Andrzej Mochoń: Branża odlewnicza zasługuje na te targi

Andrzej Mochoń: Branża odlewnicza zasługuje na te targi Targi Kielce

Targi METAL mogą okazać się przełomowe. Przemysł związany z odlewnictwem i obróbką termalną metali teraz, bardziej niż wcześniej, potrzebuje spotkań twarzą w twarz. Jesteśmy gotowi zapewnić przestrzeń do owocnych spotkań dla każdej ze stron.

W ubiegłym, pandemicznym roku targi METAL wraz z imprezami towarzyszącymi były częścią zbiorowego wydarzenia nazwanego „Przemysłową jesienią”. Dzięki połączeniu branż odlewniczej i obróbki pod wspólną nazwą STOM kielecką przestrzeń targową odwiedziło wtedy około 10 tysięcy zainteresowanych. Sukces ten zmobilizował nas do przywrócenia świetności targom odlewniczym, które organizowane są w Kielcach już od prawie ćwierć wieku.

Od wystawców „Przemysłowej jesieni” wiemy, że satysfakcja z odbytych wówczas rozmów biznesowych była ogromna, a apetyt na udział w kolejnych branżowych wydarzeniach targowych wciąż rośnie. Wzmożone zainteresowanie spotkaniami bezpośrednimi w naszym ośrodku obserwujemy już od początku roku 2022. Tegoroczne święto branży energetycznej, czyli Targi ENEX, zanotowało dwucyfrowy wzrost liczby zwiedzających względem edycji sprzed pandemii. Sukcesem zakończyły się też debiutujące w naszym kalendarzu Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH Forum. Duża liczba odwiedzających – a wśród nich wielu ekspertów z tej branży – pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, żeby na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w warsztatach i prelekcjach.

Podobnie będzie w przypadku Targów Metal, Control-Tech, Aluminium & Nonfermet, Heat Treatment i Recycling. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie podczas tego wydarzenia nawiązywane są kontakty biznesowe o wymiarze globalnym, a stałymi bywalcami są firmy z takich krajów, jak Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Belgia, Francja, Szwecja, Rumunia, Chiny czy Katar. Po edycji z 2018 r. Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej. Dokładamy wszelkich starań, żeby miano to utrzymać i stawiać za jego pomocą kolejne kamienie milowe.

W tym roku jako organizatorzy poświęciliśmy szczególną uwagę aspektowi ochrony środowiska. Seminarium Foundry Goes Green powstało z potrzeby globalnej zmiany na lepsze. Świat walczy o ekologiczne, czyste jutro, a przemysł powinien przyłączyć się do osiągnięcia tego celu. Dlatego Targi Kielce stworzyły platformę do dyskusji i nauki na temat ekologicznych rozwiązań, które można wprowadzić w branży odlewniczej. Mamy nadzieję, że nasze seminarium stanie się równie popularne, co same targi.

Serdecznie zapraszam do udziału w targach i wydarzeniach im towarzyszących, życząc udanego pobytu w Kielcach.

Artykuł został opublikowany w publikacji MM Magazyn Targowy METAL, dedykowanej targom METAL 2022 (Kielce, 20-22.09.2022).

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę