeństwa. Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji”. Oba certyfikaty firma już ma w swoim posiadaniu.

Reklama

- System zarządzania jakością, oprócz funkcji porządkujących te procesy, wymusza na firmie stosowanie standardów opisanych w normie. Dotyczą one zarówno przebiegu całych procesów, jak i tworzenia i ochrony dokumentacji, nadzoru nad nią, jej aktualizacji i obiegu. To samo dotyczy dokumentowania wszelkich procesów kontrolnych i nadzorowania zmian - wyjaśnia pełnomocnik ds. zintegrowanego systemu zarządzania w TERMO-REX S.A. Leszek Mirecki.

- Z kolei ISO 27001 porządkuje sposób postępowania z wszystkimi istotnymi aktywami w firmie. Zapewnia sprawne zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz dostępem, a zwłaszcza ich ochroną. Mowa nie tylko o dostępie do systemów informatycznych, ale również do pomieszczeń, wydzielonych obszarów, dokumentów. Klienci mogą być pewni, że dane traktowane jako poufne, są zabezpieczone we właściwy sposób - zapewnia Mirecki.

Reklama

Certyfikat został nadany przez specjalną komisję certyfikacyjną TÜV Nord Polska na podstawie dokładnej analizy funkcjonowania spółki Termo-Rex.

Dotychczas spółka mogła pochwalić się posiadaniem certyfikatów: Systemu Zapewnienia Jakości Obróbki Cieplnej wydanego przez TÜV Rheinland Polska, Certyfikatu Procesu Produkcji Nagrzewnic Oporowych do obróbki cieplnej wydanego przez TÜV Nord Polska oraz uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) zarówno w zakresie spawania jak i obróbki cieplnej.

Źródło: Termo-Rex

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama