Zmiana cyklu targów parts2clean

Deutsche Messe

Po dobrym wyniku w 2023 r. targi parts2clean kontynuują rozwój swojej strategii zorientowanej na rynek. Deutsche Messe w Hanowerze wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Czyszczenia Części Przemysłowych (FiT), radą doradczą targów i firmami wystawiającymi zdecydowali o przejściu imprezy na 2-letni cykl. Targi parts2clean będą się obecnie odbywać w nieparzystych latach kalendarzowych.

– Przeprowadziliśmy dogłębne rozmowy z wystawcami i naszymi partnerami na temat tego, aby parts2clean było wydarzeniem odbywającym się co dwa lata – wyjaśnia Christoph Nowak, kierownik projektu parts2clean w Deutsche Messe. – W świetle pozytywnych wyników w 2023 roku, naszym celem jest teraz rozwój i budowanie pozycji parts2clean jako wzorcowego wydarzenia branżowego, a tym samym wzmocnienie targów jako marki w dłuższej perspektywie.

Kolejna edycja wiodących międzynarodowych targów części przemysłowych i czyszczenia powierzchni odbędzie się w dniach 7–9 października 2025 r. w centrum wystawienniczym w Stuttgarcie.

Nowak: "Organizujemy wydarzenie dla branży i wspólnie z nią. Przyjęcie cyklu dwuletniego jest logicznym krokiem w tym kontekście, biorąc pod uwagę, że ankieta przeprowadzona wśród wystawców na parts2clean 2023 potwierdziła, że zarówno dwuletni cykl innowacji, jak i zmieniające się zachowania podróżnicze wśród uczestników wymagają tej reorientacji".

Gerhard Koblenzer (Dyrektor Zarządzający/CEO LPW Reinigungssysteme GmbH): – Dla naszej firmy parts2clean jest i pozostanie wiodącymi niemieckimi targami czyszczenia części przemysłowych i zagadnień związanych z czystością techniczną w środowiskach produkcyjnych. Z dużym zadowoleniem przyjmujemy decyzję Deutsche Messe AG o zmianie cyklu. Daje nam to możliwość naprzemiennej obecności na innych międzynarodowych targach, dzięki czemu możemy dostosować się do szybko zmieniających się rynków. Co więcej, daje nam to czas na aktywne wsparcie działań organizatorów parts2clean w poszerzaniu spektrum oferty wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na rok 2025!

Od czasu pandemii COVID parts2clean rozwija się w bardzo pozytywnym kierunku, rozszerzając się każdego roku pod względem wystawców, powierzchni wystawienniczej i uczestników. Rok 2023 był jak dotąd najsilniejszą edycją po pandemii, z ponad 150 wystawcami na 4 500 metrach kwadratowych i ponad 3 000 uczestników. To, co sprawia, że parts2clean jest tak wyjątkowy, to duże zagęszczenie światowych liderów rynku i technologii, których przyciąga z różnych sektorów przemysłowej technologii czyszczenia. Wszystkich łączy wspólny cel, jakim jest utrzymanie wysokiego poziomu jakości wydarzenia. Christoph Nowak: – Jesteśmy przekonani, że cykl dwuletni odegra kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju parts2clean i utrzymaniu jego wysokiej jakości. Nadszedł właściwy czas, aby obrać nowy kurs: w końcu wprowadzamy parts2clean w nową przyszłość z wiatrem w żagle trzech bardzo udanych wydarzeń.

Stowarzyszenie Przemysłowego Czyszczenia Części (FiT) jest zdecydowanym zwolennikiem nowego, dwuletniego cyklu parts2clean: – Nasi członkowie potrzebują parts2clean jako silnych, wiodących targów, na których wystawcami są wszyscy dostawcy, a także liczni goście z wielu branż. Przejście na cykl dwuletni jest odpowiedzią na zmieniające się nawyki podróżnicze i biznesowe. Wzmocni to targi jako miejsce spotkań branży czyszczenia części dla wszystkich istotnych tematów i innowacji – potwierdził dr Michael Flämmich, członek zarządu FiT.

Decyzja o zmianie cyklu parts2clean jest również mile widziana przez wystawców

Ulrike Kunz, Rzecznik Rady Doradczej Wystawców parts2clean i Kierownik Centrum Technicznego w SurTec Deutschland: – Zarówno Rada Doradcza Wystawców, jak i SurTec postrzegają parts2clean jako wiodące targi poświęcone wszystkiemu, co ma związek z czyszczeniem części w przemyśle. To wyjątkowa cecha, której nie oferują żadne inne targi. Z zadowoleniem przyjmujemy przejście wydarzenia na cykl dwuletni; Wzmocni to status Parts2Clean jako flagowych targów, ponieważ będą prezentować się w jeszcze bardziej innowacyjny sposób. Od teraz zarówno wszystkie podmioty rynku będą mogli brać udział w targach, bez konieczności naprzemiennej obecności, jak to miało miejsce w przeszłości. A to ważne dla uczestników wydarzenia. W ten sposób parts2clean oferuje wyjątkową możliwość bezpośredniego omówienia wszystkich tematów i zebrania wszystkich uczestników w jednym miejscu, na przykład w celu omówienia planowania nowego zakładu czyszczenia lub rozwiązania problemów z istniejącymi procesami. Z niecierpliwością czekamy na rok 2025.

Rainer Straub, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu oraz członek zarządu Ecoclean, również podkreśla: – Nasza globalna pozycja wymaga elastycznych strategii marketingowych i targowych dostosowanych do danego kraju i branży. Aby sprostać tym wymaganiom, w Ecoclean witamy nowy 2-letni cykl. Niezależnie od tego, czy chodzi o klientów z branży ogólnej, motoryzacyjnej, medycznej czy półprzewodnikowej  parts2clean to wiodące targi, na których po raz pierwszy prezentujemy nasze innowacje i nowe rozwiązania dla przemysłu. Odwiedzający targi i my, jako Ecoclean, znajdą tu złożoną sieć dostawców, transfer wiedzy i rozwój, aby wspólnie z ekspertami branżowymi sprostać wyzwaniom związanym z czyszczeniem części. Dlatego cieszymy się, że tak wielu wystawców i kolegów z branży potwierdziło swój udział w p2c 2025.

Źródło: Deutsche Messe 

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę