Zwiększone bezpieczeństwo konstrukcji maszyn i osprzętu dzięki rozszerzonej gamie pierścieni zaciskowych

Zwiększone bezpieczeństwo konstrukcji maszyn i osprzętu norelem

Firma norelem, producent standardowych komponentów maszyn, rozszerzył swoją ofertę pierścieni zaciskowych, aby zapewnić stałe bezpieczeństwo i optymalizację konstrukcji maszyn i osprzętu.

Pierścienie służą do zabezpieczania wałów i osi, ale mogą być również używane jako stałe ograniczniki lub elementy mocowania. Asortyment pierścieni obejmuje trzy produkty: jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem od wewnątrz, jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem od zewnątrz oraz pierścienie zaciskowe podzielone (dwuczęściowe), które są utrzymywane razem za pomocą dwóch śrub z łbem gniazdowym.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Poszerzanie oferty o produkty o różnorodnych zastosowaniach stanowi dla nas powód do dumy – mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. – Nasza zaktualizowana gama pierścieni zaciskowych znajduje szerokie zastosowania - od mocowania flag na masztach do umieszczania osprzętu na urządzeniach medycznych i nie tylko. Dzięki tak rozszerzonej gamie pierścieni zaciskowych będziemy w stanie zaopatrywać wiele gałęzi przemysłu w zakresie budowy maszyn i osprzętu.

Pierścienie zaciskowe z nacięciem od wewnątrz są montowane osiowo na wałach lub osiach i otaczają je, gwarantując równomierne rozłożenie siły docisku. Zapewnia to dokładne dopasowanie wymiarowe, duże siły trzymające i eliminuje uszkodzenia wału. Natomiast jednoczęściowe pierścienie zaciskowe z nacięciem na zewnątrz generują do 15% wyższą siłę mocującą niż wersje z nacięciem od wewnątrz, przy czym otwór pozostaje cylindryczny, zapewniając dokładniejsze opasanie wału.

Pierścienie zaciskowe podzielone można umieszczać zarówno osiowo, jak i promieniowo na wale lub osi, co zapewnia równomierny rozkład sił docisku. Oba elementy są połączone za pomocą śrub z łbem gniazdowym. Podobnie jak w przypadku wersji jednoczęściowych, mocowanie odbywa się poprzez zmniejszenie wysokości szczeliny za pomocą śrub cylindrycznych. Zapewnia to dokładne dopasowanie i wysokie siły mocujące bez uszkadzania wału. Wszystkie trzy pierścienie dostępne są w wersji zwykłej i poszerzonej.

Każdy z produktów jest dostępny w wykonaniu z czterech różnych materiałów: ze stali, aluminium, stali nierdzewnej o jakości A2, a także nowo wprowadzonej przez norelem stali nierdzewnej o jakości A4 . Pozwala to na stosowanie pierścieni do wałów w środowiskach narażonych na działanie słonej wody, takich jak stocznie. Pierścienie charakteryzują się również szerokim zakresem temperatury roboczej od -40ºC do +175ºC, dzięki czemu można je wykorzystywać w wielu różnych branżach i aplikacjach.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę