Wyjątkowy konkurs dla branży przetwórczej

Wyjątkowy konkurs dla branży przetwórczej Targi Kielce

Jak co roku, podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Targach Kielce odbędzie się konkurs Omniplast. Wydarzenie od lat popularyzuje wiedzę dotyczącą tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 2326 maja 2023 w Targach Kielce.

Plastpol to najważniejsze targi przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz cenione wydarzenie w Europie środkowo-wschodniej, będące istotną platformą wymiany wiedzy m.in. o kierunkach rozwoju i nowych technologiach oraz szeregu propozycji o charakterze naukowym i technicznym. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń podczas targów, jest konkurs Omniplast, organizowany przez Targi Kielce we współpracy z portalem Tworzywa.pl.

Targi Plastpol

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy etap rozpoczął się już 1 lutego. Po dokonaniu rejestracji każdy z uczestników konkursu otrzyma drogą mailową zestaw 10 pytań związanych z technologiami przetwórstwa TS, a także poświęconych ogólnej tematyce rynku tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. Czas udzielania odpowiedzi mija 31 marca. Na podstawie przesłanych odpowiedzi utworzona zostanie klasyfikacja punktowa uczestników etapu 1. 

Drugi etap, przeprowadzony również drogą elektroniczną, rozpocznie się 1 kwietnia. Jury będzie miało miesiąc na wyłonienie dziesiątki finalistów. Do udziału w drugim etapie zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 30 uczestników konkursu.

Ludzie w Targach Kielce

Etap trzeci odbędzie się w formie pisemnej w trakcie pierwszego dnia XXVII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol na terenie Targów Kielce. 

Pierwszy dzień targów Plastpol to również data wielkiego finału konkursu. Trzej najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. Dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzca otrzyma bon o wartości 6 tys. zł. Drugie i trzecie miejsce to wygrane o wartości kolejno 4 i 2 tys. zł. 

Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie Uroczystej Gali Laureatów Konkursu Targowego, 24 maja 2023 r.

Choć targi przetwórcze Plastpol w Targach Kielce odbędą się 2326 maja, już teraz organizatorzy informują o zainteresowaniu ze strony segmentu przetwórczego, szczególnie firm z takich krajów jak Turcja, Włochy, Niemcy, czy kraje arabskie. 

Targi Plastpol

Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpocznie konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem będzie seminarium techniczne Plastech-info.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę