
O FIRMIE
Firma FANUC to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od ponad 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. Jako niekwestionowany pionier w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC), wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Systematyczne, wysokie nakłady na badania i rozwój powodują, że maszyny marki FANUC charakteryzuje niedościgniona szybkość, precyzja i niespotykana w branży efektywność.
W ofercie firmy FANUC są również dostępne produkty wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0, tj. FIELD System – rozwiązanie umożliwiające łączenie maszyn i robotów w zdalnie zarządzaną sieć, stałe monitorowanie stanu obrabiarek i robotów przemysłowych w celu analizowania danych z produkcji i optymalizowania jej parametrów, a także prowadzenie diagnostyki prewencyjnej, zapobiegającej nieprzewidzianym przestojom produkcji.
Oferta firmy FANUC
Szeroki wachlarz produktów firmy FANUC z zakresu automatyzacji przemysłowej obejmuje systemy CNC, roboty przemysłowe, pionowe centra obróbki skrawaniem, maszyny do formowania wtryskowego, wycinarki drutowe, napędy i technologie laserowe.
Każdy produkt firmy FANUC został celowo zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wszechstronność i wydajność w obliczu zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki szerokiemu wyborowi dodatkowego sprzętu i oprogramowania, rozwiązania FANUC można także dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb związanych z automatyzacją zakładów produkcyjnych, nawet w przypadku najbardziej unikatowych procesów.
Zainspirowane japońską filozofią firmy, kładącą nacisk na wydajność, prostotę i niezawodność, produkty FANUC z zakresu automatyzacji przemysłowej składają się z mniejszej liczby części i powstają z zastosowaniem „szczupłej” technologii, dzięki czemu są niezawodne, przewidywalne i łatwe do naprawy. Oferują najwyższą dostępność techniczną na rynku i idealną równowagę między całkowitym kosztem eksploatacji a wydajnością produkcji.
Informacje firmowe
Robotyka, montaż i obsługa
Czym wyróżniają się przewody do robotów?
Rozwój robotów przemysłowych pociąga za sobą konieczność odpowiedniego dostosowania okablowania. Konwencjonalne przewody, jakie znajdziemy w wielu aplikacjach przemysłowych, mogą bowiem źle znosić duże obciążenia i powtarzalne ruchy w kilku płaszczyznach.
Wydarzenia
Fanuc zaprasza na targi ITM Industry Europe 2022
Światowej klasy technologia, profesjonaliści z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji, spawalnictwa oraz obróbki metali, najnowsze modele robomaszyn i robotów przemysłowych, ciekawe aplikacje pokazowe to główne atrakcje wystawy, którą japońska firma Fanuc przygotowała z myślą o odwiedzających targi ITM Industry Europe – największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy.
Ludzie i komentarze
Polskie przedsiębiorstwa a potrzeba automatyzacji
Z Marcinem Kozłowskim z firmy Baumalog, Pawłem Siembabem z Dassault Systèmes i Mateuszem Amrozińskim z Fanuc Polska rozmawiamy o obecnym poziomie automatyzacji polskiego przemysłu w odniesieniu do najbardziej rozwiniętych gospodarek, a także o perspektywach jego rozwoju.
Robotyka, montaż i obsługa
FANUC poszerza linię robotów współpracujących
FANUC wprowadził na rynek trzy nowe modele lekkich robotów współpracujących: CRX-5iA, CRX-20iA/L i CRX-25iA. Obecnie w ofercie producenta dostępnych jest 11 modeli robotów przygotowanych do bezpośredniej współpracy z ludźmi, oferujących udźwig od 4 do 35 kg.
Produkcja mechaniczna
Automatyzacja obrabiarek – trend coraz bardziej pożądany
Duża precyzja i tempo procesów obróbczych, wysoka jakość i mniejsza liczba błędów – to tylko kilka najważniejszych zalet obróbki CNC. Stale rosnące wymagania co do wydajności procesów produkcyjnych sprawiają jednak, że rośnie także presja dalszej automatyzacji obrabiarek.
Robotyka, montaż i obsługa
Robotyzacja polskiego przemysłu
Światowa populacja robotów przemysłowych liczy już ponad 3 miliony jednostek, a wartość zakupów tej technologii wyniosła w ostatnim roku 13,2 mld USD. W 2020 r. na świecie sprzedano blisko 384 tys. robotów przemysłowych, tj. o 0,5% więcej niż przed rokiem. Do polskich zakładów trafiło 2147 robotów, co oznacza spadek sprzedaży o 19%.
Wydarzenia
Tydzień z... robotem
W dniach 15–19 listopada br. robot współpracujący najnowszej generacji FANUC CRX-10iA/Lpo raz pierwszy współdziałał z uczniami warszawskich szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 oraz czterech szkół ponadpodstawowych, zajmujących się edukacją w kierunkach mechatronicznych. Wzbudzenie ducha robotyzacji oraz zachęcanie młodych ludzi do poszerzania wiedzy z zakresu przyszłościowej technologii to główne cele przyświecające pomysłodawcom wydarzenia.
Ludzie i komentarze
Przemysł maszynowy musi reagować na zmiany rynkowe
Minione 2 lata były bardzo trudnym okresem dla większości przedsiębiorstw, bez względu na branżę przemysłową. Z przedstawicielami przedsiębiorstw z sektora maszynowego rozmawiamy o tym, jak firmy radziły sobie w okresie pandemii, czy wciąż boją się jej skutków i w jakim kierunku będzie podążać w najbliższej przyszłości przemysł maszynowy.
Raporty
Roboty przemysłowe: Koronawirus wstrzymał tylko nieznacznie robotyzację [Raport 2021]
W 2020 r. branża robotów przemysłowych, podobnie jak cały globalny przemysł, musiała się zmierzyć ze skutkami pandemii COVID-19. I choć ostateczne wyniki branży były nieco gorsze od wcześniejszych prognoz, to jednak udało się utrzymać rosnący trend. Niestety, nie wszędzie. W Polsce np. liczba nowych instalacji robotów przemysłowych spadła w porównaniu z 2019 r.
Wydarzenia
Znamy zwycięzców Robo Challenge 2021
W mijającym tygodniu w Zamku Topacz tuż koło Wrocławia odbyła się pierwsza edycja Robo Challenge. To pierwsze w Polsce profesjonalne zawody poświęcone programowaniu robotów przemysłowych, systemom automatyki przemysłowej, sterowań, bezpieczeństwa, wizji, oprzyrządowania oraz narzędzi do robotów.
Firmy
Fanuc Polska zaprasza na targi STOM
Podczas tegorocznej edycji targów STOM na stoisku firmy Fanuc będzie można z bliska poznać centra obróbcze Robodrill, elektrodrążarki Robocut, a także szybkie roboty przemysłowe. W programie wystawy zaplanowano m.in. pokaz najnowszego robota współpracującego CRX-10iA realizującego proces obsługi obrabiarki CNC.
Wydarzenia
Robo Challenge 2021 – program zawodów
W dniach 19-20 października br. odbędą się pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych Robo Challenge. Podczas tego wydarzenia w szranki staną producenci stanowisk zrobotyzowanych (tzw. integratorzy) oraz przedstawiciele polskich uczelni technicznych.
Wiadomości
Targi ITM Industry Europe 2021 – cz. II
Po ponad dwuletniej przerwie do Poznania powróciły targi przemysłowe. Tegoroczna edycja targów ITM Industry Europe pomieściła się wprawdzie w dwóch halach wystawowych, ale spora liczba gości z pewnością była zadowolona z prezentowanych nowości targowych.
Wydarzenia
Targi ITM Industry Europe 2021 – cz. I
W 2020 roku pandemia Covid-19 skutecznie udaremniła organizację wielu targów przemysłowych. Również targi ITM Industry Europe zostały odwołane. W tym roku jednak organizatorzy postawili na swoim i targi się odbyły, choć w innym terminie niż zazwyczaj. Tegoroczna edycja organizowanych w Poznaniu targów była też pierwszym dużym wydarzeniem branży przemysłowej w tym roku. W dwóch halach wystawowych swoje produkty zaprezentowało 340 firm z Polski i zagranicy.
Wydarzenia
FANUC weźmie udział w ITM Industry Europe 2021
Już niebawem rozpocznie się specjalna edycja największych targów przemysłowych w Polsce – ITM Industry Europe. ITM Industry Europe (Międzynarodowe Targi Poznańskie), ul. Głogowska 14, będą trwały w dniach 31.08–3.09.2021 r. Po długiej przerwie, wywołanej pandemią, wydarzenie ma szansę stać się wyjątkowym miejscem spotkania przedstawicieli polskiego przemysłu z międzynarodowymi dostawcami najnowszych technologii, m.in. firmą FANUC. W ramach stoiska japońskiego producenta będzie można zobaczyć ciekawe aplikacje obejmujące roboty, robomaszyny i technologię CNC.
Firmy
750-tysięczny robot. FANUC umacnia swoją pozycję na rynku
FANUC, jeden z dostawców środków automatyzacji przemysłu, nadal umacnia swoją pozycję na globalnym rynku. W japońskim zakładzie producenta wytworzono niedawno 750-tysięcznego robota przemysłowego, co świadczy o tym, że moce produkcyjne firmy przewyższają możliwości innych producentów działających w branży.
Ludzie i komentarze
Automatyzacja produkcji a pandemia Covid-19
Automatyzacja jest trendem obserwowanym obecnie w wielu różnych dziedzinach naszego życia i w większości gałęzi przemysłu. Z Marcinem Kozłowskim z firmy Baumalog oraz Mateuszem Amrozińskim z FANUC Polska rozmawiamy na temat wpływu koronawirusa na tempo automatyzacji procesów produkcyjnych.
Robotyka, montaż i obsługa
Inwestycja w roboty. Od czego zacząć i po jakim czasie się zwróci?
Od czego zacząć robotyzację zakładu produkcyjnego, by była najbardziej opłacalna? Na jakie korzyści można liczyć? Jak szybki może być zwrot z inwestycji w roboty przemysłowe? M.in. te kwestie poruszają eksperci firm ABB oraz Fanuc.
Wydarzenia
Efektywna automatyzacja fabryk – nowy cykl webinarów firmy Fanuc
W dniu 30 marca 2021 r. ruszy nowy cykl webinarów firmy Fanuc pt. „Level Up”, które poświęcone będą efektywnej automatyzacji produkcji. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.
Automatyzacja
Przesyłanie danych do maszyny w inteligentnej fabryce
W procesie produkcyjnym zaangażowanych jest zwykle szereg urządzeń, w tym obrabiarki CNC, narzędzia, oprzyrządowanie, systemy pomiarowe oraz zewnętrzne programy CAM umożliwiające przygotowanie i optymalizację cyklu produkcyjnego. Aby w tych warunkach każdej jednostce zapewnić dostęp do aktualnych danych na temat narzędzi, nowoczesne przyrządy pomiarowe są coraz częściej wyposażane w opcję transmisji danych bezpośrednio do maszyny.
Robotyka, montaż i obsługa
Tam, gdzie człowiek spawać nie może, robota pośle
Spawanie – często określane mianem procesu 3D: dirty, dusty, dangerous (brudny, zapylony, niebezpieczny) – należy do najchętniej robotyzowanych technologii produkcji. W dobie dynamicznych zmian rynkowych, kurczących się zasobów ludzkich, a także rosnącego poziomu konkurencji wzrasta zapotrzebowanie na sprawdzone rozwiązania. Producenci znajdą je w ofercie firmy FANUC.
Ludzie i komentarze
Robotyzacja i automatyzacja produkcji – szanse i bariery [WYWIAD]
Choć o potrzebie automatyzacji procesów produkcyjnych mówi się już od dłuższego czasu, wciąż wiele polskich przedsiębiorstw ma w tym zakresie mniej lub bardziej poważne opóźnienia. O tym, skąd się one biorą i jakie są perspektywy ich pokonania, rozmawiamy z przedstawicielami firm ABB, FANUC, Metal Team i Omron.
Wydarzenia
ITM_talks 3: postęp w przemyśle oznacza AI
Czy polskie firmy posiadają odpowiednią infrastrukturę do wdrożenia sztucznej inteligencji w zakładach? Co powstrzymuje przedsiębiorstwa przed inwestycją w robotyzację? Od czego rozpocząć transformację przemysłową? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci FANUC Polska, Europa Systems i TIDK podczas trzeciego odcinka ITM_talks.
Rynek
Pandemia motorem napędowym?
Choć wydawało się, że epidemia Covid-19 spowoduje zahamowanie inwestycji i rozwoju przedsiębiorstw, to jej skutki mogą zaskoczyć. Paradoksalnie obecna sytuacja może się okazać motorem napędowym dla rozwoju systemów produkcyjnych opartych na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji.
Rynek
Koronawirus przemodeluje strategie
Epidemia sparaliżowała światową gospodarkę i finanse, uderzając w sposób bezwzględny w niemal każdą branżę, a najdotkliwiej w usługi, handel i produkcję. O to, przed jakimi wyzwaniami stanęli menedżerowie firm w dobie epidemii Covid-19 i jak wpłynie ona na światowy i polski przemysł, zapytaliśmy przedstawicieli firm działających w branży przemysłowej.
Robotyka, montaż i obsługa
Jak najbogatsze gospodarki inwestują w robotyzację
Robotyzacja przemysłu, ale również naszego codziennego życia, jest już praktycznie nieunikniona, a pandemia koronawirusa może tylko przyspieszyć jej proces. Dużą rolę do odegrania będą miały w tym programy badawczo-rozwoje, które mogą wskazywać dalsze ścieżki rozwoju robotyki, a także wielkość nakładów finansowych ponoszonych na tego typu badania w poszczególnych krajach.
Firmy
CNC GUIDE i ROBOGUIDE z wydłużonym okresem próbnym
W trudnych czasach pandemii, kiedy rynek poszukuje efektywnych narzędzi online, firma FANUC postanowiła oddać w ręce użytkowników wydłużoną czasowo i całkowicie bezpłatną wersję oprogramowania symulacyjnego CNC GUIDE i ROBOGUIDE. Tym samym firma ułatwia kompleksowe projektowanie funkcjonalnych systemów produkcyjnych opartych o roboty i maszyny CNC.
Firmy
Roboty Fanuc wspomagają bezkontaktowe testy na koronawirusa
W dobie pandemii koronawirusa wykonywanie badań diagnostycznych na wczesnym etapie ma znaczący wpływ na rozwój sytuacji epidemicznej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, niemiecka firma BoKa Automatisierung we współpracy z Fanuc stworzyła mobilne centrum CoDaBot, poszerzające możliwości przeprowadzenia testów na Covid-19. System, wykorzystujący robota LR Mate 200iD, może obsłużyć 500 próbek w ciągu doby.
Firmy
Fanuc zaprasza na cykl webinarów – znamy tematykę
Niespodziewany wybuch pandemii Covid-19 przyniósł szereg trudności ograniczających możliwości wykonywania pracy oraz prowadzenia biznesu, co przekłada się na wzrost zainteresowania automatyzacją i robotyzacją produkcji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Fanuc uruchamia bezpłatny cykl webinarów, które wesprą polskie firmy w dostępie do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.
Raporty
Czas na przyspieszoną automatyzację przemysłu [RAPORT]
Z danych Międzynarodowej Federacji Robotyki wynika, że dynamika globalnego popytu na elementy automatyki przemysłowej w najbliższych kilku latach utrzyma się na poziomie dwucyfrowym, o czym przede wszystkim zadecyduje zapotrzebowanie ze strony firm azjatyckich. Polska pod względem upowszechnienia automatyki przemysłowej na razie wypada blado – ustępujemy nie tylko najwyżej rozwiniętym państwom Unii Europejskiej, ale też naszym południowym sąsiadom.
Produkty
Roboty SCARA - ramię w ramię z człowiekiem
Choć ich działalność zaczęła się 40 lat temu, nic nie straciły na atrakcyjności. Roboty SCARA po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży w 1979 r., a opracowane zostały przez japońskich inżynierów z Uniwersytetu Yamanashi. Dziś wykorzystuje się je w wielu branżach przemysłowych.
Wydarzenia
Fanuc Polska wprowadza cykl spotkań online
Polski oddział firmy Fanuc, wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom rynku, uruchamia – w oparciu o dostępne kanały komunikacji online – cykl interaktywnych spotkań online, umożliwiający specjalistom technicznym i doradcom w zakresie nowych projektów pozostanie blisko potrzeb klientów.
Wydarzenia
Dni otwarte firm Balluff, Fanuc, Lenze i Schunk za nami
W Katowicach w terminie od 28 do 28 lutego odbyły się dni otwarte zorganizowane przez czterech międzynarodowych liderów technologicznych działających w Polsce – Balluff, Lenze, Fanuc i Schunk. Wydarzenie odwiedzili przedstawiciele ponad stu przedstawicieli firm zainteresowanych pozyskaniem wiedzy na temat możliwości zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji przemysłowej.
Wydarzenia
Fanuc oraz Schunk zaprezentują się na targach INNOFORM 2020
Zbliża się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo – Przetwórczego, organizowanych przez Bydgoski Klaster Przemysłowy i Targi w Krakowie. Jest to okazja do spotkania przedstawicieli największych firm branży narzędziowo-przetwórczej i dostawców innowacyjnych technologii produkcyjnych. W tym roku nie zabraknie również firmy Fanuc.
Rynek
Fanuc zapewni 3500 robotów dla grupy motoryzacyjnej
Producent robotów przemysłowych Fanuc i grupa motoryzacyjna BMW AG podpisały umowę ramową, która obejmuje dostawę 3500 robotów dla nowych linii produkcyjnych monachijskiego producenta aut. Roboty Fanuc będą wykorzystywane do produkcji obecnych i przyszłych generacji modeli samochodów BMW.
Wydarzenia
Balluff, Fanuc, Lenze i Schunk zapraszają na Dni Otwarte
Pod koniec lutego cztery globalne firmy technologiczne – Balluff, Fanuc, Lenze i Schunk – zapraszają na Dni Otwarte, które będą doskonałą okazją nie tylko do pogłębienia swojej wiedzy teoretycznej w zakresie automatyki i robotyki, ale również do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie.
Rynek
Rewolucja przemysłowa 4.0 nie pozbawi ludzi pracy
Jednym z założeń czwartej rewolucji przemysłowej jest współpraca ludzi z robotami. Wbrew obiegowej opinii robotyzacja nie pozbawi człowieka zajęcia. Zdaniem ekspertów to doskonałe narzędzie do wypełnienia luk kadrowych, wzrostu kwalifikacji pracowników, poprawy warunków ich pracy, a w efekcie wzmocnienia konkurencyjności firmy.
Robotyka, montaż i obsługa
Akcesoria rozszerzają możliwości robotów przemysłowych
Wykorzystanie robotów do różnych zadań związanych z produkcją przemysłową jest dziś koniecznością. Typowy robot przemysłowy składa się z ramienia wyposażonego w chwytaki i efektory końcowe EOAT (end-of-arm tooling), dzięki którym może wykonywać powtarzalne zadania. Coraz częściej roboty integruje się też z systemami wizyjnymi i wyposaża w inteligentne zabezpieczenia.
Automatyzacja
Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje fabryki?
Wydajność na niespotykanym dotychczas poziomie i nowy wymiar współpracy między ludźmi a maszynami – takie mają być główne efekty popularyzacji sztucznej inteligencji w przemyśle. W najbliższych latach ma ona znacząco przyczynić się do rozwoju branż wytwórczych.
Wydarzenia
Targi Toolex rozpoczęte. Ponad pół tysiąca wystawców w Sosnowcu
We wtorek, 1 października, w centrum targowym Expo Silesia w Sosnowcu, rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex. 12. edycja tej imprezy, jak zwykle, zgromadziła wszystkich liderów branży działających na polskim rynku.
Produkcja mechaniczna
Co wpływa na wydajność i jakość obróbki
Żywotność maszyn, mocowanie i wyważanie narzędzi, automatyzacja załadunku i wyładunku, chłodzenie, zwiększanie liczby głowic i osi obróbki czy wreszcie systemy sterowania – to tylko niektóre parametry procesu, które wpływają na wydajność i jakość obróbki we współczesnych maszynach do obróbki metali.
Wydarzenia
Rekord sprzedaży na targach INNOFORM
Nie ma drugich takich targów w Polsce, które w jednym miejscu i czasie koncentrowałyby przedstawicieli największych firm branży narzędziowo-przetwórczej. Targi INNOFORM, które w dniach 3-5 marca po raz czwarty odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu.
Rynek
Innowacyjne rozwiązania stworzone przez Fanuc i Kogifi
We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką Kogifi, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu AR/VR, IoT i sztucznej inteligencji. Kompetencje cyfrowe firmy zostaną wykorzystane do stworzenia innowacyjnych rozwiązań Industry 4.0 dla nowoczesnych przedsiębiorstw na całym świecie.
Ludzie i komentarze
Co wpływa na jakość i wydajność obróbki?
O tym, jakie parametry procesu obróbczego - żywotność maszyn, mocowanie i wyważanie narzędzi, automatyzacja załadunku-wyładunku, chłodzenie, zwiększanie liczby głowic, osi obróbki czy systemy sterowania - mają obecnie największy wpływ na wydajność i jakość obróbki – odpowiada Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.
Produkty
Szlifierka Okamoto umożliwia pracę po jednokrotnym zamocowaniu
Okamoto, producent szlifowania, oferuje wysokoprecyzyjną szlifierkę UGM3100NC. Dzięki automatycznie obrotowej osi B, w którą wyposażone jest urządzenie, można szlifować płaszczyzny oraz powierzchnie walcowe i wewnętrzne po jednokrotnym zamocowaniu.
Wydarzenia
Szlifowanie elementów w zawrotnym tempie z Okamoto
Do szybkiego i ekonomicznego szlifowania powierzchni o najwyższej gładkości potrzebna jest nowoczesna technologia szlifowania. Właśnie taką technologię zaprezentuje producent szlifierek Okamoto na targach EMO w Hanowerze – na stoisku C69 w hali nr 11.
Wydarzenia
Kolejne spotkanie branży motoryzacyjnej za nami
Kilkuset przedstawicieli branży automotive, w tym wielu menadżerów działających na polskim rynku firm, wzięło udział w tegorocznej edycji konferencji AutoEvent, która odbyła się w hotelu Ossa niedaleko Rawy Mazowieckiej. Jak zwykle, poza seminariami eksperckimi, podczas trzydniowej imprezy miały miejsce także spotkania kooperacyjne B2B oraz wystawa targowa, a wieczorem obecni goście wzięli udział w integracyjnych spotkaniach.
Rynek
Centrum Programowania Robotów Przemysłowych już działa
Odbyły się pierwsze zajęcia z programowania robotów przemysłowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła na Wyspie Ostrów Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Młodzież uczyć się tam będzie również obsługi drukarki 3D. To jeden z pierwszych takich ośrodków w Polsce.
Wydarzenia
Prezentacje technologii jutra na targach EMO Hannover 2019
Najważniejsze na świecie targi przemysłu metalowego EMO Hannover 2019 odbędą się 16–21 września pod hasłem „Inteligentne technologie napędzają produkcję jutra”. Wydarzenie będzie się koncentrować na rozwoju i wdrażaniu nowych funkcji w ramach Przemysłu 4.0. Digitalizacja i inteligentna sieć w połączeniu z big data, analizą danych, sztuczną inteligencją i gospodarką platformową tworzą podstawy dla nowych modeli biznesowych.
Wiadomości
MM Speakers Corner 2019 – panel III: Najnowsze trendy technologiczne w przemyśle
Innowacje i stopień zaangażowania polskich przedsiębiorstw w tym obszarze był tematem trzeciego panelu dyskusyjnego podczas MM Speakers Corner 2019. W panelu wzięli udział: Witold Siemieniako, prezes zarządu Hexagon Manufacturing Intelligence, Dariusz Wabik, sales manager w Fanuc, Hubert Zalewski, dyrektor zarządzający w Röhm, Rafał Kluska, CEO w Güdel, i Grzegorz Hawryłkiewicz, dyrektor regionu zachód w Beghelli. Rozmowę poprowadził dziennikarz Radek Brzózka.
Wydarzenia
MM Speakers Corner 2019 – panel III: Najnowsze trendy technologiczne w przemyśle
Na temat innowacji i stopnia zaangażowania polskich przedsiębiorstw w tym obszarze w trzecim panelu dyskusyjnym podczas MM Speakers Corner 2019 rozmawiali: Witold Siemieniako, prezes zarządu Hexagon Manufacturing Intelligence, Dariusz Wabik, sales manager w Fanuc, Hubert Zalewski, dyrektor zarządzający w Röhm, Rafał Kluska, CEO w Güdel, i Grzegorz Hawryłkiewicz, dyrektor regionu zachód w Beghelli. Rozmowę poprowadził dziennikarz Radek Brzózka.
Wydarzenia
MM Speakers Corner – tematy i paneliści
5 czerwca br. podczas targów ITM Polska odbędzie się MM Speakers Corner, podczas którego w czterech panelach tematycznych weźmie udział w sumie 20 osób – zarządzających oraz menedżerów wiodących producentów oraz dystrybutorów działających na polskim rynku firm produkcyjnych.
Raporty
Automatyzacja polskiego przemysłu. Potrzeba elastycznej produkcji
Większość polskich przedsiębiorców ma świadomość korzyści, jakie płyną z automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Są one odpowiedzią na rosnące wymagania rynków, które oczekują spersonalizowanych produktów, oraz braki kadrowe. Poza przemysłem motoryzacyjnym, w którym dominuje kapitał zagraniczny i zachodnie standardy wytwarzania, a także nielicznymi innymi branżami nie przełożyło się to dotychczas na znaczący wzrost inwestycji w tym kierunku.
Wydarzenia
Targi STOM 2019. Wystawcy zachwyceni: „To najlepsze targi w Polsce”
Tegoroczne targi STOM nie tylko zgromadziły rekordową liczbę blisko 900 wystawców, ale także pobiły rekord frekwencyjny ustanowiony przed rokiem. Choć oficjalnych statystyk jeszcze nie ma, to już teraz wiadomo, że kielecką imprezę odwiedziło blisko 15 tys. gości.
Wydarzenia
Targi INNOFORM® – cała branża w jednym miejscu
Targi INNOFORM® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.
Wydarzenia
TIMTOS 2019 – szykuje się rekordowa edycja targów obrabiarkowych
Międzynarodowy Salon Obrabiarek w Tajpej, znany jako TIMTOS, odbędzie się w dniach 4-9 marca 2019 r. Jako jedne z największych targów maszynowych na świecie, TIMTOS zajmie cztery hale wystawowe – TWTC 1 i 3 oraz Taipei Nangang Exhibition Hall 1 i 2.
Ludzie i komentarze
Automatyzacja sprawdza się tylko w dużych fabrykach? To stereotyp
– Największą barierą robotyzacji w Polsce nadal jest brak wiedzy na temat korzyści oferowanych przez maszyny. Ten niedosyt argumentów przemawiających za zwiększaniem liczby maszyn w hali produkcyjnej rodzi wątpliwości producentów. Najczęściej żywią oni fałszywe przekonanie, że nie opłaca się automatyzować małych zakładów – mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.
Produkcja mechaniczna
Cechy współczesnych obrabiarek CNC
Dynamika rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, metalowego, elektronicznego i stoczniowego napędza rynek obrabiarek CNC, czyli sterowanych komputerowo. Na rynku pojawiają się maszyny coraz bardziej zaawansowane technologicznie, szybsze i jeszcze bardziej precyzyjne.
Wydarzenia
Przemysł w najlepszej formie - 3. edycja Targów INNOFORM
Targi INNOFORM na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na imprezę targową przedstawicieli branży narzędziowo-przetwórczej. Szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.
Automatyzacja
Automatyczne przetwarzanie blach
Oszczędność miejsca, wzrost efektywności i jakości, planowalność procesu oraz możliwość dostosowania systemu lub jego rozbudowy w przypadku zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa – to najważniejsze korzyści płynące z odpowiedniego doboru rozwiązania do automatyzacji procesu przetwarzania blach.
Produkty
Jednoczesna 5-osiowa obróbka na wysokim poziomie
Logiczną konsekwencją udanego wprowadzenia na rynek modeli Umill 1800 i Umill 1500 firmy EMCO jest rozszerzenie jej portfolio o nowy model Umill 750 o rozmiarze w osi X równym 750 mm. To pionowe centrum do równoczesnej obróbki 5-osiowej dzięki małym gabarytom i małej przestrzeni instalacyjnej doskonale nadaje się również do obróbki większych detali. Wykonane z europejskich komponentów, gwarantuje wysoką precyzję i jakość wykończenia powierzchni.
Wydarzenia
Już tylko kilka dni do targów Toolex
Do rozpoczęcia 11. edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex pozostało zaledwie kilka dni. Targi, które odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 2-4 października, to znaczące wydarzenie dla polskiej branży obróbki metali.
Robotyka, montaż i obsługa
Kiedy i w jakie roboty warto zainwestować?
Szacuje się, że rynek robotów przemysłowych w ciągu dekady wzrośnie trzykrotnie, a 1/3 tradycyjnej siły roboczej ma zostać zastąpiona przez pracowników zrobotyzowanych. Od czego zacząć robotyzację, jak efektywnie ją przeprowadzić i po jakim czasie można oczekiwać zwrotu z takiej inwestycji – na te pytania odpowiadają producenci i dystrybutorzy robotów działający na polskim rynku.
Wydarzenia
MM Speakers Corner. Automatyzacja i robotyzacja polskich firm
Do udziału w drugim panelu dyskusyjnym w ramach tegorocznego MM Speakers Corner zaproszeni zostali: Dariusz Wabik, menedżer sprzedaży w Fanuc, Dawid Woźniak, kierownik ds. kluczowych klientów Działu Robotyki w Yaskawa, Rafał Kluska, CEO firmy Güdel, Radosław Matiakowski, prezes RT Robotics, oraz Paweł Zieliński, general manager na Europę Wschodnią w firmie Remmert.
Ludzie i komentarze
ITM Polska 2018. Fanuc – zwiększyć elastyczność i wydajność produkcji
Rozwiązania zwiększające elastyczność i wydajność produkcji – to pokrótce charakteryzuje maszyny prezentowane przez firmę Fanuc na targach przemysłowych ITM Polska 2018, które rozpoczęły się we wtorek w Poznaniu. Można je zobaczyć w pawilonach 3 (stoisko 12) i 5 (stoisko 82).
Robotyka, montaż i obsługa
Bezpieczny jak kobot
Koncepcja robotów współpracujących, czyli tzw. kobotów, zrodziła się w 1995 r. w ramach projektu badawczego realizowanego przez General Motors Foundation. Pomysł polegał na stworzeniu robotów tak bezpiecznych, by mogły pracować ramię w ramię z ludźmi. Dziś koboty działają już w wielu halach przemysłowych i na liniach produkcyjnych. Pozwalają zastąpić operatorów m.in. przy brudnych, niebezpiecznych oraz powtarzalnych zadaniach.
Wydarzenia
Nieco ponad miesiąc do targów automatica
Roboty hybrydowe, koboty, dwuramienne roboty oraz inne rozwiązania w zakresie robotyzacji oraz automatyzacji produkcji będą głównym zagadnieniem targów automatica, jakie odbędą się w dniach 19-22 czerwca br. w Monachium. Już teraz wiadomo, że tegoroczna edycja będzie rekordowa pod względem liczby wystawców, a organizatorzy liczą również na olbrzymie zainteresowanie zwiedzających.
Produkcja mechaniczna
Obrabiarka na życzenie
Obrabiarki specjalne, tworzone ściśle według potrzeb klienta, powoli stają się standardem w ofercie producentów. Klientom zależy bowiem na maszynach nie tylko nowoczesnych i sterowanych elektronicznie, ale też uwzględniających specyfikę pracy, jaką mają wykonywać, oraz warunki, w jakich odbywa się proces.
Inne
Te unikalne technologie stworzyli Polacy
26 kwietnia wystartowała 4. edycja MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych na polskim rynku akceleratorów dla start-upów technologicznych. Spośród niemal 250 firm, które aplikowały do programu, zespół 60 polskich i międzynarodowych ekspertów wybrał 21 przedsiębiorców rozwijających unikalne technologie dla branży finansowej, energetycznej, ochrony zdrowia, rolniczej oraz przemysłu 4.0.
Robotyka, montaż i obsługa
Rośnie zaufanie do robotycznych współpracowników
Roboty współpracujące, czyli tzw. koboty, to urządzenia doskonale nadające się do robotyzacji produkcji nawet w małych i średnich przedsiębiorstwach. Ich popularność stale rośnie – według szacunków w 2025 r. stanowić mają aż 1/3 wszystkich dostarczanych do firm robotów.
Inne
STOM 2018. Fanuc: Rozwój robotyzacji w Polsce coraz bardziej widoczny
- Przewidywaliśmy od wielu lat, że rozwój procesów zrobotyzowanych w końcu nastąpi, bo jesteśmy najsłabiej zrobotyzowanym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej. Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rumunii wypadają pod tym względem znacznie lepiej - mówi Arkadiusz Morzyk, sales manager w Fanuc Polska
Oprogramowanie
Cyfrowy bliźniak
Cyfrowe odwzorowanie aktywów, procesów i systemów pozwala znacznie przyspieszyć projektowanie i przygotowanie produkcji oraz skrócić czas testowania nowych wyrobów. Tworzenie cyfrowych bliźniaków (Digital Twins) jest dziś wspierane przez wiele rozwiązań z obszaru tzw. Smart Factory.
Wydarzenia
Fanuc zaprasza na 24. edycję targów Automaticon
Polski oddział firmy Fanuc zaprasza na premierowe pokazy swoich najnowszych modeli robotów przemysłowych.
Podczas 24. Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów odbędzie się premierowy pokaz robota SCARA SR - 3iA oraz pierwsza w Polsce prezentacja wysoce wydajnego robota M20iB/25C stworzonego do pracy w środowiskach clean room.
Wydarzenia
Jak się przygotować na rewolucję przemysłową?
Połowa przedsiębiorstw motoryzacyjnych ma kłopot ze znalezieniem pracowników, a planuje zwiększać zatrudnienie. Dlaczego tak trudno dzisiaj o pracownika? I co zrobić, żeby na rynku nie powstała pracownicza pustka? Rozmawiali o tym specjaliści na konferencji Moto Idea we Wrocławiu.
Wydarzenia
III edycja Warsaw Industry Week – targi z europejskim potencjałem
Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, profesjonalne sektory tematyczne, to wszystko by podczas 3 dni zaprezentować możliwości i najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przemysłu podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week.
Produkty
Dopasowane rozwiązanie dla każdego zadania związanego ze szlifowaniem
Od technologii docierania i polerowania, przez wyposażenie półprzewodnikowe, po wszystkie przemysłowe zastosowania związane ze szlifowaniem – podczas targów GrindTec w Augsburgu producent szlifierek Okamoto ponownie prezentuje szeroki asortyment wydajnych rozwiązań do szlifowania dla wszystkich ważnych kluczowych branż.
Wydarzenia
DMG Mori Open House 2018
Fabryka cyfrowa, integralne rozwiązania automatyzacji i doskonałość technologiczna – DMG Mori zaprezentuje pełen zakres kompetencji produkcyjnych podczas tradycyjnego wydarzenia Deckel Maho Pfronten Open House, które w tym roku odbędzie się od 30 stycznia do 3 lutego 2018 r.
Inne
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland
8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Wydarzenia
Już tylko tydzień do targów Toolex
W przyszłym tygodniu, w dniach 3-5 października, w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbędzie się 10. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2017, którym towarzyszyć będą Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo oraz Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia.
Robotyka, montaż i obsługa
Roboty przemysłowe – dla każdego coś dobrego
Od czasu zatrudnienia pierwszych robotów przemysłowych w fabryce General Motors minęło ponad pół wieku i dziś już trudno wyobrazić sobie prężnie działający zakład produkcyjny bez takich „pracowników”. Jednak robot przemysłowy sprzed kilku dekad niewiele ma wspólnego ze współczesnym, przed którym stawia się coraz to nowsze i bardziej skomplikowane zadania. Wymagania rynku sprawiają, że robotyka przemysłowa cały czas dynamicznie ewoluuje.
Wydarzenia
Toolex – narzędzie biznesowego sukcesu
Do jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2017 pozostał zaledwie miesiąc. W dniach 3-5 października 2017 r. w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbędą się także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo oraz Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia.
Wydarzenia
MM Speakers Corner – Dyskusje o przemyśle
Już po raz kolejny doświadczeni specjaliści podzielą się swoją wiedzą w zakresie nowoczesnych modeli zarządzania przedsiębiorstwem oraz kierunków rozwoju przemysłu. Taka jest właśnie idea dyskusji branżowej MM Speakers Corner, organizowanej przez czasopismo MM Magazyn Przemysłowy.
IT w przemyśle
Przemysłowy Internet Rzeczy już za 3 lata będzie wart 20 mld dolarów
Dane z najnowszego raportu Markets&Markets IoT in Manufacturing Market - Global Forecast do 2021 nie pozostawiają złudzeń. Wkraczamy w erę, w której maszyny będą się ze sobą komunikowały bez udziału człowieka. Jak wskazują prognozy, do 2021 roku rynek przemysłowego Internetu Rzeczy będzie rósł średnio o 27% rocznie i osiągnie wartość ponad 20 mld dolarów. To aż trzy razy więcej niż obecnie.
Wydarzenia
Nagrody i wyróżnienia na Targach STOM 2017
Jak zwykle podczas wieczornej gali w pierwszym dniu Targów STOM odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla wybranych firm, biorących udział w tegorocznej edycji wystawy. Wśród nagrodzonych firm i instytucji znalazł się również MM Magazyn Przemysłowy.
Rynek
Nowy robot współpracujący firmy Fanuc
Podczas targów Automaticon firma Fanuc, globalny lider w dziedzinie automatyki przemysłowej, zaprezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne, podnoszące efektywność zakładów produkcyjnych. Na stoisko firmy będzie można m.in. zobaczyć robota współpracującego FANUC CR 7iA/L.
Wydarzenia
Dynamiczne panele dyskusyjne MM Speakers Corner
Drugiego dnia targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO na terenie EXPO Kraków odbędą się cztery debaty na temat kondycji polskiego przemysłu. Organizatorem paneli dyskusyjnych „MM Speakers Corner” jest redakcja "MM Magazynu Przemysłowego" oraz Targi w Krakowie.
Rynek
FANUC na liście najbardziej innowacyjnych firm świata
Magazyn MIT Technology Review, wydawany przez Massachusetts Institute of Technology, opublikował raport “50 Smartest Companies 2016”. Eksperci wyróżnili 50 przedsiębiorstw, które łączą innowacyjność w dziedzinie technologii z efektywnością modelu biznesowego. FANUC jako globalny lider technologii CNC i robotyki oraz jedyny masowy producent robotów przemysłowych zajął w nim 27. miejsce.
Wydarzenia
Roboty przemysłowe w służbie niezawodnej i bezpiecznej produkcji
W dniu 14 kwietnia br. we Wrocławiu odbyła się konferencja „Roboty przemysłowe dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” poświęcona zagadnieniom bezpośrednio związanym z robotyzacją procesów produkcyjnych, zapewnieniem ich efektywności, jak również bezpieczeństwem na liniach zrobotyzowanych.
Rozdzielanie i łączenie
Programowanie na ekranie
Alternatywą dla programowanie robota spawalniczego online za pomocą panelu sterującego może być programowanie offline, które – przeprowadzane na ekranie komputera – nie wymaga wstrzymywania produkcji, pozwalając tym samym na pełne wykorzystanie cyklu pracy robota.
Wiadomości
Fabryka Przyszłości. W drodze do Przemysłu 4.0
Fabryka Przyszłości to wspólny projekt czterech firm: Balluff, Fanuc, Lapp Group i WAGO zajmujących się rozwijaniem innowacyjnych rozwiązań w duchu filozofii Przemysłu 4.0. Ich celem jest upowszechnienie idei czwartej rewolucji przemysłowej – rewolucji, w której nadrzędną rolę odgrywa automatyzacja, robotyzacja, Internet Rzeczy, komunikacja maszyn oraz idea tzw. smart factory, czyli inteligentnej fabryki będącej kompilacją tych rozwiązań. Ta sama myśl przyświecała ogólnopolskiej konferencji „Fabryka Przyszłości. W drodze do Przemysłu 4.0”, która już po raz drugi odbyła się we Wrocławiu. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 160 przedstawicieli firm przemysłowych, uczelni technicznych oraz mediów, dla których przygotowano dziewięć wykładów tematycznych poświęconych idei Przemysłu 4.0 i wpisujących się w nią rozwiązań.
Wydarzenia
FANUC Polska zaprezentował we Wrocławiu żółtą fabrykę przyszłości
Przyszłość zaczyna się dziś, a nie jutro. Pod takim hasłem została zorganizowana we Wrocławiu konferencja rozproszona pt. „Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu 4.0”. Polski oddział firmy FANUC, jako jeden z gospodarzy wydarzenia, zaprezentował stworzoną specjalnie na tę okazję żółtą fabrykę przyszłości.
Wydarzenia
13. edycja targów EUROTOOL w Krakowie
W dniach -10.10.2008r, przy ul. Centralnej 41a. w Krakowie (na terenie Centrum Wystwienniczego) odbędzie się już 13. edycja EUROTOOL - Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów. Ta impreza na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń targowych w branży metalowej w Polsce. Od dwunastu lat w październiku ze swoimi klientami spotykają się w Krakowie producenci i handlowcy branży obrabiarek i narzędzi.
Wydarzenia
Zaproszenie do FABRYKI PRZYSZŁOŚCI
11 i 12 września 2014 r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja rozproszona pod hasłem „Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu 4.0.” Jej organizatorami są cztery firmy z obszaru automatyzacji procesów wytwarzania: FANUC, Balluff, Lapp Kabel i Wago Elwag.
Wydarzenia
Konferencja rozproszona "Fabryka Przyszłości – Przemysł 4.0"
Wrocław od zawsze był w awangardzie polskich miast. Jego dynamicznemu rozwojowi w różnych okresach nieustannie towarzyszył rozkwit nauki, techniki i przemysłu. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie niesie ze sobą XXI wiek, a jednocześnie nawiązując do najlepszych przemysłowych tradycji miasta, firmy Balluff, FANUC, Lapp Kabel i Wago już dziś zapraszają Państwa do udziału w nowatorskim przedsięwzięciu, jakim jest konferencja rozproszona Przemysł 4.0.
Rynek
WAT ma nowoczesne laboratorium robotyki
Kilkanaście najnowocześniejszych na świecie robotów przemysłowych i symulatory kokpitów z systemami sterowania dla samolotów znalazły się na wyposażeniu nowego laboratorium dydaktycznego Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Robotyka, montaż i obsługa
Zrobotyzowana alternatywa frezowania CNC
Roboty przemysłowe mogą dziś stanowić tańszą i bardziej efektywną alternatywę dla tradycyjnego frezowania. Wykorzystanie ich do obróbki frezarskiej otwiera nowe możliwości wytwarzania dużych i skomplikowanych elementów, które nie muszą być bardzo dokładne.
Wydarzenia
Dni Otwarte w FANUC Polska
Polski oddział firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki, zaprasza na rozpoczynającą się właśnie trzecią edycję Dni Otwartych FANUC. Impreza organizowana jest we wrocławskim Centrum Robotyzacji przede wszystkim z myślą o polskich klientach, przedstawicielach sektora akademickiego i wszystkich entuzjastach nowoczesnych technologii.
Wydarzenia
Zmiany w zarządzie FANUC Polska
Konrad Grohs, prezes i założyciel polskiego oddziału FANUC, otrzymał nominację na stanowisko dyrektora generalnego europejskiego działu marketingu oraz pionu wsparcia sprzedaży w europejskiej centrali FANUC. Obowiązki związane z zarządzaniem polską spółką FANUC obejmuje Jędrzej Kowalczyk, dotychczas piastujący stanowisko dyrektora FANUC Polska sp. z o.o.
Wydarzenia
Konferencja rozproszona "Fabryka Przyszłości"
11 i 12 września we Wrocławiu odbędzie się konferencja rozproszona Fabryka Przyszłości. W różnych lokalizacjach na terenie Wrocławia będzie można zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi nowoczesnego przedsiębiorstwa. Fabryka Przyszłości to fragment kolejnej rewolucji przemysłowej, której stajemy się uczestnikami i którą można wprowadzać w swojej fabryce już dziś.
Wydarzenia
Targi nowoczesnego przemysłu
W Polsce organizowanych jest kilka targów dedykowanych sektorowi przemysłowemu, jednakże statystyki potwierdzają - ITM Polska są uznawane przez wystawców, zwiedzających, a także profesjonalistów za wydarzenie najważniejsze dla branży. W rankingu targów organizowanych w Polsce przygotowywanym corocznie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, ITM Polska w branży targów dóbr inwestycyjnych i technologii przemysłowych zajmuje pierwsze miejsce, znacznie wyprzedzając inne podobne wydarzenia. To właśnie w poznańskich targach bierze udział największa liczby wystawców i zwiedzających. Największa jest także całkowita, wynajęta powierzchnia targowa.
Inne
FANUC scala polskie oddziały
Firma FANUC rozpoczyna działalność w nowej strukturze organizacyjnej. Wszystkie działania operacyjne polskich oddziałów FANUC (tj. FANUC Robotics Polska sp. z o.o. - roboty przemysłowe oraz FANUC FA Polska sp. z o.o. - sterowania i napędy maszyn CNC) będą odtąd realizowane w ramach jednej, silnej firmy FANUC Polska sp. z o.o. Na jej czele stanie Konrad Grohs - dotychczasowy prezes i założyciel FANUC Robotics Polska sp. z o.o. oraz prezes FANUC FA Polska sp. z o.o.
Wydarzenia
Złote medale dla produktów FANUC na targach branżowych
Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera w produkcji systemów CNC, robotów przemysłowych oraz centrów obróbczych zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas targów AUTOMATICON w Warszawie oraz STOM-TOOL w Kielcach. Unikatowe produkty FANUC spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających targi oraz uznaniem ekspertów branżowych, otrzymując złote medale tych targów.
Produkty
Innowacja FANUC w dziedzinie robotów
LR MATE 200iD to najnowszy, jeszcze szybszy robot firmy FANUC. Został stworzony do budowy maszyn oraz operacji szybkiego przenoszenia produktów. Mimo że sam robot waży zaledwie 25 kg, potrafi przenosić produkty, których masa wraz z chwytakiem wynosi aż 7 kg.
Oprogramowanie
SoftFloat - programowe korygowanie trajektorii ruchu robota
Firma FANUC Robotics, specjalizująca się w produkcji robotów przemysłowych, stawia sobie za cel ciągłą modernizację oferowanych produktów, tak aby funkcjonalność robotów pozwalała na wykonywanie operacji do tej pory nieosiągalnych w robotyce.