5D1J, czyli wzór na doskonalenie produkcji

Streamsoft
Reklama
Reklama

Streamsoft przygotował cykl konferencji "Informatyka w produkcji", na których zostaną zaprezentowane sposoby na rozwiązywanie konkretnych problemów związanych z planowaniem i sterowaniem produkcją, eliminowaniem muda, czyli marnotrawienia zasobów produkcyjnych, podnoszeniem efektywności procesów produkcji oraz wspomaganiem zarządzania wizualnego na produkcji.

Zarządzanie produkcją we współczesnych firmach koncentruje się w wielu wypadkach na trzech zasadniczych elementach:
- uchwyceniu wszystkich kosztów produkcji,
- dbaniu o wysoką jakość produktów przy zastosowaniu optymalnych (w domyśle niskich) nakładów,
- dotrzymaniu terminów dostaw wyrobów gotowych zamówionych przez klientów, jak i kontrolowaniu terminów dostaw materiałów zamawianych u dostawców.

Reklama

Koszty, jakość i terminy dostaw - to kluczowe informacje do prawidłowego zaplanowania i zrealizowania procesu produkcji. W firmie produkcyjnej rejestruje i przetwarza się całą masę różnego rodzaju danych oraz analizuje wskaźniki, które informują o produktywności, wydajności zasobów i efektywności działania. Ewentualne problemy w zakresie zarządzania produkcją są często spowodowane brakiem na czas konkretnych informacji. Informacja to dzisiaj podstawowy, najcenniejszy zasób, który uruchamia szereg innych działań. Zamówienie od klienta jest informacją do rozpoczęcia procesu planowania i przygotowania produkcji. Informacja ta wyznacza działania nie tylko dla produkcji, ale również dla innych działów: logistyki, zaopatrzenia, sprzedaży. magazynu itp. Informacja musi być spójna i musi dotrzeć do osób zainteresowanych w odpowiednim czasie. Jeśli tak nie jest, to zmniejsza się nasza przewaga konkurencyjna i zdolność spełnienia oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów.

W trakcie konferencji prowadzący i uczestnicy spróbują znależć wzór na ciągłe doskonalenie procesu produkcji i pokazać, za pomocą jakich narzędzi informatycznych ten proces można przeprowadzić.

Powiązane firmy

Reklama

Terminy i miejsca "wiosennych" konferencji z cyklu Informatyka w produkcji:

19 lutego, Wrocław
20 lutego, Poznań
21 lutego, Toruń
26 lutego, Białystok
27 lutego, Warszawa
28 lutego, Katowice
5 marca, Łódź
6 marca, Olsztyn
13 marca, Opole
14 marca, Gdańsk
19 marca, Lublin
21 marca, Szczecin

Wszelkie informacje dotyczące konferencji, agenda oraz lokalizacja poszczególnych eventów dostępne są na stronie www.informatykawprodukcji.pl.
Wszystkie konferencje są bezpłatne.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama