Azjatycki potentat wybrał Seco/Warwick

Azjatycki potentat wybrał Seco/Warwick Seco/Warwick

Azjatycki potentat matryc do walcowania gwintów wybrał Seco/Warwick na dostawcę pieca próżniowego. Zamówiony piec Vector będzie służył do procesów obróbki cieplnej w próżni: hartowania i odpuszczania matryc elementów złącznych.

Zamówiony piec próżniowy Vector ma kompaktową budowę. Średni rozmiar komory grzejnej (600x600x900) umożliwia sprawną obróbkę cieplną wielu elementów jednocześnie. Cechami charakterystycznymi tej konstrukcji jest chłodzenie kierunkowe gwarantujące równomierne chłodzenie wszystkich elementów nawet takich, które mają problematyczne kształty. Vector wyposażony jest w grzanie konwekcyjne – system poprawiający efektywność transferu ciepła podczas grzania w niższych temperaturach. Okrągła komora grzejna z bardzo dobrym rozkładem temperatury oraz wydajny i ergonomiczny system pompowy próżni średniej, to znaki charakterystyczne tego pieca. Zamówione przez partnera rozwiązanie ma także wydajny system chłodzenia oparty na dmuchawie zapewniającej maksymalne ciśnienie hartowania do 15 bar abs.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Azja to dla nas ważny rynek, na którym od 2010 r. mamy swój oddział i zakład produkcyjny. Szybki rozwój w regionie został doceniony przez Organizację Obróbki Cieplne – Stowarzyszenie CHTA, która nagrodziła Seco/Warwick tytułem „Top 10 Marki Satysfakcji Klienta”. To, że możemy produkować nasze urządzenia bezpośrednio w miejscu, w którym znajdują się przedsiębiorstwa z listy Fortune Global 500, przekłada się na szybsze dostawy, niższe koszty, lepszą logistykę i w konsekwencji satysfakcję naszych klientów w Azji – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Partner jest znanym producentem narzędzi w przemyśle śrubowym. Specjalność firmy to: stemple do głowic, różne narzędzia do formowania śrub oraz matryce do walcowania gwintów płaskich i wierteł. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wprowadzanym innowacyjnym rozwiązaniom oraz inwestycji w najlepsze technologie, produkty partnera są znane na całym świecie.

By móc dalej się rozwijać, niezbędne było kolejne urządzenie próżniowe, które pozwoliłoby obrabiać narzędzia do produkcji elementów złącznych.

– Vector daje komfort planowania produkcji oraz bardzo dużą elastyczność i niezależność. Części produkowane przez partnera muszą być wysokiej jakości, bowiem poddawane są bardzo wysokim wymaganiom pod względem jakości, trwałości oraz precyzji. Dzięki rozwiązaniom takim jak; chłodzenie kierunkowe mogą mieć pewność, że finalny produkt spełni te wysokie oczekiwani – dodał Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę