AERO 2011 - pierwsza edycja konferencji dla przemysłu lotniczego

Dolina Lotnicza

Blisko 50 przedstawicieli 27 czołowych przedsiębiorstw branży lotniczej uczestniczyło pod koniec października br. na Zamku w Krasiczynie koło Przemyśla w dwudniowym spotkaniu poświęconym zagadnieniom innowacyjnych technologii i rozwiązań dla lotnictwa.

Dominującym tematem wydarzenia były nowoczesne metody przygotowania, realizacji, utrzymania i zarządzania produkcją z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie. Słuchacze mieli możliwość udziału w 17 prelekcjach oraz bloku warsztatowym.

Reklama

- Niezwykle cieszy nas wysoka frekwencja i zaangażowanie się uczestników podczas konferencji - mówi Karol Staworko, Dyrektor Działu I DT Motion Control, Siemens, pomysłodawca konferencji - Już teraz mogę zadeklarować, że Siemens, jako członek Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza", będzie kontynuować konferencję AERO. Widzimy ogromny potencjał tej branży. Za sprawą AERO stworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń, którą budować będziemy przez najbliższe lata wraz z przedstawicielami sektora lotniczego w Polsce.

Do najbardziej interesujących uczestnicy konferencji zaliczyli następujące prelekcje: „Korzyści z integracji SINUMERIK z NX CAM" oraz „Obrabiarki z CNC SINUMERIK solution line do zastosowań w produkcji lotniczej" . Niezwykłym powodzeniem cieszył się też warsztat z NX CAM, podczas którego uczestnicy, pod kierownictwem Pana Krzysztofa Augustyna z CAM Division, testowali najnowszą wersję tego oprogramowania.

Reklama

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z właściwościami maszyn (DMG) i sterowania CNC SINUMERIK, narzędziami IT oraz usługami serwisu Siemensa. Konferencja była również okazją do wymiany doświadczeń ze specjalistami z Centrum Kompetencyjnego AEROSPACE Siemens AG Germany, doradcami technicznymi i kadrą kierowniczą Siemens oraz partnerami firmy. Była także możliwość odwiedzenia specjalnego samochodu pokazowego: Safety Integrated DEMO Truck - w ramach ogólnopolskiej akcji związanej z bezpieczeństwem produkcji

- Znaczenie konferencji AERO dla branży wynika również z jej wymiaru integracyjnego i ogromnych możliwości nawiązania i zacieśnienia kontaktów zawodowych - mówi Cezary Mychlewicz, Marketing Manager, Siemens Industry - Działanie w tak specjalistycznej branży wymaga szukania możliwości poszerzania pola współpracy partnerów biznesowych. Kapitałem tej konferencji jest okazja do rozwoju biznesu również na płaszczyźnie interpersonalnej.

Konferencja została zorganizowana przez firmę Siemens, przy współpracy firm DMG Polska, CAM Division oraz Tock - Automatyka.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę