Abplanalp pomaga niewidomym ZOBACZYĆ MORZE

fot. Bartek Wardziak
Reklama
Reklama

 

Warto być blisko człowieka nie dla splendoru ani poczucia satysfakcji z realizacji ważnej misji, ale dla uśmiechu i radości obdarowanych osób – mówi Joanna Nowak, dyrektor marketingu Abplanalp Consulting.

„Zobaczyć Morze” to unikatowe w skali całego świata przedsięwzięcie, którego sztandarowym celem jest integracja osób z dysfunkcjami narządu wzroku z ludźmi pełnosprawnymi. W ramach projektu załogę na specjalnie przystosowanym jachcie „Zawisza Czarny” tworzą bowiem osoby widzące i niewidome. Razem stanowią zgraną drużynę, która działa w znakomity sposób. Program od kilku lat realizowany jest również dzięki wsparciu Abplanalp.

 

Reklama

Poczuć wiatr i wyjść znowu do świata

Projekt „Zobaczyć morze” łączy w sobie kilka elementów. Najważniejszym jest rehabilitacja niewidomych przez zmaganie się z dotąd niepoznanymi trudami. Osoby takie mają możliwość kształtowania sprawności w zakresie wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego i samodzielnego poruszania się po nowej przestrzeni, jaką stanowi żaglowiec. Takie działanie prowadzi do wzrostu poczucia sprawności, samooceny i świadomości własnych kompetencji, przełamania strachu i oporu przed nabywaniem nowych doświadczeń oraz nawiązywaniem i kształtowaniem więzi społecznych. – Jest to ogromnie ważny cel, który wraz z rozszerzaniem wiedzy o niewidomych i słabowidzących w społeczeństwie pozwala burzyć krzywdzące stereotypy i zmieniać sposób postrzegania osób z dysfunkcjami wzroku – tłumaczy Joanna Nowak. Program ma również walory szkoleniowe i ogólnospołeczne dla biorących w nim udział osób zdrowych oraz daje możliwość przeżycia wspólnej, pięknej przygody na morzu.

 

Dokonania organizatorów projektu z poprzednich lat są naprawdę imponujące, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżniania. Rejsy po morzu do wielu europejskich portów trwają bowiem nieprzerwanie od 2006 roku. Osiągnięcia uczestników wypraw śledzą ogólnopolskie media.

 

Reklama

Szlachetny cel

Abplanalp do dojrzała firma ciągle dynamicznie rozwijająca się, której kadra zarządzająca ma świadomość, że prócz rozwijania działalności biznesowej warto zajmować się także sferą socjalną. Dlatego też wychodzimy poza obszar biznesu i troszczymy się o los ludzi nie mających samodzielnej możliwości godnego życia. Tak jest w przypadku większości osób z dysfunkcjami wzroku. Dla wielu z nich sfera zawodowa jest zamknięta. Ci, którzy mieli więcej szczęścia w znalezieniu zatrudnienia wykonują niskopłatną pracę. Mimo to wkładają w nią całe swoje serce. Dlatego właśnie warto pomóc niewidomym funkcjonować w społeczeństwie i realizować ich małe-wielkie marzenia.

 

Zdumienie potęgą nieograniczonej przestrzeni, przerażenie głębią wód, zachwyt magią błękitu morza i biel żagli... Rejsom morskim towarzyszy wiele skrajnych emocji. Wydaje się, że do ich odczuwania potrzebny jest wzrok. Nic bardziej mylnego! Nieprzerwanie od 9 lat uczestnicy programu „Zobaczyć morze” udowadniają, że wielką wyprawę morską odczuwa się wszystkimi zmysłami.

www.zobaczycmorze.pl
www.abplanalp.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama