Wysoce wydajne bezszczotkowe serwomotory

Faulhaber
Reklama
Reklama

Nowa seria 1660...BHx ustanawia nowe standardy w odniesieniu do wymiarów i ciężaru, oferuje duże wartości prędkości i mocy przy niskich drganiach i niewielkim wytwarzaniu ciepła, coś, co do tej pory było nie do osiągnięcia. Ta seria napędów jest tym samym idealnie przeznaczona do rękojeści urządzeń o wysokich wymaganiach w zakresie mocy w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni instalacyjnej.

Seria BHx firmy Faulhaber to nowe, wysokiej mocy bezszczelinowe bezszczotkowe silniki o średnicy 16 mm pracujące w technologii dwubiegunowej. Dzięki wytrzymałej i kompaktowej budowie oraz imponującym parametrom eksploatacyjnym silniki z tej nowej rodziny produktów szczególnie idealnie nadają się do wymagających zastosowań, takich jak rękojeści narzędzi dentystycznych, robotów medycznych, chwytaków elektrycznych oraz do sprzętu laboratoryjnego, profesjonalnych narzędzi ręcznych i robotyki.

Reklama

Aby jak najlepiej dostosować się do różnorakich wymagań wielu zastosowań, seria BHx oferuje silnik w dwóch konstrukcjach o długości 60 mm. Jedna zaprojektowanych specjalnie dla dużych prędkości oraz druga dla dużego momentu obrotowego.

Seria 1660…BHS może pracować z prędkością do 100,000 obr/min i generować wyjątkową moc 96 W, co pozwala na pracę w najbardziej wymagających zastosowaniach. Seria 1660…BHS to idealne rozwiązanie dla urządzeń pracujących przez dłuższy czas przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej termperatury obudowy, na przykład dla narzędzi ręcznych o dużej prędkości.

Reklama

Ponadto seria 1660…BHT oferuje ciągły wyjściowy moment obrotowy rzędu 19 mNm umożliwiający pracę ze zmiennym obciążeniem. Płaska krzywa prędkości/momentu obrotowego o niskiej wartości 95 obr/min/mNm pozwala na zminimalizowanie zmian prędkości, gwarantując stały i jednostajny jej przebieg. Dla określonych zastosowań silnik może wytwarzać impulsowy moment obrotowy powyżej 30 mNm. Tradycyjnie tak wysokie poziomy parametrów eksploatacyjnych uzyskiwały wyłącznie silniki o wiele większych gabarytach. Zalety te czynią serię 1660…BHT idealnym rozwiązaniem dla użytkowania w sposób cykliczny i przerywany o dużej dynamice i precyzyjnym pozycjonowaniu.

Dzięki długiemu współczynnikowi kształtu, słabym drganiom i małemu hałasowi, seria 1660…BHS i 1660…BHT szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w narzędziach ręcznych, umożliwiając ich ciche działanie oraz zmniejszając zmęczenie użytkownika przy długotrwałej pracy. Niska bezwładność silnika pozwala na precyzyjne sterowanie silnikiem przez elektronikę napędową przy bardzo płynnej pracy.

Silniki serii BHx mogą współpracować z enkoderami magnetycznymi o dużej rozdzielczości, przekładniami planetarnymi oraz elektroniką napędową z gamy produktów firmy Faulhaber.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama