XVI edycja targów Toolex już w październiku

XVI edycja targów Toolex już w październiku Grupa PTWP

Od 15 do 17 października 2024 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieni się w arenę rozmów i spotkań przedstawicieli branży obrabiarek i narzędzi za sprawą 16. edycji targów Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex. Setki wystawców z Polski i zagranicy przedstawią nowatorskie rozwiązania dla sektora, a towarzyszące im wydarzenia – 9. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding, 3. konferencja Nowy Przemysł 4.0 oraz Środowiskowe Seminarium Tribologów uzupełnią branżową ofertę.

Targi Toolex to kluczowe dla ekspertów i decydentów wydarzenie, które przyciąga tysiące osób zainteresowanych przyszłością polskiego przemysłu produkcyjnego i od lat obecne jest na mapie wydarzeń przemysłowych. W trakcie targów nie zabraknie dyskusji o roli nowych technologii w rozwoju sektora oraz o wyzwaniach i problemach, które wpływają na branże zatrudniające liczne grupy pracowników, w tym tak ważne segmenty gospodarki, jak motoryzacja, górnictwo czy budownictwo.

Dzięki synergii dwóch prestiżowych imprez – Toolex i ExpoWelding – tegoroczne targi i konferencja będą istotnym miejscem do prezentacji nowoczesnych rozwiązań i dyskusji na temat przyszłości polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rozwój sektora morskich farm wiatrowych oraz budowa nowoczesnych fabryk i instalacji odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z dynamicznych inwestycji, które kształtują obecny krajobraz przemysłowy. Te kluczowe projekty nie tylko zaspokajają bieżące potrzeby rynku, ale również napędzają postęp technologiczny, na które polski przemysł odpowiada z rosnącą determinacją i zaangażowaniem.

Targi stanowią idealne miejsce dla przedsiębiorstw, umożliwiające wymianę doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz dyskusję nad kierunkami rozwoju, które będą definiować przyszłość branży.

XVI edycja targów Toolex już w październiku zdjęcie w treści artykułu

Kolejna edycja targów Toolex stanowi platformę do budowania trwałych partnerstw biznesowych – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.Targi oraz wydarzenia im towarzyszące gromadzą liderów i innowatorów z różnych sektorów, co sprzyja nie tylko wymianie doświadczeń, lecz także identyfikacji nowych możliwości współpracy i synergii. Dzięki temu uczestnicy mogą nie tylko lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, ale także efektywnie reagować na nowe wyzwania, zarówno te gospodarcze, jak i technologiczne – dodaje.

Zintegrowane spotkanie branżowe

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex to trzy dni wypełnione prezentacjami, spotkaniami i dyskusjami w gronie specjalistów z branży obróbki metali, narzędzi skrawających, cieczy technologicznych, metrologii przemysłowej, BHP i utrzymania ruchu, a także pneumatyki, hydrauliki, łożysk i elementów napędowych oraz oprogramowania.

Podczas wydarzenia firmy mają możliwość zaprezentowania swojej oferty gościom, w tym operatorom CNC, programistom, kontrolerom jakości, technikom utrzymania ruchu, pracownikom produkcji, a także specjalistom i menedżerom z kluczowych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.

W ramach nadchodzących targów, uczestnicy będą mieli unikalną możliwość zgłębienia aktualnych trendów rynkowych, które zaprezentują eksperci z dziedziny projektowania, produkcji oraz dystrybucji maszyn i urządzeń obróbczych. Spotkanie umożliwi również wymianę doświadczeń związanych z obsługą i rozwojem narzędzi oraz współpracujących sektorów przemysłu metalowego. Na scenie targów, przedstawiciele firm będą dzielić się praktyczną wiedzą i odpowiadać na aktualne pytania z branży.

XVI edycja targów Toolex już w październiku zdjęcie w treści artykułu

Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z postępem w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz do dyskusji o nadchodzących szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla branży. Tradycyjnie, towarzyszyć mu będzie Środowiskowe Seminarium Tribologów, a integralną część imprezy stanowić będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Zeszłoroczna, 15. edycja Toolex przyciągnęła ponad 5500 uczestników a swoje maszyny, narzędzia i urządzenia zaprezentowało niemal 150 wystawców.

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0” to przegląd nowatorskich technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. Podczas dyskusji zaplanowanych na 15 i 16 października br., przedstawiciele kadry menedżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, specjaliści z firm zajmujących się robotyzacją i automatyzacją oraz eksperci będą omawiać kluczowe tematy dla branży. Trzecia edycja konferencji przyniesie szereg atrakcji, w tym kontynuację konkursu The Best of Industry 4.0. W ramach tej inicjatywy wyróżnione zostaną firmy, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii znacząco przyczyniają się do cyfrowej rewolucji w polskiej gospodarce.

ExpoWelding to kluczowe targi spawalnicze w Polsce, cieszące się uznaniem jako jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Europie. W trakcie nadchodzącej edycji w Katowicach czołowi producenci sprzętu spawalniczego, oprogramowania oraz technologii robotyzacji i automatyzacji zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kompleksowymi systemami stosowanymi w spawaniu oraz narzędziami, które zwiększają efektywność i jakość pracy. Poprzednia edycji, która odbyła się w 2022 roku, zgromadziła niemal 100 wystawców i ponad 3300 gości.

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez – Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Celem konferencji jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle, prezentacja naukowych osiągnięć oraz ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja będzie również istotnym forum wymiany doświadczeń między polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Targi Toolex i ExpoWelding odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Źródło: Grupa PTWP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę