Ultrakompaktowy sieciowy czytnik kodów

Ultrakompaktowy sieciowy czytnik kodów Omron

Omron rozszerza gamę urządzeń MicroHAWK o model V440-F, który doskonale nadaje się do odczytu dużej liczby kodów w szerokim polu widzenia, a także do stosowania z większej odległości i odczytywania miniaturowych kodów kreskowych.

Firma Omron ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czytnika kodów kreskowych V440-F, by pomóc producentom w szybkim i wydajnym odczytywaniu nawet najmniejszych kodów oraz w osiągnięciu celów związanych z identyfikowalnością, takich jak zabezpieczenie łańcucha dostaw i maksymalizacja ogólnej efektywności sprzętu (OEE). Kompaktowa seria V440-F zapewnia wysoką dokładność i elastyczność w zakresie konfiguracji dzięki połączeniu zaawansowanej technologii odczytu opracowanej przez Omron MICROSCAN SYSTEMS oraz technologii rejestracji obrazu stworzonej przez Omron SENTECH. Oba te podmioty stały się częścią grupy Omron w 2017 r.

Powiązane firmy

Omron Electronics

V440-F to czytnik kodów kreskowych o wysokiej rozdzielczości z możliwością konfiguracji na bieżąco. Umożliwia on równoczesny odczyt wielu miniaturowych kodów kreskowych w zastosowaniach, w których w polu widzenia znajdują się liczne produkty z kodami kreskowymi. Ten niezwykle elastyczny i kompaktowy czytnik można również skonfigurować do odczytu z dużej odległości, do wyszukiwania wielu kodów w szerokim polu widzenia lub do odczytywania kodów na częściach poruszających się z dużą prędkością. Dzięki tym opcjom konfiguracji urządzenie doskonale nadaje się do odczytu jednego lub wielu kodów podczas pakowania produktów albo w trakcie montażu, gdy czytnik znajduje się poza obszarem roboczym operatora.

Intuicyjny i sprawdzony interfejs użytkownika WebLink umożliwia łatwą konfigurację na samym początku użytkowania i późniejsze dostosowywanie do konkretnych zastosowań. Zaawansowane algorytmy dekodowania zapewniają wysoką wydajność odczytów niezależnie od typu powierzchni (w tym powierzchni przezroczystych i odbijających światło). Technologia Power over Ethernet (PoE) oraz łączność z systemami automatyki przez sieci EtherNet/IP i PROFINET pozwalają uzyskać niezawodną łączność z sieciami automatyki.

Najważniejsze cechy nowego czytnika kodów kreskowych obejmują: czujnik o rozdzielczości 5 MP z migawką globalną, dwurdzeniowy procesor obsługujący szybkość rejestracji obrazu na poziomie 35 kl./s oraz opcje montażu obiektywu z wykorzystaniem mocowania C, umożliwiające użycie obiektywów makro- i telecentrycznych o szerokim polu widzenia i dużym zasięgu. Z kolei zestawy koncentrycznych, punktowych i pierścieniowych oświetlaczy wraz z szeroką gamą przewodów i wsporników ułatwiają instalację kompletnego systemu odczytu kodów.

Łączność PoE, EIP i PROFINET przy wykorzystaniu standardów 1000BASE-T i IEEE 802.3 zapewnia niezawodną i przyjazną użytkownikowi integrację danych, a „tryb matrycowy” z uporządkowanymi danymi wyjściowymi obsługuje elastyczną organizację odczytu setek kodów kreskowych jednocześnie. Docelowo model V440-F można wykorzystać do wszelkich zastosowań związanych z produkcją, logistyką, pakowaniem lub montażem, w których wymagane jest szerokie pole widzenia.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę