Wydajna obróbka 5-osiowa modeli i form

HG Grimme Systech
Reklama
Reklama

Zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku, samodzielne wytwarzanie wielogabarytowych elementów kompozytowych, wieloetapowa obróbka na jednej maszynie – to korzyści uzyskane przez firmy, które zdecydowały się skorzystać z nowoczesnego rozwiązania 5-osiowej obróbki CNC o dużej przestrzeni roboczej.

Operator 5-osiowej obrabiarki G-S-F (15-10)/MK do produkcji modeli i form ma bezpośredni widok na obszar obróbki i może w pełni obserwować element podczas frezowania. Maszyna przeznaczona jest do obróbki elementów z tworzyw sztucznych, aluminium oraz twardych kompozytów. Dzięki wysokowydajnemu wrzecionu o mocy 21 kW i odpowiednim materiałom wykorzystanym w jej konstrukcji możliwe jest obrabianie także bloku materiału. Producent dużych i ciężkich elementów, który zdecydował się na inwestycję w maszynę G-S-F (15-10)/MK, nie musi zlecać pracy firmie zewnętrznej – konieczne frezowanie wykona we własnym zakresie na nowoczesnej obrabiarce 5-osiowej CNC. W ten sposób wiedza techniczna o zakresie produkcji pozostaje tajemnicą firmy, ponadto kontrola terminowego, prawidłowego wykonania projektów nie zależy od partnera zewnętrznego, a producent może elastycznie podchodzić do ewentualnych zmian w kolejności prac.

Reklama

Innowacyjne rozwiązania

Zastosowanie innowacyjnego sprzężenia osi A i C w maszynie G-S-F (15-10)/MK sprawia, że można ją wykorzystywać do pełnej obróbki, aż do uzyskania doskonale wykończonej powierzchni. Drobiny kurzu powstałe podczas procesu usuwane są z obszaru roboczego ręcznie lub automatycznie – wokół stołu maszyny znajdują się strefy stopniowania, które ułatwiają odbiór odpadów, wiórów i pyłu. Obrabiarka może być zamknięta od góry składanym dachem. Wszystkie opcje – w połączeniu z dynamiką maszyny (przyspieszenie na osi do 3700 mm/s², osie liniowe X/Y/Z do 60/60/30 m/ min, osie obrotowe A/C do 14 000°/min) – umożliwiają zarówno frezowanie form z litego aluminium, jak i obcinanie/nawiercanie elementów z tworzywa sztucznego.

Model G-S-F (15-10)/MK pozwala obrabiać zarówno elementy duże i ciężkie, jak i małe, proste detale. Dzięki temu zakupowi firma produkująca formy, która frezowała je dotychczas na ciężkich i drogich obrabiarkach, mogła poprawić swoją pozycję rynkową, wykorzystując maszynę pozwalającą na obniżenie godzinowych kosztów pracy.

Powiązane firmy

Reklama

Targowa premiera kompaktowej obrabiarki

Nowa kompaktowa obrabiarka G-S-F (15-10)/ M-KOMPAKT firmy HG GRIMME została po raz pierwszy zaprezentowana na targach AMB w Stuttgarcie. Maszyna charakteryzuje się dużą przestrzenią roboczą umożliwiającą obróbkę elementów o rozmiarach 3D od 1500 × 1000 × 600 mm do 14 000 × 3200 × 1500 mm).

Źródło: HG Grimme Systech 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama