Wielofunkcyjne narzędzie hydrauliczne Kattex

Wielofunkcyjne narzędzie hydrauliczne Kattex Aconexim

Innowacyjne narzędzie Kattex w zależności od zastosowanej końcówki może spełniać kilka funkcji, niezbędnych przy konserwacji i produkcji wymienników ciepła.

Narzędzie Kattex, oferuje błyskawiczne nacinanie rury od wewnątrz w płycie wymiennika ciepła, bez opiłków. Najczęściej stosowane jest razem z urządzeniem Grippul służącym do wyciągania króćców rur. System nacinania rury zastosowany w urządzeniu Kattex został opatentowany przez firmę Maus Italia. Ponadto narzędzie umożliwia przycinanie długich odcinków rur wystających poza płytę sitową, jeszcze przed wykonaniem ich planowania. Istotna jest też wersja Kattex LTP, stosowana podczas budowy nowego wkładu rurowego, gdyż rozwiązuje problem usuwania nadmiernie wystających rur, skracając czas pracy i zużycie narzędzi do obróbki końca rury. Po wykonaniu cięcia rury wystarczy tylko ją splanować, stosując narzędzie do planowania serii, Tubend Maus Italia. Wersja KattexFix umożliwia z kolei błyskawiczne mocowanie rury w płycie wymiennika, przed spawaniem.

Nowy, większy model wielofunkcyjnego narzędzia Kattex, pozwala na wykonanie konserwacji kotłów przemysłowych w zakresie średnic rur do 4” (101,60 mm). Do zasilania Kattexa służą jednostki hydrauliczne typu TP2 dostępne w dwóch wersjach, czyli elektrycznej lub pneumatycznej.

Źródło: Aconexim

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę