Asortyment do przecinania i rowkowania Dormer Pramet

Asortyment do przecinania i rowkowania Dormer Pramet Dormer Pramet

Dormer Pramet posiada kompleksowy asortyment do przecinania i rowkowania, który został opracowany, jako wydajne rozwiązanie dla klientów i jest stale rozwijana.

Asortyment GL (głębokie rowkowanie) jest dedykowany do przecinania i rowkowania w stalach, stalach nierdzewnych na maszynach CNC, głowicach przesuwnych i automatach wielowrzecionowych. Oferta oprawek obejmuje szeroki zakres. Od rozmiaru noża 12 mm dla maszyn z głowicą przesuwną do rozmiaru trzonka 25 mm do większych maszyn CNC. Oprawki dostępne są z większą ilością wariantów wysięgu, które pozwalają na uzyskanie jak największej sztywności. Ostrza do głębokiego przecinania posiadają przyjazny dla użytkownika system mocowania i umożliwiają łatwą wymianę płytki. Narzędzia z małym chwytem mają łatwo dostępną śrubę mocującą (przechyloną pod kątem 30°) i dzięki temu oszczędzają czas ustawiania maszyn.

Łamacze wiórów GL oferują do 60% większą wydajność i są dostępne w czterech głównych geometriach.

  • Pierwszym wyborem do przecinania jest łamacz wiórów PM przeznaczony do głębokiego przecinania, dający małe opory skrawania.
  • Do średnich i dużych posuwów w różnych warunkach obróbki odpowiedni jest łamacz PR. Jego krawędź skrawająca jest odporna na pękanie podczas rowkowania przerywanej obróbki i idealnie nadaje się do przecinania prętów.
  • Toczenie wzdłużne i profilowanie kopiowe są obsługiwane przez łamacze GM i MM. Łamacz wiórów MM doskonale nadaje się do profilowania kopiowego, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia dzięki niskim siłom skrawania.

Wszystkie płytki dostępne są w szerokościach od 2 do 6 mm.

Źródło: Dormer Pramet

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę