AIUT prezentuje roboty AMR dla produkcji na targach Modernlog 2024

AIUT prezentuje roboty AMR dla produkcji na Modernlog 2024 AIUT

Najnowsze transportowe roboty mobilne AMR firmy AIUT można oglądać na żywo w strefie pokazowej In4Log podczas trwających do piątku (07.06) Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog 2024 w Poznaniu. Oprócz dynamicznych pokazów swoich maszyn, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej prezentuje też zaawansowane możliwości w zakresie cyfrowego zarządzania środowiskami produkcyjnymi i magazynowymi z wykorzystaniem technologii cyfrowego bliźniaka.

Modernlog to jedno z najważniejszych w Polsce dorocznych wydarzeń w branży logistycznej i transportowej, towarzyszą mu targi ITM Industry Europe 2024. To okazja do prezentacji maszyn przemysłowych i poznania najnowszych rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne i magazynowe w przedsiębiorstwach.

Odwiedzający tegoroczne targi Modernlog mają okazję na żywo przekonać się, jak nasz zaawansowany system intralogistyczny wraz z flotą autonomicznych robotów mobilnych AIUT-AFORMIC optymalizuje złożone procesy logistyczne w fabrykach i magazynach, zapewniając transport dowolnego typu towarów i palet. Prezentowane przez nas rozwiązania i usługi są odpowiedzią na wyzwania przed jakimi stają dziś branże. Pomagamy budować stabilne, zautomatyzowane, a przede wszystkim spójne komunikacyjnie środowiska przemysłowe. Próbką naszych możliwości są prezentacje w modelowej strefie In4Log – zaprasza Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor Działu Marketingu w AIUT.

AIUT prezentuje roboty AMR dla produkcji na targach Modernlog 2024 zdjęcie w treści artykułu

Dynamiczne pokazy AMR w strefie In4Log (hala 7A)

Wykorzystanie w procesach logistycznych i produkcyjnych autonomicznych robotów mobilnych (ang. Autonomous Mobile Robot, AMR) gwarantuje przedsiębiorstwom stabilność, zwiększoną wydajność operacyjną oraz szybką i bezbłędną obsługę dostaw, skutecznie redukując przy tym koszty i ryzyko przestojów produkcyjnych. 

Jak działają tego typu maszyny? Można przekonać się odwiedzając Modernlog 2024. Dynamiczne pokazy robotów i urządzeń dla logistyki, w tym zaawansowanego systemu intralogistycznego AIUT-AFORMIC, odbywają się będą codziennie, aż do piątku (07.06), w targowej strefie „Innovation for Logistics Industry” w hali 7A.

Targi Modernlog to okazja do poznania najnowszych branżowych trendów i przyjrzenia się rozwiązaniom, które pozwalają optymalizować złożone procesy przemysłowe i magazynowe. Tym bardziej zapraszam do strefy In4Log, gdzie na żywo demonstrujemy działanie naszego rozwiązania intralogistycznego wraz z kastomizowanymi pojazdami AMR z serii F AIUT-AFORMIC. System ten automatyzuje dostawy produkcyjne m.in. w fabrykach jednego ze światowych liderów sektora automotive. Projektowane przez nasz zespół autonomiczne roboty mobilne gwarantują wydajny, bezzałogowy transport każdego typu ładunku, ponieważ możemy dowolnie konfigurować projekt takiej maszyny. W ramach naszej oferty zapewniamy kastomizację całego rozwiązania, a także głęboką integrację naszego systemu zarządzania flotą z systemami nadrzędnymi typu MES, ERP czy WMS. Taki model wdrożeniowy otwiera zupełnie nowe możliwości zarządzania przepływem materiałów i produkcją  – mówi Roman Szulik, dyrektor Działu Robotów Mobilnych w AIUT.

Prezentacje cyfrowych bliźniaków na stoisku AIUT 

Tworząc cyfrowego bliźniaka linii produkcyjnej lub magazynu można symulować, testować i doskonalić procesy przemysłowe jeszcze przed budową i uruchomieniem rzeczywistego rozwiązania. Digital twin to również narządzie do cyfrowego zarządzania zakładem i magazynem, wskazują obecni na Modernlog (stoisko 43) eksperci AIUT. Obok prezentacji cyfrowych bliźniaków, firma prezentuje też działanie inteligentnej platformy lokalizacji wewnątrzbudynkowej AIUT Romotus oraz swoje kompleksowe kompetencje w zakresie projektowania i budowy magazynów automatycznych i systemów transportu wewnętrznego.

Automatyczne magazyny wysokiego składowania nabrały szczególnego znaczenia dla sektora produkcyjnego. Wprowadzanie zautomatyzowanych stref buforowych pomiędzy kolejnymi procesami produkcji zmniejsza zależność między tymi procesami i pozwala optymalizować każdy z tak powstałych obszarów niezależnie. Skłania to rynek do inwestowania w magazyny buforowe zdolne do złożonych integracji m.in z systemem zarządzania produkcją. Takie magazyny najpierw projektujemy i testujemy w środowisku cyfrowym, a następnie budujemy i uruchamiamy w zakładach naszych klientów – informuje Krzysztof Stachowicz, dyrektor Działu Automatycznych Rozwiązań Intralogistycznych w AIUT.

AIUT prezentuje roboty AMR dla produkcji na targach Modernlog 2024 zdjęcie w treści artykułu

O digitalizacji procesów logistycznych na konferencji Smart Warehouse

5 i 6 czerwca odwiedzający poznańskie MTP mogą wziąć udział w towarzyszącej targom Modernlog 2024  konferencji Smart Warehouse. Przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora nauki i praktycy, w tym Zbigniew Łaskarzewski, kierownik Sekcji RTLS w AIUT, oceniać będą kierunki rozwoju rynku intralogistyki, wskazując jednocześnie najważniejsze branżowe trendy i technologie, mające kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora przemysłowego i magazynowego.

W ramach zaplanowanego w czwartek, 6 czerwca, panelu eksperckiego „Digitalizacja i IoT – wsparcie w procesach magazynowania” praktycy mówić będą m.in. o rosnącej roli sensorów i czujników w zarządzaniu procesami magazynowymi, narzędziach analizy danych i wykorzystaniu BI do podejmowania decyzji managerskich, a także ocenią możliwości materializacji koncepcji Fizycznego Internetu.

Źródło: AIUT 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę