Trzpienie montażowe zamykane na klucz

Trzpienie montażowe zamykane na klucz firmy Elesa+Ganter Elesa+Ganter

W ofercie firmy Elesa+Ganter pojawiły się nowe, zamykane na klucz trzpienie montażowe GN 314 ze stali nierdzewnej, które są rekomendowane do aplikacji wymagających zastosowania dodatkowych zabezpieczeń i mają uniemożliwić osobom postronnym ściągnięcie blokady.

Konstrukcja nowego trzpienia pozwoliła zrezygnować z przycisku i uchwyt pozostał jednoczęściowy. Jednak zawiera w sobie niezwykle cenną funkcję przydatną w wielu zastosowaniach, tj. znajduje się w nim gniazdo zamka patentowego, który pozwala na bezpieczne zablokowanie mechanizmu.

Powiązane firmy

Funkcja ta jest szczególnie istotna w aplikacjach, w których demontaż musi odbywać się w kontrolowanych warunkach. Za pomocą zamykanych trzpieni montażowych można, bez użycia narzędzi, zabezpieczyć dostęp do konstrukcji różnego rodzaju platform, scen, stojaków, sprzętu estradowego i oświetleniowego itd.

Z kolei zastosowanie stali nierdzewnej w gatunku AISI 303 sprawia, że trzpienie GN 314 są odporne na korozję atmosferyczną, dzięki czemu mogą być stosowane na zewnątrz.

GN 314 jest dostarczany zawsze z dwoma kluczami. Klucz patentowy można wyjąć w obu położeniach krańcowych. Zapewniają one również wysokie bezpieczeństwo w zakresie nośności. Dla trzpienia GN 314 została wyznaczona podwójna siła ścinająca zgodnie z normą DIN 50141.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę