Wielowrzecionowy automat tokarski CNC INDEX MS16C Plus

Galika
Reklama
Reklama

Podczas zbliżających sie targów MachTool 2017 firma Galika zaprezentuje wielowrzecionowy automat tokarski CNC INDEX MS16C Plus.

Automat tokarski CNC INDEX MS16C Plus doskonale przejmuje produkcję od automatów wielowrzecionowych sterowanych krzywkami. Zastępuje te szybkie lecz bardzo pracochłonne w ustawianiu obrabiarki, które dominowały w obróbce detali o łatwej i średnio trudnej kompleksowości.

Reklama

INDEX MS16C Plus łączy w sobie szybkość maszyny krzywkowej z elastycznością techniki CNC, a dzięki swojej ekstremalnie kompaktowej konstrukcji wymaga również małej powierzchni posadowienia (1300 mm x 2600 mm) w porównaniu do automatów wielowrzecionowych krzywkowych. W pełnej konfiguracji do każdego położenia wrzeciona może zostać przyporządkowany suport do rowkowania o wysokiej sztywności z 1 osią NC (osią X) oraz suport krzyżowy z dwiema osiami NC (oś X i Z), które rozmieszczone są w kształcie litery V wokół każdego wrzeciona roboczego i w ten sposób przy każdym wrzecionie roboczym umożliwiają one bezproblemowe użycie większej ilości narzędzi w tym samym czasie.

MS16C Plus zapewnia nadzwyczaj szerokie możliwości produkcji w porównaniu do maszyn krzywkowych, tj. toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, wiercenie głębokich otworów lub dłutowanie; a przy zastosowaniu narzędzi obrotowych oraz osi C dla wrzecion roboczych: wiercenie poza osią, gwintowanie bez uchwytu kompensującego, wiercenie ukośne i poprzeczne, frezowanie konturowe i frezowanie obwiedniowe oraz toczenie zarysów wielobocznych. Maksymalna średnica detalu do 22 mm.

Reklama

Źródło: Galika

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama