Im niestraszny jest koronawirus

Produkty dla przemysłu popularne w czasach koronawirusa pixabay-_freakwave_

Choć kolejne lockdowny i inne obostrzenia, a także ogólne spowolnienie gospodarcze nie sprzyjają prowadzeniu biznesu, to jednak okazuje się, że nie wszystkie branże i nie wszyscy producenci w tych trudnych czasach muszą mierzyć się tylko ze spadkami. Oto przykłady kilku produktów przeznaczonych dla przemysłu, które w ostatnich dwunastu miesiącach cieszyły się sporą popularnością wśród klientów.

  • Ważna rola produktów z zakresu higieny: czyściwa i dozowniki
  • Baterie przemysłowe muszą sprostać zmiennej produkcji
  • Oprogramowania wsparciem dla digitalizacji przedsiębiorstw

Powiązane firmy

EXIDE Technologies S.A.
Comarch S.A.

Wprawdzie w 2020 r. produkcja sprzedana przemysłu w Polsce spadła o 1% w porównaniu z rokiem 2019, jednak to i tak całkiem niezły wynik na tle innych europejskich gospodarek. Pierwsze miesiące br. są również optymistyczne – dynamika produkcji przemysłowej w styczniu wyniosła 5,7% r/r i 1,7% m/m. Naturalnie nie wszędzie jest tak optymistyczne: w styczniu wzrost produkcji miał miejsce w 15 działach, a spadek w 19.

Czyściwa i dozowniki w czasach pandemii szczególnie ważne

czyściwa, dozownikiW minionym roku utrzymanie odpowiedniego standardu higieny w zakładach produkcyjnych stało się kwestią priorytetową. Większą uwagę zaczęto zwracać na jeszcze bardziej dokładne czyszczenie powierzchni, szczególnie tych często dotykanych, w celu zmniejszenia liczby zakażeń krzyżowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dozowniki z linii Tork Performance, które oferują wiele opcji montażu, dzięki czemu można je umieszczać w strategicznych miejscach, gdzie operator łatwo po nie sięgnie – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork. – W ramach tego systemu Tork oferuje szeroką gamę profesjonalnych produktów, które pomagają poprawić procedury czyszczenia. Dozowniki z linii Tork Performance w połączeniu z profesjonalnymi czyściwami marki, przyczyniają się do utrzymania porządku w obrębie linii produkcyjnej.

czyściwaFirma MEWA dostosowała procesy w swoich zakładach do obecnej sytuacji. Ważnym elementem dostosowania jest kompleksowy system zarządzania higieną, tzw. system RABC, który zresztą od dawna jest standardem w firmie. Szczególnie w obecnej sytuacji pandemii wielu klientów liczy na otrzymanie bezpiecznych produktów. Takie same zasady higieny obowiązują zatem również w przypadku dostarczania bawełanianych czyściw wielokrotnego użytku. Czyściwa MEWA dostarczane są w szczelnych, bezpiecznych pojemnikach (SaCon) pod same drzwi zakładu użytkownika – również w czasach pandemii koronawirusa. Są one dokładnie prane w zakładach firmy MEWA, zanim zostaną ponownie udostępnione klientom. W liniach piorących czyściwa poddawane sa obróbce termicznej w temperaturze 90°C przez co najmniej 15 minut, co całkowicie i skutecznie unieszkodliwia wszystkie zarazki i mikroorganizmy.

Oznacza to, że czyściwa można bezpiecznie dotykać i używać bez obawy o zakażenie. Klienci firmy MEWA mogą w ten sposób poświęcić się ważniejszym zadaniom, bowiem bezpieczne czyściwa – pomimo zwiększonych wymagań sanitarnych w czasie pandemii – są zawsze na czas i w wymaganej liczbie tam, gdzie są potrzebne, a pracownicy mogą efektywnie i bezpiecznie wykonywać czyszczenie.

Baterie przemysłowe receptą na nieprzewidziane przerwy w produkcji

baterie przemysłoweW ofercie firmy Exide dużą popularnością w ostatnich miesiącach cieszy się gama baterii przemysłowych TENSOR. Bateria ta została zaprojektowana w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania (TCO). Dzięki zaawansowanemu profilowi Z, który umożliwia częste i szybkie ładowanie, a także ładowanie okazjonalne, baterię tę można w pełni naładować ze stanu 80% rozładowania w zaledwie 4h, co pozwala zminimalizować zapotrzebowanie na baterie zastępcze. Kolejna bateria z tej gamy – TENSOR xGEL – jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na wysokowydajną i bezobsługową baterię trakcyjną. Wykorzystuje technologię DRYFIT GEL, dzięki której nie ma potrzeby uzupełniania wody przez cały okres użytkowania. Specjalna technologia X-profile pozwala na pełne naładowanie baterii w ciągu 8h.

Gama baterii przemysłowych TENSOR cieszy się wyjątkowym powodzeniem w dobie pandemii ze względu na dużą odporność na błędy użytkownika. Bardzo dobre przystosowanie tych produktów do pracy dorywczej sprawia, że związane z lockdownami długie i nieregularne przerwy w pracy nie wpływają na ich wydajność – podkreśla Paweł Janikowski, Manager, National Sales, Exide Technologies. 

Digitalizacja odpowiedzią na koronawirusa

W okresie pandemii transformacja cyfrowa w wielu przedsiębiorstwach włączyła piąty bieg. Przedsiębiorcy jeszcze chętniej niż w poprzednich latach decydowali się na zakup narzędzi informatycznych do digitalizacji procesów biznesowych, w tym programy, które umożliwiają wymianę dokumentów elektronicznie, zastępując w ten sposób formę papierową. Dużą popularnością cieszył się Comarch OCR, czyli system wykorzystujący technologię optycznego rozpoznania tekstu, który pozwala zdigitalizować dokumenty papierowe i automatycznie wprowadzać je do systemów finansowo-księgowych.

Za pomocą tego oprogramowania klienci Comarch wczytali już prawie 10 milionów dokumentów. W połączeniu z OCR idealnie sprawdza się oprogramowanie Comarch DMS, które automatyzuje procesu obiegu wprowadzonych już dokumentów i pozwala na skrócenie czasu ich obsługi nawet kilkukrotnie. Zastosowanie takiego „zestawu” przekłada się na szereg korzyści, chociażby lepszą wydajność, redukcję kosztów i większę dokładność, która pomaga też obniżyć koszty dzięki ograniczeniu liczby błędów – tłumaczy Jacek Krzaczek, product manager Comarch ERP.

taśma samoprzylepnaJednak wzrosty sprzedaży notują również firmy oraz produkty z zupełnie innych, teoretycznie mniej oczywistych obszarów. Świetnym przykładem jest firma Mocap i oferowany przez nią asortyment opakowań, nakładek czy taśm. Zapotrzebowanie na tego typu produkty ze strony firm z bardzo różnorodnych branż przekłada się na stabilną sytuację, także w ciężkich czasach pandemii koronawirusa.

Sprzedajemy dużo naszych nakładek z PVC z serii A oraz samozespalające się taśmy silikonowe Xtreme wykorzystywane m.in. w branży motoryzacyjnej. Jeśli chodzi o opakowania, to dużą popularnością cieszyły się tuby z serii RT oraz opakowania GRP, które są wykorzystywane nie tylko przez branżę narzędziową, ale także m.in. kosmetyczną i dentystyczną – mówi Honorata Grzebielucha, Sales Manager Eastern Europe w firmie Mocap.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę