YG-1 rozszerza popularny system HF4

YG-1 rozszerza  popularny system HF4 YG-1

Obok znanej już płytki ENMX0604, dostępnej w szerokim zakresie geometrii i gatunków węglika, YG-1 wprowadza większą płytkę (ENMX0905) przeznaczoną do ap=1.5 mm. Z wprowadzeniem większej płytki pojawiają się też większe średnice narzędzi – do 80 mm.

W standardzie dla obydwu płytek dostępne są frezy o nadwymiarowych średnicach o 1 mm większych niż średnice chwytów. Są to narzędzia przeznaczone do pracy wzdłuż pionowych ścianek głębokich detali. Seria nowoczesnych narzędzi HF4 Mill na płytki wymienne ENMX przeznaczona jest do frezowania z wysokimi posuwami. Frezy HF4 Mill zapewniają wszechstronność i stabilność obróbki oraz wyjątkową wydajność (o około 100% wyższą niż konwencjonalne produkty).

Nowoczesne rozwiązania zastosowane podczas projektowania serii Hf4 Mill dają użytkownikom możliwość szybszej obróbki i znacznie zmniejszają ryzyko uszkodzenia narzędzia. Płytki są dostępne w trzech wersjach: z geometrią TR do stali stopowych, z geometrią standardową do zastosowań ogólnych oraz z geometrią ST przeznaczoną do obróbki stali żarowytrzymałych oraz nierdzewnych.

Źródło: YG-1

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę