50. rocznica działalności NSK w Europie

NSK

NSK, jeden z największych światowych producentów łożysk obchodzi w tym roku 50. rocznicę utworzenia oddziałów europejskich. Produkty tej marki są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem i precyzją - nawet jeśli przyjdzie im pracować w najcięższych warunkach.

Dzięki szerokiej gamie produktów, ciągle udoskonalanym technologiom ich wytwarzania oraz elastycznemu dostosowywaniu swoich technologii do potrzeb klienta, NSK stała się jednym z wiodących światowych producentów łożysk, komponentów technologii liniowej i układów kierowniczych.

W 1963 r. w niemieckim Dusseldorfie powstała pierwsza europejska siedziba firmy NSK - japońskiego producenta łożysk istniejącego od 1916 r. Od samego początku produkty firmy cechowała innowacyjność, a nieszablonowe rozwiązania szły w parze z najwyższą jakością wykonania i profesjonalnym serwisem. Dzięki nowym oddziałom sprzedaży spółka była w stanie oferować produkty stworzone przez nowopowstałe laboratorium badań inżynierskich min. łożyska igiełkowe, przekładnie kierownicze, a także pierwsze osie przeznaczone do super szybkich pociągów.

W latach 70. spółka weszła na wiele nieznanych dotąd rynków. W roku 1976 powstał pierwszy europejski zakład produkcyjny NSK w Peterlee w Anglii, a w 1990 r. NSK zdecydowała się na zakup największych producentów łożysk w regionie (UPI Group oraz Neuweg). Od tego czasu firma otworzyła dwa centra badawcze, a także wprowadziła szereg innowacji poprzez m.in. opracowanie najmniejszego na świecie łożyska o średnicy otworu 0,6 mm i średnicy zewnętrznej 2 mm, pierwszego na rynku podwójnego ramienia przekładni kierowniczej do elektronicznych układów kierowniczych, wprowadzenie serii ROBUST – ultra superszybkich łożysk kulkowych skośnych oraz serii NSKHPS - łożysk baryłkowych do maszyn przemysłowych. Dynamika rozwoju i innowacyjność technologii sprawiają, że to łożyska NSK kreują przyszłość branży.

Obecnie NSK zatrudnia w Europie ponad 3 400 pracowników oraz osiąga roczne obroty w wysokości 950 mln euro. Natomiast na rynku globalnym spółka daje pracę ponad 28 500 pracownikom w 29 krajach. Całą grupa osiągnęła roczne obroty 6,1 miliarda euro.

NSK w Polsce
Na rynku polskim spółka zaistniała na początku lat 90. po przejęciu Fabryki Łożysk Tocznych „Iskra". Obecnie kielecka fabryka NSK Bearings jest największym producentem łożysk kulkowych w Europie. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park" z powodzeniem funkcjonuje zakład specjalizujący się w produkcji kolumn kierowniczych dla wiodących firm z branży motoryzacyjnej. Należący do spółki zakład produkcyjny o powierzchni 10 745 metrów kwadratowych jest jednym z większych tego typu obiektów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Na rzecz komunikacji
W 50. rocznicę powstania europejskiego oddziału NSK pragnie poinformować, że w celu usprawnienia komunikacji z mediami podjęto współpracę z agencją Public Relations Park Media sp. z o. o. Przedstawiciele agencji będą opracowywać informacje prasowe i pośredniczyć w kontaktach z mediami.

Utworzona prawie 100 lat temu firma NSK jest specjalistą od łożysk tocznych i dostawcą części samochodowych działającym na rynku globalnym. Zatrudnia ponad 28 500 pracowników w 29 krajach i osiąga roczne obroty 6,1 miliardów euro. Wynik ten oparty jest na nieustannie rosnących inwestycjach w badania i rozwój, pozwalających nieustannie podnosić jakości wyrobów i usług. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne, jak również układy i części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym zespoły łożysk kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

NSK Europe prowadzi ogólnoeuropejską sprzedaż, opierając się na zakładach produkcyjnych w Anglii, Polsce i Niemczech, centrach logistycznych w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrach technologii w Niemczech, Anglii, Francji i Polsce. NSK Europe jest podzielona na oddziały biznesowe według aplikacji: przemysłowych technologii łożysk tocznych oraz technologii liniowych i precyzyjnych, jak również modułów łożyskowych i układów kierowniczych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach tej organizacji ponad 3 400 pracowników NSK Europe wypracowuje roczne obroty przekraczające 950 milionów euro.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę