Wybraliśmy Seron, bo...

Wybraliśmy Seron, bo... Wanas

Inwestowanie w rozwój firmy jest kluczem do umacniania pozycji rynkowej firmy i podnoszenia jej konkurencyjności. Nowe technologie implementowane do procesów produkcyjnych przyczyniają się do podniesienia jakości produktu, gwarantują powtarzalność procesów i pozwalają zoptymalizować koszty wytworzenia. Firma Wanas, która produkuje systemy wentylacji, prowadzi inwestycje sprzyjające rozwojowi firmy na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest rozbudowa parku maszynowego. Pan Marek Waszkiewicz, właściciel firmy, przybliża niektóre z ostatnich wdrożeń.

Firma Wanas w 2020 r. zakończyła budowę nowej siedziby, jednak firma swoje początki miała zdecydowanie wcześniej. Od kiedy Wanas istnieje na rynku i jaki jest zasięg Państwa działalności?

Nasza firma rozpoczęła działalność w 2007 r. Na początku były to usługi z branży sanitarnogrzewczej, a od 2013 r. jest to produkcja central wentylacyjnych. Nasze produkty dostarczane są na rynek Polski i rynki zagraniczne, m.in. do Ukrainy, Czech, Słowacji, Estonii oraz na Litwę, Łotwę i Węgry.

Postanowili Państwo wyposażyć swój park maszynowy w maszyny marki Seron. Co wpłynęło na Państwa decyzję, aby iść w tym kierunku?

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy ciągle automatyzujemy proces produkcyjny, żeby był szybszy i bardziej wydajny. Robimy to m.in. poprzez zakup lepszych, wydajniejszych maszyn oraz cyfryzację procesów produkcyjnych i obsługi klienta.

Zakupiliśmy ploter frezujący 1530 Expert, który służy nam do cięcia różnego rodzaju uszczelek oraz zapewnia wydajną i powtarzalną pracę. Urządzenie pozwoliło nam obniżyć koszty cięcia. Wcześniej do tego celu były oddelegowane dwie osoby, teraz robi to jedna i obecnie przerabia dwukrotnie większą ilość materiału. Ponadto wszystkie wymiary są zapisane w programach i nie ma ryzyka popełnienia błędów.

Ploter frezujący to nie jedyne urządzenie marki Seron w Państwa zakładzie produkcyjnym. Zdecydowali się Państwo również na zakup wycinarki światłowodowej Fiber.

Tak. Potrzebowaliśmy urządzenia wydajnego oraz takiego, które zapewni nam optymalną jakość cięcia. Poprzednia maszyna pracowała u nas na 3 zmiany. Laser marki Seron wykonuje tę samą pracę w ciągu jednej zmiany. Bez wycinarki laserowej nie bylibyśmy w stanie zwiększyć mocy produkcyjnych. Z tym urządzeniem podnieśliśmy je o ponad 250% w stosunku do 2020 r.

laser fiber

Jak trafił Pan na firmę Seron? Dlaczego zdecydował się Pan na wybór maszyn tej marki?

W firmie Seron kiedyś pracował mój brat. Stąd wiedziałem, że firma robi fajne maszyny. Urządzenia miały dobrą relację ceny do jakości. Ponadto ważne było dla mnie, że kupuję je od polskiego producenta, a nie od dystrybutora – z uwagi na późniejszy serwis czy doradztwo techniczne. Zakup maszyny od polskiego producenta, który się rozwija i sporo czasu istnieje już na rynku, daje poczucie bezpieczeństwa, że kiedy maszyna się popsuje lub trzeba będzie zrobić jej remont, będzie później z kim rozmawiać. Maszyny wyglądały na bardzo solidne, co później potwierdziło się w eksploatacji. Poza tym odległość naszej firmy od firmy Seron to zaledwie 70 km, co też naturalnie wpłynęło na decyzję o zakupie.

laser fiber

Jak ocenia Pan użytkowanie maszyn i współpracę z firmą Seron?

Jesteśmy bardzo zadowoleni, maszyny działają praktycznie bezawaryjnie, są tanie w eksploatacji, a serwis przyjeżdża błyskawicznie. Zdarzyło się nie raz, że po wysłaniu zgłoszenia serwis już następnego dnia po 7:00 rano był u nas. Obsługę posprzedażową firma Seron ma wzorcową. Nie ma problemu, jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny. Zawsze można się dodzwonić i uzyskać pomoc.

Seron Sp. z o.o. Sp. k.

Seron Sp. z o.o. Sp. k.

Seron jest czołowym producentem maszyn CNC w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz zamiłowanie do nowoczesnych technologii pozwala wprowadzać na rynek coraz bardziej wydajne i precyzyjne obrabiarki. 

Kluczowym kierunkiem, na jakim skupia się producent, jest automatyzacja zakładów produkcyjnych i zarządzanie nimi zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Stosowane w maszynach protokoły komunikacji pozwalają na zdalne zarządzanie maszyną oraz analizę parametrów jej pracy. Pozwala to rozwiązywać problemy operatorskie, ale przede wszystkim zapobiegać ewentualnym przestojom produkcji.


OFERTA
W odpowiedzi na oczekiwania klientów wachlarz produktów oferowanych przez firmę Seron ciągle rośnie. Obecnie w ofercie firmy można znaleźć wycinarki światłowodowe Fiber, plotery frezujące i przecinarki plazmowe, choć prace nad nowymi produktami ciągle trwają i niebawem możemy spodziewać się przedstawienia ich rezultatów.

Wszystkie obrabiarki konfigurowane w oparciu o analizę potrzeb klienta. Producent kładzie duży nacisk na automatyzację i wydajność swoich obrabiarek CNC.

W kwestii jakości komponentów firma nie idzie na kompromisy i dobiera wyłącznie światowej klasy podzespoły. Dzięki temu oferuje niezawodne rozwiązania dla wymagających.

Profil Firmy

Seron Sp. z o.o. Sp. k.