5-osiowy moduł bazowy Unilock

5-osiowy moduł bazowy Unilock Kipp

Firma Kipp ma w swojej ofercie 5-osiowy moduł bazowy Unilock mocowany podwójne o rozmiarze systemowym 80 mm. Dostępny w dwóch wersjach: ze stopką i bez stopy.

5-osiowe moduły bazowe Unilock można po odpowiedniej adaptacji stosować bezpośrednio na stołach maszynowych z siatką otworów lub rowkami teowymi, jak również na płytach z siatką otworów o rozstawie 40/50 mm, rozmiar systemowy M12. Moduły te są odpowiednie do systemów mocowania punktu zerowego Unilock ze sworzniami mocującymi Unilock. Przy zastosowaniu odpowiedniego adaptacyjnego sworznia mocującego możliwy jest również bezpośredni montaż w połączeniu z innymi systemami mocującymi. Moduł podstawowy bez stopy nadaje się szczególnie do mocowania z oszczędnością miejsca.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

moduły bazowe

Działanie

System Unilock został opracowany specjalnie na potrzeby obróbki 5-stronnej. Idealnie nadaje się do mocowania skomplikowanych przedmiotów. Możliwa jest kompletna obróbka przy jednym zamocowaniu. Przedmiot może być obrabiany również od 6. strony. Obrabiane detale łączone są z 5-osiowym systemem modułowym za pomocą połączenia gwintowego.

Zalety

  • Obróbka 5-stronna bez ryzyka kolizji
  • Modułowa konstrukcja gwarantuje maksymalną elastyczność
  • Możliwość łączenia z tradycyjnymi systemami
  • Różnorodne mocowanie obrabianych detali
  • Przedmiot obrabiany zostaje połączony kształtowo z systemem mocującym
  • Przedmiot obrabiany jest w prosty sposób pozycjonowany za pomocą gwintu lub gniazda pasowanego
  • Punkt zerowy przenoszony jest na przedmiot obrabiany
  • Wysoka siła mocująca modułów
  • Bardzo wysoka powtarzalność

Zastosowanie

Przedmiot obrabiany mocuje się na jednej, dwóch lub trzech stabilnych kolumnach zbudowanych z modułów. W przypadku przedmiotów o dużych gabarytach można dodać większą liczbę kolumn. System mocowania uruchamiany jest ręcznie bez doprowadzania mediów i możliwe jest jego szybkie przezbrojenie na inne przedmioty obrabiane lub przyrządy.

Montaż modułów odbywa się bardzo szybko: wystarczy zamocować moduł podstawowy (przykręcić od góry lub od spodu), nasadzić moduły do nadbudowy, założyć adapter redukcyjny z przykręconym przedmiotem obrabianym, a następnie ręcznie dokręcić kluczem dynamometrycznym. System jest wówczas stabilny i gotowy do obróbki 5-osiowej.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę