Warsaw Industry Week 2017. Targi czwartej rewolucji przemysłowej rozpoczęte

MM
Reklama
Reklama

W Centrum Targowo-Kongresowym Warsaw Ptak Expo w podwarszawskim Nadarzynie rozpoczęła się druga edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. To przegląd najnowszych rozwiązań dla przemysłu, liczne konferencje, szkolenia, a przede wszystkim – jak podkreślają organizatorzy – miejsce spotkań świata przemysłu, biznesu i nauki. Wydarzenie potrwa do 16 listopada.

Premierowa edycja, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku, przyciągnęła 321 wystawców reprezentujących 500 firm, które na powierzchni 25 tys. m2 zaprezentowały blisko 500 ton pracujących maszyn. Targi odwiedziło wówczas ponad 9 tysięcy gości.

Reklama

Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo, podczas wtorkowej oficjalnej ceremonii otwarcia przekonywał, że tegoroczna odsłona zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. – Podczas pierwszej edycji Warsaw Industry Week mówiłem o ogromnych perspektywach naszych targów. Podczas drugiej edycji widzimy, że nasza strategia zmierza w dobrym kierunku. Powierzchnia targów została powiększona niemal dwukrotnie i mamy na nich ponad 700 firm, które są innowacyjne, wizjonerskie i wysoko cenione na arenie międzynarodowej – podkreślił.

Zdecydowana większość obecnych tutaj firm jest z Polski, co zauważa prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych: – Targi Warsaw Industry Week to piękny pokaz osiągnięć przemysłu, przede wszystkim krajowego, ale nie tylko.

W podobnym tonie przemawiał Jerzy Meysztowicz, przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju: – Polska gospodarka dzięki dobrej koniunkturze prężnie się rozwija. Mamy się czym pochwalić i stać nas na wiele. Targi Warsaw Industry Week są też tego dobrym przykładem. To odpowiednie miejsce do spotkań dla przemysłu, biznesu i nauki.

Zakres tematyczny imprezy jest bardzo szeroki. Została ona podzielona na kilka stref: maszyny i narzędzia, spawalnictwo, lakiernictwo, automatyka i robotyka, pneumatyka i hydraulika, lasery 4.0, druk 3D, inżynier 4.0, lutowanie, biznes oraz Pawilon Polskich Instytutów.

Bogaty program konferencji i szkoleń

Reklama

– Konferencje towarzyszące targom to miejsce spotkań przemysłu, nauki i biznesu. To forum doświadczeń i pomysłów. Nie ma bowiem przemysłu bez wsparcia nauki i biznesu – przyznał Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo. – Poprzez targi chcemy dać firmom impuls do rozwoju. Targi są motorem innowacji i rozwoju gospodarczego – dodał.

Oprócz tradycyjnej prezentacji najnowszej oferty targi Warsaw Industry Week są dobrą okazją do prowadzenia rozmów B2B oraz nawiązywania międzynarodowych kontaktów. W programie są także wydarzenia edukacyjne, współtworzone przez prestiżowe instytucje naukowe oraz polskich liderów biznesu.

 

Podczas targów odbędzie się m.in. konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0. Radę programową tego wydarzenia tworzą doświadczeni liderzy różnych gałęzi polskiego przemysłu, jak również przedstawiciele świata nauki i biznesu. Tematyka konferencji będzie skupiona wokół najaktualniejszych zagadnień interesujących polską branżę przemysłową, czyli perspektywy wsparcia dla przemysłu ze strony ministerialnej pod kątem cyberbezpieczeństwa. Omówione zostaną także rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnych, inteligentnych fabrykach, m.in.: przemysłowy internet rzeczy, rozszerzona rzeczywistość, gromadzenie oraz przechowywanie danych w chmurach obliczeniowych. Wydarzeniu patronuje KGHM Polska Miedź.

– Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach. Oznacza ona automatyzację, robotyzację, innowację i autonomizację. Wydaje się, że jedyną granicą w tym przypadku jest ludzki umysł. KGHM to polski czempion, globalna marka, która ma realny wpływ na światową giełdę. Jesteśmy drugim sprzedawcą srebra na świecie i szóstym, jeśli chodzi o miedź. Żeby utrzymać pozycję czempiona, musimy być innowacyjni. Stąd nasza strategia na lata 2017–2021, w której działalność innowacyjna stanowi jeden z jej filarów. Targi i konferencje mają dla nas niezwykłą wartość. Pozwalają nam prowadzić bieżący scouting technologiczny i szukać rozwiązań, które moglibyśmy zaimplementować – zaznaczył Piotr Dytko, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego Cuprum.

Instrumenty Przemysłu 4.0 to niejedyna konferencja w programie Warsaw Industry Week. Oprócz niej odbędzie się konferencja Modern Industry Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polski, przeprowadzone zostaną warsztaty Instytutu Doskonalenia Produkcji i jego partnerów. Przez cały czas trwania targów specjalne warsztaty produktowe prowadzić będą przedstawiciele firmy Siemens. Oprócz tego odbędzie się briefieng Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego.

Partnerem Warsaw Industry Week jest KGHM. Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Rozwoju i Sejmowa Komisja Gospodarki.

Więcej informacji na temat targów i odbywających się na nich konferencji na stronie internetowej: industryweek.pl.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama