Złote Medale targów ITM INDUSTRY EUROPE

Złote Medale targów ITM INDUSTRY EUROPE Raven Media

Tradycyjnie podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE przyznawane są Złote Medale Grupy MTP. W konkursie doceniana jest przede wszystkim innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność nominowanych produktów. Zgłaszane produkty i usługi, które będą prezentowane na stoiskach targowych wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym.

Po posiedzeniu Sądu Konkursowego Złoty Medal Grupy MTP targów ITM INDUSTRY EUROPE 2022 przyznano ośmiu produktom.  

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.

Aktywna kabina bezpieczeństwa laserowego – Füchtenkötter/Sap-Weld

Stale rosnąca moc laserów i coraz lepsza jakość wiązki sprawiają, że w wielu zastosowaniach laserowych istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia człowieka i pasywna osłona laserowa może okazać się niewystarczająca. Dla takich przypadków Füchtenkötter opracował aktywną kabinę ochrony laserowej, która łączy zalety osłony pasywnej oraz czujników LaserSpy.

Pionowe frezarskie centrum obróbkowe M1 – Famot/DMG MORI Polska

Centrum obróbkowe M1 zostało stworzone z myślą o klientach, którzy potrzebują prostej, kompaktowej, niezawodnej i łatwej w obsłudze frezarki sterowanej numerycznie. M1 znajdzie zastosowanie zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych, które potrzebują prostej i dokładnej 3-osiowej frezarki. M1 łączy w sobie bezkompromisową jakość obrabiarek DMG MORI, wysoką wydajność oraz konkurencyjną cenę, co przekłada się na redukcję kosztów wytwarzania w przedsiębiorstwach naszych klientów.

Prasa i prasoowijarka do zbioru pasz – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny

Osiągnięcie obejmuje opracowanie prasy rolującej i prasoowijarki przeznaczonej do zbioru pasz objętościowych w cylindryczne bele wyposażonej w układy monitorujące proces tworzenia bel, umożliwiające wpływanie na proces ich tworzenia w sposób podnoszący jakość uzyskiwanej sianokiszonki przy jednoczesnym zwiększeniu efektywność i ergonomii pracy. Rezultatem są innowacyjne rozwiązania, zwiększające funkcjonalność pras zwijających i prasoowijarek, co pozytywnie wpływa na środowisko.

Prasa Krawędziowa HRB 1003 ATC – Amada

Prasa HRB1003ATC to idealne rozwiązanie do obróbki małych partii produkcyjnych. Czas przezbrojenia zostaje radykalnie skrócony w celu zwiększenia wydajności. Jest to prasa krawędziowa o długości gięcia 3 m i sile nacisku 100 ton z automatycznym magazynem narzędziowym o łącznej długości narzędzi ponad 22 m.

SINUMERIK ONE – Siemens

SINUMERIK ONE jest pierwszym sterowaniem CNC, który pozwala na stworzenie wiernego bliźniaka cyfrowego maszyny. Zapewnia m.in. nowe możliwości przy prototypowaniu i programowaniu maszyny, symulowanie i uruchamianie obróbki, przetwarzanie danych produkcyjnych i serwisowanie, a także pełną integralność w łańcuchu CAD-CAM-CNC. Spełnia przy tym najwyższe standardy CyberSecurity i ochrony know-how, a do tego obsługuje technologie Edge i Cloud Computing.

Sposób łączenia rur dwuwarstwowych – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa

Nowatorska technologia łączenia rur dwuwarstwowych z wykorzystaniem technologii laserowych zapewnia bezpieczeństwo pracy, skrócenie czasu wykonania spoin, otrzymanie wysokiej jakości połączeń oraz efekty finansowe związane ze znacznym ograniczeniem ilości zużytych materiałów. Technologia opracowana jest głównie do nowoczesnej zautomatyzowanej produkcji rur kompozytowych w energetyce, szczególnie dla elementów pracujących w środowisku agresywnym.

STAR SL-7 Automat tokarski wzdłużny – Star Micronics/Rands

Nowy model automatu tokarskiego SL-7, wprowadzony do sprzedaży w grudniu 2021, został opracowany w celu spełnienia potrzeb w zakresie obróbki małych średnic w branży zegarków, urządzeń i przyrządów dla branży informatyczno-komunikacyjnej, motoryzacyjnej i medycznej.

Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS – Renishaw

Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS charakteryzują się doskonałą powtarzalnością, zmniejszoną histerezą i lepszymi parametrami metrologicznymi dzięki innowacyjnej bezdotykowej konstrukcji. Zastosowane uszczelki wargowe DuraSeal mają doskonałą odporność na zużycie i przedostawanie się smarów stosowanych w obrabiarkach. Zapewniają tym samym najwyższe uszczelnienie i stopień ochrony IP64.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę