Ciekawa tematyka wydarzeń towarzyszących targom METAL

Ciekawa tematyka wydarzeń towarzyszących targom METAL Targi Kielce

Odbywające się w drugiej połowie września Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i towarzyszące im HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NONFERMET, CONTROL-TECH i RECYKLING to nie tylko wystawa branży odlewniczej, ale również szereg wartościowych wydarzeń towarzyszących.

Wystawcy, zwiedzający i goście targowi będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, warsztatach i prelekcjach. Jednym z takich wydarzeń są międzynarodowe spotkania kooperacyjne dedykowane odlewnictwu i technologiom obróbki. Ich organizatorem jest działający przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Ośrodek Enterprise Europe Network, który przeprowadzi spotkanie w formie hybrydowej. 21 września 2022 r. wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Sali konferencyjnej hali E. Dzień później, 22 września, uczestnicy zyskają możliwość spotkania w formie wirtualnej za pośrednictwem platformy b2match. W trakcie spotkania poruszane będą m.in. tematy dotyczące: technologii, nowoczesnych maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle metali nieżelaznych, surowców, komponentów i materiałów wykorzystywanych w procesach metalurgicznych czy obróbki cieplnej metalu i recyklingu wszystkich metali nieżelaznych.

Ośrodek będzie również gospodarzem seminarium dotyczącego transformacji cyfrowej firmy, podczas którego Michał Żelichowski, ekspert z ponad 17-letnim doświadczeniem w doskonaleniu procesów biznesowych, odpowie na pytanie: „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?”.

Drugiego dnia targów, tj. 21 września, odbędzie się seminarium Foundry Goes Green, podczas którego poruszane będą m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu czy obróbką cieplną metali. Ciekawym punktem spotkania z uczestnikami będzie wykład dotyczący transformacji energetycznej w odlewniach przeprowadzony przez pracowników firmy LUNEOS Polska. Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa powiedzą z kolei o Technologii Przemysłu 4.0, która jest jednym z kierunków kształcenia na krakowskiej uczelni. Absolwenci kierunku Technologia Przemysłu 4.0 są gotowi do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Podczas warsztatu „Jak naszych ludzi przeprowadzić do przemysłu przyszłości?”, organizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego, jego uczestnicy dowiedzą się, co dzieje się z ludźmi w kontekście nadziei i lęków, jakie generuje idea przemysłu przyszłości. Uzyskają wskazówki, jak wspierać zespoły w adaptacji i twórczym wykorzystaniu szans ukrytych w nowych ideach i rozwiązaniach.

Firma PCB Service zaprasza na warsztaty „Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI”. Podczas warsztatów pracownicy zademonstrują, w jaki sposób można dokonać automatyzacji powtarzalnych badań rentgenowskich, wykorzystując do tego celu kabinę rentgenowską XE-S produkcji włoskiej firmy Gilardoni.

W trakcie targów wręczone zostaną również nagrody i wyróżnienia w konkursie Polskiej Akademii Nauk im. prof. W. Sakwy za najlepszą pracę dyplomową magisterską z zakresu odlewnictwa.

Artykuł został opublikowany w publikacji MM Magazyn Targowy METAL dedykowanej targom METAL 2022 (Kielce, 20-22.09.2022).

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę