Webinaria na temat techniki pomiaru kształtów. Dla początkujących i ekspertów

Webinaria na temat techniki pomiaru kształtów Accretech

Dwuczęściowe webinarium firmy ACCRETECH obejmuje podstawy techniki pomiaru kształtów. W pierwszej części poruszona zostanie kwestia budowy systemów pomiaru kształtu oraz podstaw pomiaru kształtu. W drugiej części bardziej szczegółowo omówione zostaną normy ISO dotyczące parametrów kształtu.

Chcesz mieć pewność, że wymagane przez Twoich klientów tolerancje kształtów i położenia będą zachowane? W dwuczęściowym webinarium otrzymasz informacje na temat technik i parametrów, które należy uwzględnić przy pomiarze właściwości kształtów.

Webinarium składa się z dwóch części i odbędzie się w dniach 27 stycznia i 3 lutego 2022 r. w godzinach 11.00–12.00.

Webinarium jest skierowane m.in. do:

 • inżynierów i techników z działów konstrukcji, produkcji, procesu oraz jakości i kontroli,
 • kierowników działów konstrukcji, procesu, normalizacji,
 • pracowników działów normalizacji.

Zarówno początkujący otrzymają wiedzę na temat podstaw, ale też doświadczeni technicy pomiarowi mogą ugruntować swoją wiedzę i zwrócić uwagę na nowe aspekty.

webinar techniki pomiaru

Webinarium na temat techniki pomiaru kształtów Część 1: Systemy i podstawy pomiarów

Nieprawidłowe interpretacje wyników pomiarów kształtów mogą doprowadzić do sytuacji, w których dobre półprodukty zostaną zutylizowane lub wadliwe zostaną skierowane do produkcji. Może z tego powstać fatalne i kosztowne obniżenie jakości. Dlatego osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości muszą właściwie przeprowadzić pomiary. Decydującą rolę odgrywają przy tym różne parametry.

>>Zarejestruj się na część 1 webinarium<<

Na tym webinarium wyjaśnione zostaną w prosty sposób podstawy i decydujące parametry z zakresu tolerancji kształtu i położenia. Webinarium jest skierowane w szczególności do inżynierów i techników z zakresu konstrukcji, produkcji, procesu oraz jakości i kontroli.

W webinarium poruszone będą następujące tematy:

 • metodyka pomiarów,
 • przegląd metod badania,
 • podstawy techniki pomiaru kształtów,
 • metoda centryczna i filtry,
 • parametry kształtu,
 • przebieg pomiaru.

>>Zarejestruj się na część 1 webinarium<<

webinar techniki pomiaru

Webinarium Technika pomiaru kształtów Część 2: Parametry kształtów

Dla wielu precyzyjnych elementów mechanicznych dla ich funkcjonalności wymaga się coraz mniejszych odchyleń od idealnego kształtu. W dzisiejszych czasach wymaga się w produkcji przemysłowej zachowania tolerancji wymiarów i kształtu mieszczących się w obszarze mikrometrów aż do nanometrów. Część 2 webinarium jest skierowana do uczniów, studentów, fachowców, kontrolerów jakości i kierowników produkcji i przekazuje szeroko zakrojoną wiedzę oraz wiele praktycznych przykładów i ich specyficznych wymagań pomiarów.

Kontrolerzy jakości i kierownicy produkcji potrzebują więc fachowej wiedzy dotyczącej strategii pomiarów oraz pewności oceny wyników pomiarów.

>>Zarejestruj się na część 2 webinarium<<

Dwuczęściowe webinarium jest istotnym treningiem spełniania wymogów praktyki pomiarów. Zajmuje się zarówno podstawowymi, jak i zaawansowanymi parametrami techniki pomiarów kształtów. 

W webinarium poruszone będą następujące tematy:

 • tolerancje kształtu i łożyska,
 • wyjaśnienie parametrów kształtów,
 • przebieg pomiaru,
 • informacja dotycząca know-how.

Po drugiej części webinarium wiemy, jakie są najważniejsze tolerancje kształtów i położenia, jak zastosować parametry kształtów i jak powinien wyglądać pomiar kształtu.

>>Zarejestruj się na część 2 webinarium<<

Źródło: ACCRETECH

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę